top of page

YAZ AYLARINDA BUENOS AİRES'TE NE YAPMALI

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Yaz ayları Latin Amerika’nın en önemli turizm şehirlerinden biri olan Buenos Aires’i ziyaret etmek için en güzel zaman olduğunu düşünüyoruz. Peki Buenos Aires'te ne yapmalısınız?


Yaz aylarında Buenos Aires Parkları

Yaz ayları tüm dünyada olduğu gibi şehir sakinlerinin şehirden uzaklaşıp deniz kenarına gitmeleri alamına geliyor.Bununla beraber başkentin daha sakin olmasının pozitif ve negatif tarafları olduğunu söylenebiliriz.

Buenos Aires’te Ulaşım


İnsanların yaz mevsiminde şehri terketmelerinin belki de en güzel taraflarından biri, şehrin toplu taşıma araçlarının normalden çok daha sakin olmaları. İstediğiniz zaman istediğiniz yere metroyu (subte) kullanarak sıkışmadan rahat rahat gidebilirisiniz.

Diğer yandan bu nedenden dolayı metro hatlarının bakımı da bu aylarda yapıldığından, zaman zaman bazı metro hatlarının kullanılmaması durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Konakladığınız otelde çalışanlardan alternatif ulaşım yolları hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer şehri kendiniz keşfetmek istiyorsanız, akıllı telefonunuza,yapılan çalışmaları, istediğiniz yere yürüyerek, bisikletle, otobüsle ve ya metroyla nasıl gideceğinizi gösteren "Como Llego" uygulamasını indirebilirsiniz.

Buenos Aires’te Restoranlar


Buenos Aires Restoranları

Yaz sezonunda Buenos Aires’in çoğu restoranı menülerini mesvim sebze ve meyvelerine göre düzenlemektedir ve şehir daha sakin olduğu için şehrin en meşhur restoranlarında bile sıra beklemeden yer bulabilirsiniz.

Bununla beraber çoğu restoran sahibi de yaz mevsiminin sakinliğini fırsat bilerek restoranlarını bir ve ya iki ay süreyle kapatıp, çalışanlarına tatil fırsatı sunmaktadır. Restoranlarla birlikte bir çok bar, gece klübü, kafe ve hatta bazı ekmek fırınları bu dönemde işletmelerini kapatmaktadırlar.

Buenos Aires’te kaldığınız süre boyunca gideceğiniz yerleri önceden arayıp müsaitlik bilgisi almanızı tavsiye ederiz. Güney Amerika Seyahat aracılığıyla yaptığınız rezervasyonlarda yerinizin ayrıldığından emin olabilirsiniz!

Buenos Aires’te Turlamak


Buenos Aires Puerto Madero

Yaz sezonunda ziyaret edeceğiniz çoğu yer, özellikle de şehir merkezi, çok daha sakin olacaktır. Normalde çalışıyor olan, işe gidip gelen, şehrin telaşıyla koşuşturan porteños(Buenos Aireslileri) görmeden gezme fırsatı bulacaksınız.

Bununla beraber şehrin enerjisi her zamanki gibi yüksek olmayacaktır bu da demek oluyor ki adres sorabileceğiniz ve muhabbet edebileceğiniz daha az porteño ile karşılaşacaksınız

Eğer diğer gezginlerle tanışmayı, dünyanın değişik yerlerinden gelen insanlarla ortak değerler yakalamayı seviyorsanız, turlara katılıp beraber yeni rotalar çizebilir, kültür mozağinin bir parçası olabilirsiniz. Lokal arkadaşlar edinip, bir lokal gibi yaşamak isterseniz şehrin daha az turistik olan bölgelerine gidip porteno kültürünü tadabilirsiniz

Bu dönemde Günlük Tigre Delta , Balon Turlarına katılabilirsiniz. Gaucho Partilerine gidebilir ve ya Plata Nehrinde Panaromik Yelkenli turlarına katılabilirsiniz.

Rezervasyon konusunda yardıma ihtiyacınız olması durumunda bizimle irtibata geçip seyahat uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Tango başkenti Buenos Aires'in de dahil olduğu, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Arjantin turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!


Comentários


bottom of page