top of page

GÜNEY AMERİKA’NIN EN İYİ 10 BALAYI DESTİNASYONU

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2018Amazonlarda Romantik Anlar

Balayı planlaması, düğün telaşının belki de en eğlenceli kısmı. Hayatınızın yeni bölümüne güzel bir başlangıç yapmak için ikinizin aşk dolu günler geçireceği mükemmel yeri belirlemek...

Bir çoğunuzun aklına tahmin edildiği üzere romantik, huzurlu, çok iyi planlanmış, eşsiz ve egzotik bir tatil geliyor. Bu aşk dolu anları aktif ve macera dolu bir şekilde geçirmek isteyen çiftlere gün geçtikçe daha çok rastlıyoruz. İyi ki bütün aradıklarınızı bulabileceğiniz bir Güney Amerika var! Balayınızı planlamaya nerden başlayacağınıza yardımcı olabilecek Güney Amerika’nın 10 en iyi balayı rotasını sizler için listeliyoruz.

1. Cartagena, Kolombiya


Koloni zamanlarından kalan ahşap balkonlu rengarenk binaları, arnavut kaldırımı sokakları, eski pazarları, romantik restorantları, tutku dolu salsa, at arabalarıyla şehir turları... Bunlar Cartagena’nın Balayı Çiftlerine sunabileceklerinden yalnızca birkaçı. Geçmişe bir gezi yapmaya ve büyü zamanlarına girmeye hazırsanız, görkemli otellere dönüştürülmüş muhteşem manastırlardan birini seçin ve kendinize bir hükümdar hanedanının bir üyesi gibi davranmaya davet edin.

2. Tayrona Ulusal Parkı, Kolombia


Tayrona Ulusal Parkı

Gözlerinizin yeni hayat partnerinizin yanında uyanmasını istediğiniz en muhteşem manzara: tropikal orman, berrak su, egzotik kuşlar, taze tropik meyveler, orman yürüşüylerinden önce şekerleme yapmak için doğanın içinde şiir gibi salınan hamaklar...

3. Machu Picchu, Peru


Machu zirvesinden güneşin batışını izlemek sizin için gerçekten özel olan biriyle deneyimlek isteyeceğiniz nadide anlardan biri olacak; yanınızda sizin için doğru insanla kendinizi evrenin merkezinde hissedeceksiniz. Bu deneyim balayınızı unutulmaz ve eşsiz kılacak.

4. Paskalya Adası, Chile


Burası kendiniz için bir parça toprak bulabileceğiniz," ben buraya aidim" diyeceğiniz nadide noktalardan biridir. Mistik iklimi, volkanik kayaları, rüzgarlı sahilleri, huzur dolu sakin plajları , buranın kimsenin bulamayacağı bir yer olduğunu hissettirir. Ada yüksek standartta kaliteli hizmetlerin yanı sıra bisiklet, şnorkel, binicilik gibi eğlenceli etkinlikleri de içeren harika konaklama birimleri sunmaktadır.

5. Torres Del Paine, Chile


Yüksek karla kaplı dağların nefes kesici manzaraları, Patagonya'nın nefes kesen manzarası ve şöminenin yanında saatlerce oturabileceğin rahat çevre dostu ahşap oteller... Bunun yanında yapabileceğiniz birçok aktivite bulabilirsiniz.

6. Bariloche, Argentina


Kristal göller, dağlar ve perilerin ormanları, Bariloche ve Patagonya Gölü Bölgesi büyüleyici bir bölgedir. Romantik bir tekne yolculuğu, piknik için bir çayır ya da saklambaç oynama ve ormanı keşfe çıkmak için mükemmel huzurlu ortam.

7. Iguassu Falls, Argentina


Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri. Iguassu'ya yapılacak olan 3 günlük kısa bir bir ziyaret ve ardından şehir seven balayı çiftleri için tutku dolu Buenos Aires veya Rio de Janeiro'ya yapılacak bir geziyle kolayca birleştirilebilir.

8. Punta Del Este, Uruguay


Kumlu, huzurlu plajları, modern tatil köyleri, kaliteli restoranları ve zengin hareketli gece hayatı, yıllardır daha sakin fakat aynı zamanda canlı bir ortam arayan balayı çiftlerince daha fazla ilgi duyuyor.

9. Ilha Grande, Brazilya


Ilha Grande (Büyük Ada) Brezilya’da bulunan cennetten bir kesit sanki. Bu adada arabalara yer yok; sadece Atlantik Yağmur Ormanı ve dalgaların sesini dinleyebileceğiniz şirin butik oteller var. Balayınız için güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Paraty’i ziyaret edip rüya gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

10. The Amazonlar, Brazilya


Kim demiş Amazonlar balayı geçirmek çin güzel değil diye? Tam aksine maymunların, pembe nehir yunuslarının veya timsahların mutluluğunuza şahit olması sizin için problem değilse, Amazonlar balayınızı geçirmeniz için mükemmel lokasyon olabilir. Amazonlar’ın ortasında konforlu zamanlar geçireceğiniz bir çok butik oteller ve pansiyonlar bulabilirsiniz.

Rüya gibi bir balayı geçirmek ve Güney Amerika'nın size sunduğu eşsiz deneyimleri profesyönel bir ekip ve uzman rehberler eşliğinde organize etmek için hemen size özel turunuzu buradan oluşturabilirsiniz.

Commenti


bottom of page