top of page

USHUAIA’YA GİTMEK İÇİN 8 İYİ NEDEN

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Ushuaia'dan bir manzara

Yıl sonunu dünyanın sonunda geçirmek mi istiyorsunuz? Birçok tur ve aktivitenin yanı sıra, bu yıl sonu yola çıkmak için birçok sebep var. Mükemmel bir gezi planlamanıza yardımcı olmak için Ushuaia'yı neden ziyaret etmeniz gerektiğini sizlere anlatmak istiyorum;

1) Fuecek tarihini keşfedin


1979'da açılan Museo del Fin del Mundo, Ushuaia'nın doğal ve yerli tarihine odaklanmaktadır. Koleksiyonlar beş birbirine bağlı odada, Fuegian doğal geçmişi, eski batıkları ve ziyaretçilerin anılarıyla beraber sergileniyor. Müzenin önemli noktaları arasında tarih ve doğa videoları ile bünyesinde 3.650'den fazla cilt bulunan referans kütüphanesi yer alıyor.

2) Bir çift katlı otobüsle şehri görün.


Şehri turlayan otobüs

Tierra del Fuego'daki tek, çift katlı otobüs, dünyanın en güneydeki şehirini, şaşırtıcı manzaralarını ve şehrin tarihini tanırtarak sizi geziyor. Otobüs, size şehrin tarihi anlatmadan önce, kentteki çağdaş yaşamı, insanlarını ve binalarını dinleyeceğiniz Ushuaia'nın ana yollarından tur atıyor, çok turistik bir aktivite gibi olsa da çok ilginizi çekecek..

3) Eski bir cezaevi olan Maritime Deniz Müzesi’ni ziyaret edin


Eski bir hapisane olane Deniz Müzesi

Ushuaia Deniz Müzesi, eskiden Arjantin'in en meşhur suçlularının yaşadığı eski bir askeri hapishanede bulunuyor. Hapishane 1947'de kapatıldı ve o günden itibaren deniz kenarında yaşayanların bakış açısından Tierra del Fuego’nun tarhinin sunulduğu Deniz Müzesi oldu . Yaşlı hapishane hücrelerini ziyaret ederek eski mahpuslar için hayatın nasıl bir şey olduğunu hissedeceksiniz, ünlü gemi modelleri ve Antarctic keşif öyküsü hakkında bilgi edinin.

4) Biraz El İşi Alışverişi


El işi pazarı,, seramik, deri eşyalar, yünlü eşyalar ve diğer el sanatlarını içeren yerel zanaatkarlara ayrılmıştır. Ushuaia Limanı'nın girişinde ve 25 de Mayo Meydanı boyunca devan eder ve son dakika alışverişi yapmak isteyenler için harika bir yer!

5) Benzersiz korunmuş bir yerli ormanı keşfedin


Parque Yatana ve Yerliler

Ushuaia'da son kalan doğal orman olan Parque Yatana, sit alanı ilan edilip korunmuş ve yerli halkın el sanatlarını ve ritüellerini uyguları için bir alan haline getirilmiştir. Fuegian sanatı ve el sanatlarının çeşitli sergileri, yerel çocuklara yönelik atölye çalışmaları, şarkılar, davullar ve hikaye anlatımı eşliğinde kutlamalar ile Parque Yatana oldukça benzersiz bir tecrübe sunuyor..

6) Martial Buzulu’na yolculuk


Doğa severlerin Ushuaia’ya birkaç kilometre uzakta bulunan büyüleyici bir doğal cazibe merkezi Martial Buzulu’nu ziyaret etmeden ayrılmayı düşünmemeli. Martial Buzulu’na ulaşmak için, yaklaşık on beş dakika süren bir teleferik yolculuğu yapabilir veya iddialıysanız, aynı rotayı izleyerek yürüyerek tırmanabilirsiniz; Her iki durumda da Ushuaia'yı çevreleyen nefes kesen manzaraya maruz kalacaksınız. Açık hava terasında lezzetli bir hamur işi veya pastanın tadını çıkarabileceğiniz, teleferik durağındaki çay evinde durup soluklanmanızı tavsiye ederim.

7) Dünyanın Sonuna Tren yolculuğu


Dünyanın Sonuna Giden Tren

Tierra del Fuego'nun Milli Parkına erişmenin tek yolu, yüzlerce yıl önce mahkum trenlerinin gittiği rotayı izleyen trene- dünyanın sonuna giden trene binmek... Bu, hem İngilizce hem de İspanyolca olarak tarihsel açıklamalar içeren, sub-atlantik ormanı boyunca doğal bir yolculuk ve yol boyunca önemli noktalarda molalar vermenizi sağlar. Dünyanın sonuna tren, yaz boyunca günde dört kez kalkıyor ve parka ulaşmak 40 dakika sürüyor.

8) Tolhuin şehir merkezinin tadını çıkarın


Tolhuin'e Hoşgeldiniz

Selk'nam'ın "kalp gibi" kelimesinden adını alan Tolhuin, Tierra del Fuego'nun merkezine yerleşmiş küçük bir kasabadır. Yürüyüş, ata binme, dağ bisikleti, tekne gezisi ve sakin gölden balık tutma gibi etkinlikleri yaparak güzel bir kırsal deneyim yaşamak isteyenler için mükemmel bir yer diyebilirim.
Ushuaia'nın da dahil olduğu, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Arjantin turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page