top of page

ŞİLİde GÖRÜLECEK YERLER

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Şili Turları

Kuzeyi ile güneyi arasında yaklaşık 5300 km mesafe olan Güney Amerika’nın en uzun ülkesi Şili büyük şair ve aktivist Pablo Neruda’nın anavatanı. Şili aynı zamanda bin bir çeşit şaraplıyla da meşhur.

Birbirinden güzel sahil beldeleri, sarp dağları, buzulları, şarap bağları, taze ve lezzetli deniz ürünleriyle Şili aklımızda ve midemizde güzel bir yer bıraktı. Her ülke de olduğu gibi keşke daha fazla kalabilseydik dedik. Sadece 5 gün kalabildiğimiz bu güzel ülke de çöl bölgesi, Santiago, kıyı şeridi ve Patagonya bölgelerini gezmek için en az 2 hafta ayırmak lazım.

San Pedro de Atacama- Calama


San Pedro de Atacama yıldızları en güzel izleyebileceğiniz ve gözlemleyebileceğiniz yerlerden biri. Şili’nin 23440 km2’lik bir alana yayılmış bu çöl bölgesinde en az 3 gün kalıp etraftaki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

San Pedro de Atacama’dan en yakın havalimanı Calama’ya özel otobüs firmaları hizmet veriyor. Hemen hemen her saat başı olan bu otobüsler için önceden arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sizi otelinizin kapısından gelip alıyorlar. Tek kişi fiyatı 10.000 Şili pesosu. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Calama- Santiago


Santiago de Chile

San Pedro de Atamaca çölünden ya da en yakın yerleşim yeri Calama’dan Santiago’ya gitmenin iki yolu var. Uçakla Şili’nin başkentine 2 saat 45 dk. ’da ulaşabilirsiniz. Diğeri ise uzun yol otobüs yolculuğu. Uzun yolu seçerseniz 20 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor.


Santiago- Valparaiso


Mevsim yazsa Santiago’da hafta sonu pek kimseyi bulamazsınız, şehir adeta boşalır. Herkese sahil kenarında bir yere kaçar. Valparaiso’da bu kaçış rotalarından en popüleridir. Valparaiso Pasifik okyanusu kıyısında hoş bir liman şehridir. Vina Del Mar’a gidip denize girebilir ya da Concepcion tepesine çıkıp limanın etrafındaki gemi trafiğini izleyebilirsiniz. Taze ve çeşitli deniz ürünleri yemenizi, lezzetli Şili şaraplarını keşfetmenizi tavsiye ederim.

Bu yazı şahane gezi yazarı Senem Tongar'ın yazısıdır. Kendisine gözlemlerini sayfamızda kullanmasına izin verdiği için teşekkür ediyor, sayfasını takip etmenizi öneriyoruz.


http://www.uzunincebiryoldayim.com/

https://www.facebook.com/Uzunincebiryola/

Unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Şili turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!


Comments


bottom of page