top of page

KURBAN BAYRAMI ARJANTİN-BREZİLYA TURU

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2018


AYF Tur ve Güney Amerika Seyahat İşbirliğinde Kurban Bayramı için düzenlenen 8 günlük Arjantin - Brezilya Grup Turumuz konforu, macerayı, kültürü ve lezzeti aynı yolculukta uzman rehberlik hizmetiyle harmanlayabilen az sayıdaki Güney Amerika Turlarından bir tanesi. Gelin isterseniz hep birlikte günlük programına ve bu turu nelerin ayrıcalıklı yaptığına bir göz atalım.

Sao Paulo

1. Gün

Bu ilk günde grup Atatürk Havalimanında uzman rehberimiz ile buluşup hep beraber Sao Paulo'ya uçuyorlar. Uçak indikten sonra da kısa bir Sao Paulo Şehir Turu yapıp gezginlerimizle hotele yerleşiyoruz. Şehir turunun kısa tutulmasının sebebi ise uzun yoldan sonra gezginlerimize dinlenebilmeleri için fırsat vermek. Ertesi gün sabahleyin tura kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bayram tatilinde keyif yapıcaz. Geceleyin 5* Melia Jardim Otelde konaklama

2. Gün

5 yıldızlı otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra uzman rehberimiz ile dün kaldığımız yerden Sao Paulo Şehir Turuna devam ediyoruz. Şehir Turuna bitirdikten sonra, doğruca havalimanına gidiyoruz. Neden? Çünkü RİO DE JANEİRO bizi bekler.

Çok kısa bir uçak yolculuğundan sonra Rio de Janeiro Şehir Turuna başlıyoruz. Otele yerleştikten sonra gezginlerimiz bir kaç saatliğine dinlenirken, gelmişken her şeyi yaparım diyenlerimiz için uzman rehberimiz Copacabana Sahilinde yürüyüş turu düzenleyecek.

Yürüdükten sonra karnımız acıktı, kestirenlerinde midesi gurulduyarak kalktığı için Rio de Janeiro'nun en ünlü restoranlarından bir tanesi olan Marius Restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz.

Alıştık artık rahata: Superior Otel Rio Othon'da konaklama


3. Gün

Belki de hayatımızda en zengin, en renkli kahvaltı menüsünü görüp, yedikten uzman rehberimiz eşliğinde Sugar Loaf Turu başlıyor! Buraya neden Şeker Tepesi dendiğini size şimdiden anlatıp sürprizi bozmanın alemi yok değil mi efendim? Bu turda sadece bunu değil, Portekiz prensinin nasıl Portekizden kaçarak apar topar Brezilya yerleşip ülkesinde skandala neden olup, ailesi ile bütün bağını koparıp kendini de Brezilya İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Öğle yemeğimizi yedikten sonra biraz dinlenme, sonra meraklıları ile alışveriş turuna çıkıyoruz anacım! [Merak etmeyin, rehberlerimiz bizim gibi lakayıt değil :) ]

Sugar Loaf, Rio de Janeiro

4. Gün

Kahvaltımızdan sonra bugün bambaşka bir Rio de Janeiro Turu bizi bekliyor. Tren ile Corcovado & Tarihi Şehiri gezdirecek uzman rehberimiz. Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Corcovado Dağından şehir merkezini kuş bakışı izleme şansına erişiyoruz. Turdan sonra öğle yemeği ve serbest zaman. Okyanusta yüzmek için şahane bir fırsat. Sakın ha boğulmayın!

Corcovado, Rio de Janeiro

5. Gün

Artık işin rengi değişiyor. Şehirlerden biraz uzaklaşıyoruz. Dünyanın en bol sulu, en engin, en kudretli Şelalelerinden birini ziyarete gidiyoruz: İguazu Şelaleleri! Tüm gün boyunca Brezilya, ve Arjantin sınırında bulunan bu şelaleyi Brezilya tarafından panoramik olarak görme şansımız olacak. Ayrıca adrenalin bağımlısı gezginlerimiz ve 'Ben o şelanin altında ıslanıcam arkadaş' diyen bütün gezginlerimiz için Zodiaklarla Macuco Safari Turu yapacağız! İguazu Turu yaparken Macuco yapmazsanız bir şeyler eksik kalır!

Bu arada söylemeden geçmeyelim, bu gece de 5* lı konfor: Bourbon Cataratas Hotel


Foz de İguaçu

İguazu Şelalesi Panoramik

6. Gün

Kahvaltıdan sonra ver elini Güney Amerika'nın Parisi: Buenos Aires. Zaten 8 yıldır Buenos Aires'te yaşayan rehberimiz size bu şehrin en saklı köşelerini dahi gösterecek. Hotele check in yapıp biraz dinlendikten sonra Buenos Aires Şehir Turu başlıyor. Dünyanın en güzel etlerine sahip olduğu söylenen bu ülkede, akşam yemeğini tabii ki de bir et lokantasında yiyeceğiz: Las Nazares Et Lokantası.


Buenos Aires Obelisco

Konaklama 5* Nh City Tower Hotel


Palermo Mahallesi Parkı

7. Gün

Kahvaltımızdan sonra rehberimiz ile şehir merkezinden biraz uzaklaşarak Tigre Delta Turu için yola çıkıyoruz. Yolda şehrin en zengin ve en eski mahallelerinden biri olan San İsidro'dan geçip bu güzel mahallenin hikayesini de rehberimizden dinliyoruz. Tigreye varınca botlarımızla bir tura çıkıp kendimizi sanki bir anda Amazon Yağmur Ormanlarına gelmiş gibi hissedeceğiz. Bu fevkalede turdan sonra bu mükemmel günü nasıl noktalamalıyız acaba? Tabii ki de yemekli bir VIP Tango Show ile.


Tango, San Telmo

8. Gün

Her güzel şeyin bir sonu var ne yazık ki :( Ama durun uçağımız akşama. Gün içerisinde ki serbest zamanımızı rehberimizin bize vereceği tavsiyeler doğrultusunda en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Alışveriş için bolca vaktimiz olacak.

9. Gün

İstanbul havalimanına inmiş bulunuyoruz. Telefonlar numaralarını birbirimize verdik, çünkü birbirimizi çok sevdik! Bir daha ki bayramda aynı grupla Peru - Bolivya Turu yapmak için konuşmalara başladık bile... : )

Unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Kurban Bayramı Arjantin-Brezilya turumuz hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Comments


bottom of page