top of page

Tango, Samba & Şelale | Arjantin Brezilya Turu

Buenos Aires, Rio de Janeiro ve Sao Paulo + Atlantik Yağmur Ormanlari ve görkemli Iguazu Selaleleri

TUR ÖZETİ:

Tango eşliğinde en lezzetli bifteklerin tadına bakın ve dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelalelerinin devasalığı karşısında nefesiniz kesilsin. 

Yine dünyanın 7 harikasından başka bir tanesi olan Rio de Janeiro'da ki Isa Heykelinin içinde bulunduğu Corcovado Dağından şehrin görüntüsünü Sugar Loaf tepesindekiyle karşılaştırın.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

1999.00$  başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

BUENOS AİRES'e VARIŞ ve ŞEHİR TURU


Havalimanında uzman rehberlerimiz tarafından karşılanıp özel araç ile hotelinize transfer edileceksiniz. Hotele check-in yaptıktan sonra rehberimiz eşliğinde şehir turuna başlayacaksınız. Casa Rosada ve 1810 Devriminin gerçekleştiği yer alan Mayıs Parkını gezdikten sonra, şehrin daha moda yerlerinden olan Puerto Madero, Recoleta, Palermo gibi mahallelerini gezeceğiz. Eğer şanslı isek ve günlerden pazar ise, San Telmo'nun ünlü Antika Pazarını dolaşacağız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

TİGRE DELTA TURU ve TANGO SHOW


Turumuz Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San Isidro’da başlıyor. Bölgenin geleneksel Hipodromunu, aristokrat Jockey Klübünü, ve inanılmaz güzellikte ki San Isidro Labrador Katedralini ziyaret edeceğiz. Antik bir gözlem noktasından La Plata nehrinin uçsuz bucaksız büyüklüğünü seyredeceğiz. Daha sonra Beccar’da durup, unlu yazar Victoria O’Campo’nun yaşadığı yer olan, ve vefatinden sonra UNESCO’ya bağışlanan O’Campo Villa’sında kısa bir tur yaptıktan sonra gezimizin ana noktası olan Tigre’ye varacağız. Meyve Pazarı, unlu Victoria sokaginda bulunan Tigre Klubunun önünden geçerek Tigre Delta’da ki nehir turumuzla günlük turumuzu bitiriyor olacağız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

IGUAZÚ ŞELALELERİ: BREZİLYA KISMI & SAFARİ

 

Turumuz parkın ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkin icinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan Selalelere kus bakışı açısıyla bakma şansına eriseceğiz. Puerto Canoas’a varıp istersek bir seyler atıştırabilir, hediyelik eşyalar alabiliriz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

ŞELALELERİN ARJANTİN KISMI 

 

Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yasayacaksiniz. Park yüksek ve alçak olmak üzere iki adet gezi yolundan oluşuyor. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin icinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Bogazina” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuguda tura dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

ATLANTİK YAĞMUR ORMANLARI YOLCULUĞU


Bugünkü yolculuğumuzda iç huzurumuzu yemyeşil sıra dağlar ile subtropikal bölgenin yaratmış olduğu doğa harikası manzaralar ve engin tarım alanlarına essiz bir görüntü veren Aracuaria ağaçları ile besleyeceğiz. Aksam üzeri Latin Amerika’nın en iyi organize olmuş, bugün gelişmiş Batı dünyasına örnek şehir olarak lanse edilen Curitiba’ya varıyoruz. 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

CURITIBA TURU & TREN YOLCULUĞU


Curitiba şehri son 20 senedir 10 kati kadar büyüdü. Bu büyümeyi sürdürülebilir bir hale getirmek için de bir çok innovatif fikri politikalarına entegre etti. Parana eyaletinin başkenti olan Curitiba şehri Hollanda, Polonya, Arap, Alman, Ukrayna, İtalya ve Japonya’dan büyük miktarlarda göç almış çok-kültürlü bir şehirdir. Şık bir lokantada bölgenin meşhur tabağı “barreado” yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra tren ile Curitiba’ya dönüş yapacağız. Bu tren yolculuğunu hayatiniz boyunca unutamayacaksınız. Tren, Curitiba’yi Paranaguá’ya bağlayan essiz demiryolu boyunca yukarılara doğru çıkacak. Sıra dağlardan, nehirlerden, tropik bitiklerden, çiçeklerden ve kuşlardan oluşan bu manzaranın tadını dönüş yolculuğu boyunca çıkarın.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

SÃO PAULO'YA VARIŞ & ŞEHİR TURU

 

Dünyanın en büyük ikinci, Latin Amerika’nın ise endüstriyel başkenti olan Sao Paulo’ya doğru yolculuğa başlıyoruz. Yolculuk boyunca 4000’ den fazla zehirli yılan turunun yasadığı ormanlık alanlardan, ve dünyanın en unlu panzehir araştırma merkezi olan Butantã Araştırma Merkezi’nin yanından geçtikten sonra, şaşırtıcı şekilde iyi organize edilmiş bu metropolitte “Paulistano” (Sao Paulo’da yasayanlar) insanın nasıl yaşadığını göreceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

RIO DE JANEIRO & CORCOVADO DAĞI

 

Sao Paulo'nun sabah karmaşıklığına kalmadan erkenden kahvaltı edip rehber eşliğinde havalimanına oradan da Rio de Janeiro'ya uçuyoruz. Tijuca Ormanı ve İsa heykeliyle turumuza başlıyoruz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

SUGAR LOAF & TARİHİ RİO

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesi’nden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz. Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

EVE DÖNÜŞ yada GÜNEY AMERİKA MACERASI

Bu akşam üzeri evinize yada sırada ki Güney Amerika şehrine gitmek üzere havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer edileceksiniz. Arjantin ve Brezilya'nın en önemli şehirlerini kapsayan bu 10 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. Size bu turu Rio Karnavalı zamanı, yeni yıl, yada Oktoberfest zamanı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu 10 günlük turun sonunda yolculuğunuza Salvador de Bahia'yı ekleyebiliriz yada İnkaların Ruhu turumuzla Peru'yu keşfedebilirsiniz. Seçim size kalmış!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
bottom of page