top of page

GÜNEY AMERİKA'DA İÇMENİZ GEREKEN 10 KOKTEYL

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Güney Amerika'ya geldiniz, gün içerisinde inanılmaz güzellikteki yerleri gezdiniz. Machu Picchu'da Lamalarla, Rio de Janeiro'da İsa Heykeliyle fotoğraf çektirdiniz. Yada Buenos Aires'te Abasto'da Tango yaptınız, veyahut da Patagonya'da buzullarla boğuştunuz. Ortak nokta şu ki akşamleyin otele geldiğinizde oturup bulunduğunuz ülkenin en klasik en leziz kokteylini yudumlamayı hakettiniz.

Ama ne içeceğinizi biliyor musunuz?

Merak etmeyin, Latin Amerika gece hayatı uzmanımız Ali Taylan sizler için Güney Amerika’da mutlaka içilmesi gereken 10 kokteylin listesini hazırladı.

 

(Videoda şeker şurubu kullanılıyor, biz orjinal tarife bağlı kalmanızı ve beyaz veya esmer şeker kullanmanızı şiddetle öneriyoruz!)

 

1. Caipirinha

Brezilya’nın hemen hemen her yerinde bulabileceğiniz Caipirinha, misket limonu, şeker ve cachaça ile hazırlanan Brezilyalıların en çok sevdiği bu kokteyli eğlenceli gecelerde denemeyi unutmayın.

2. Pisco Sour


Pisco Sour

Daha çok Peru ve Şili’de içebileceginiz bu kokteyl, pisco, limon suyu, tatlı şurup ve yumurta akıyla hazırlanıyor.

3. Terremoto


Terremoto

İspanyolca deprem anlamına gelen terremoto ilk olarak Silinin başkenti Santiago’da La piojera isimli barda yapılmış. Fernet, beyaz şarap, pisco, konyak, rom, tatlı şurup ve ananaslı dondurmayla yapılan bu tatlı-sert kokteyl hareketli güney Amerika gecelerine başlamak için ideal.

4. Fernet Cola

Arjantin’de bolca tüketilen Fernet içkisine Cola veya sprite eklenerek hazırlanan bu içkiyi Arjantin’e gidip de denememek olmaz.

5. Pińa Colada


Pina Colada

Porto Riko’dan çıkmasına rağmen Güney Amerika’nın her yerinde icebileceginiz piña colada Ron, ananas suyu ve hindistan cevizi sütüyle hazırlanıyor. Özellikle aksam yemeğinin yanında denemenizi öneriyoruz.

6. Canelazo


Canelazo

Listemizdeki tek sıcak içilen, aguardiente, tarçın, seker ve maracuya suyuyla hazırlanan kokteyli Ekvator, Peru ve Kolombiya yüksek rakımlı şehirlerde tatmak gerek.

7. Batida de Coco


Batida de Coco

Brezilyadaki plaj partilerinin resmi içkisi cachaça, yoğunlaştırılmış şekerli sut ve Hindistan cevizi sütüyle hazırlanıyor. Artık yolunuz Brezilyada bir plaj partisine düşerse ne içeceğinizi biliyorsunuz.

8. Clerico


Clerico - Kokteyl

İspanyol içkisi sangrianin beyaz şaraplı versiyonu olan clerico, Uruguay’da yaz aylarını serinleten güzel bir kokteyl.

9. Cuba Libre


Cuba Libre

Ron, kola ve misket limonu suyuyla hazırlanan cuba libreyi barlarda ve clublarda bolca tüketmeyi unutmayın.

10. Piscola


Piscola

Pisco Sourda kullanılan pisco ile hazırlanan bu kokteyl limon, tatlı şurup ve yumurta yerine, daha az sofistike bir içecek arayan Şilililer için yapılmış. Bugünlerde Şili barlarında en çok içilen kokteyl.

Bu muhteşem kokteylleri yerinde tadabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Güney Amerika turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page