top of page
Bolivya Turu, Titicaca Gölü

BOLİVYA

Biri kara ülkesi olan Bolivya, birçok insanın  "Güney Amerika" dendiğinde gözünde canlandırdığı ülkelerden biridir. İspanya'nın barok koloni mirasının yanında inanılmaz manzaralar ve baskın bir yerli kültür var. Bu sağlam fakat ekonomik olarak yoksul olan cumhuriyet, renkli karakterlerin etkisiyle damgalanmış, romantik, genellikle mücadelelerle dolu zorlu bir geçmişi vardır.

 

Bolivya, buzla kaplanmış And zirvelerinin sert eğimleri, Altiplano'nun ıssız ovaları, ağaçsız, kayalık çölleri, dikey vadi ve kanyonları ve yağmur ormanlarıyla inanılmaz bir görsel şölen sunuyor.

 

Yerli çoğunluğun yaşam tarzı İspanyol fethinden  beri çok az değişti. Unutulmaz panpipe müziği, kokulu kostümleri ve her yerde bulunan lamaları ile dünyanızı değiştirecek bir ülke. Bolivya gezegendeki benzer ormanla arasında biyolojik çeşitliliğin en fazla olduğu Oriente'nin yağış alan arazileri, sığır çiftlikleri ve narenciye bahçeleri ile dolup taşan subtropikal vadilerle doludur.

 

Başkent olan yüksek rakımlı La Paz muhtemelen dünyadaki en olağanüstü yerlerden biridir. Şehirdeki teatral sokak hayatı ziyaretçileri hipnotize ederken, kanyonun eteklerinde kurulmuş kerpiç ev labirentleri devasa dağların yanında  küçüldükçe küçülüyor ve Bolivya'yı Güney Amerika'nın olmazsa olmazları arasına sokuyor. 

Güney Amerika Tutkusu

Güney Amerika aşığı bir ekip olarak sizinle beraber bu heyecanı yaşamak ve paylaşmak bizim için en büyük mutluluk

Güvenli Seyahat

Güney Amerika tecrübemiz ve her durumda 7/24 ulaşabileceğiniz seyahat danışmanlarımızla güvenle seyahat edin

Gerçek Tecrübeler

Tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile kitapların ve klişelerin dışına çıkarak unutulmaz tecrübeler yaşayın 

bottom of page