top of page

VİZESİZ GÜNEY AMERİKA KEYFİ

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Güney Amerika gezginlerin hayallerini süslüyor ve vize alma derdi olmaması ise hayallere ulaşmayı çok daha kolaylaştırıyor . Doğa, mimari, tropikal iklim, farklı lezzetler gibi ögelerle öne çıkan bu ülkelerin çoğunun vize gerektirmiyor oluşu ne kadar güzel değil mi? İşte Güney Amerika’da vizesiz seyahat edilebileceğiniz ülkeler:

Brezilya

Brezilya; 2001 yılından beri vizesiz seyahat edilebilecek ülkelerden biri. Kıtanın en büyük ve en kalabalık olan ülkesi; doğa, tarih, mimari, gastronomi ve eğlence sektörü ile birçok açıdan ziyaret edilmeye değer bir yer.

(Vizesiz 90 gün)

Arjantin

Arjantin, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında bulunan bir devlet. Ülkenin temel gelir kaynağı tarım olsa da turizm konusunda da adını duyurmakta.

(Vizesiz 90 gün)

Uruguay

Uruguay, Güney Amerika’nın güneyinde yer alan küçük bir ülke olup nüfusu yaklaşık 4 milyondur. “Boyalı Kuşlar Irmağı” olarak bilinen ülke eski bir yerleşim yeridir.

(Vizesiz 90 gün)

Şili

Arjantin’in batısında bulunan Şili, Atacama, Santiago, Punta Arenas, Arica, Calama gibi şehirleri ile gezip görmeye değer bir ülke.

(Vizesiz 90 gün)

Peru

Ekvador, Kolombiya, Brezilya, Bolivya ve Şili’nin komşusu olan Peru‘da en ünlü turistik nokta Machu Picchu‘dur. Burası UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alır ve dünyanın yedi yeni harikasindan biri seçilmiştir. Bu İnka Şehri‘nin yanı sıra görülecek başka yerler de mevcuttur.

(Vizesiz 180 gün)

Ekvador

Ekvador, Güney Amerika’da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyet. Eyaletlerden oluşan bu cumhuriyet tropikal iklim ve yağmur ormanları ile egzotik bir atmosfer sağlar.

(Vizesiz 90 gün)

Kolombiya

Güney Amerika’da yer alanKolombiya eski bir yerleşim yeri. Bir dönem kızılderililere ev sahipliği yapmış olan Kolombiya, civardaki ülkeler arasında en çok büyüme hızına sahip ülkedir ve turizm de buna katkıda bulunmakta.

(Vizesiz 180 gün)

Bolivya

Bolivya, yaklaşık 11 milyon nüfusu ile küçük bir Güney Amerika ülkesi. Gölleri, adaları, milli parkları ile görülmeye değer ve vize gerektirmeyen bir ülkedir.

(Vizesiz 90 gün)

Paraguay

Yaklaşık 7 milyon nüfusa sahip bu Güney Amerika ülkesine vize almadan gidebilirsiniz. Ülkenin denize kıyısı yoktur, fakat ülkedeki İspanyol etkisi ülkeyi çekici kılmaktadır.

(Vizesiz 90 gün)

Vizesiz gezmenin keyfine varıp unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Güney Amerika turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page