top of page

MACERA TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ ŞİLİ

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Eşsiz doğası ve sürekli gelişen altyapısıyla Şili, Dünya Seyahat Ödülleri'ne göre 2016 yılında dünyanın en iyi “Macera Turizmi” bölgesi haline geldi. Bu uluslararası ödül, 1993'ten beri her yıl turizm endüstrisindeki her sektörün çalışmalarının tanıtılmasında ve geliştirilmesinde önemli rol oynadı.

Japonya, Avustralya, Tayland, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Ekvator ve Yeni Zelanda gibi ülkeler de bu kategoride aday gösterildi. Bununla birlikte, Şili, doğa yürüyüşü, rafting, sörf, binicilik gibi macera tutkunlarının vazgeçilmezi olan etkinlikler için büyüleyici doğasıyla yarışmanın galibi oldu.

Dünyanın doğal güzelliklerinden biri olan Torres del Paine sıradağları ile kar trekkingi için ideal olan Patagonya Bozkırları, Şili’nin öne çıkan bölgeleri arasına girdi. San Pedro de Atacama, nefes kesici vadileri, gayzerleri ve dağları etrafında konumlanan 300'den fazla turistik bölgesiyle macera tutkunlarının olmazsa olmazı haline geldi .

Şili ayrıca, koruma altında olan muhteşem milli parklara, San Rafael, Balmaceda ve Serrano’nun büyülü buzullarına ve General Carrera Gölü’ndeki muazzam mermer katedrallere ev sahipliği yapıyor.

Şilili yetkililer hem ulusal hem de uluslar arası medyaya, bu unvanın, turizm sektörüne özellikle tanıtım materyalleri açısından yaptıkları yatırımın sonucu olduğunu ilan ettiler. 2014 yılında Şili hükümeti, 6,5 milyar ABD doları yatırım yaptı ve 2018 yılına kadar bu miktarın 13 milyar doları aşması umuluyor

Dünya Seyahat Ödülleri’nden gelen bu ödül, ülkenin geçtiğimiz günlerde aldığı diğer ödüller arasında yerini aldı: The New York Times'a göre Valle del Elqui, dünyanın görülmesi gereken 52 yerinden biri haline geldi ve Lonely Planet’in hazırladığı listede de Atacama Çölü ilk 10’da yer buldu.
Maceraperestler için özel hazırladığımız, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Patagonya turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

bottom of page