top of page

BÜYÜK KOLOMBİYA TURU 17 GÜN - 16  GECE

Bogota-Villa de Leyva-Villa Vieja-Tatacoa-San Augustin-Popoyan-Cali-Armenia-Solento-Santa Marta-Tayrona-Cartagena-Rosario Adaları-Medellin-Guatape-Bogota

2700.00$ den başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA TURU ÖZETİ:

Bogota'başlayan bu turumuzda Kolombiya'yı baştan sona tanıma fırsatı bulacaksınız ve çöllerden tropik krayaip kıyılarına kadar birçok iklim göreceksiniz. Kolombiya sizi hayretler içinde bırakacak. Diğer göreceğimiz destinasyonlar da şu şekilde; Villa de Leyva-Villa Vieja-Tatacoa-San Augustin-Popoyan-Cali-Armenia-Solento-Santa Marta-Tayrona-Cartagena-Rosario Adaları-Medellin-Guatape-Bogota

1. GÜN

BOGOTA'YA VARIŞ VE BOGOTA ŞEHİR TURU

 

Havalimanından Güney Amerika Seyahat’in rehberleri tarafından karşılanma ve özel araç ile transfer.

İlk durağımız, deniz seviyesinden 3150 metre yükseklikte yüksek rakımda, şehrin Doğu Cordillera'sında (tepeler) bulunan kutsal Monserrat tepesi. Profesyonel tur rehberiniz eşliğinde teleferikle dağın tepesine çıkarak nefes kesen gözlem noktasına gelip tüm kentin panoramik manzarasını ve çevredeki çarpıcı çevresini keşfedeceksiniz.Sonra, La Candelaria'nın büyüleyici Arnavut kaldırımlı sokakları ineceğiz. Bu bölgenin zengin tarihini keşfedip ve Botero Müzesi ve Chorro de Quevedo gibi ilginç turistik yerleri ziyaret edeceğiz.

 

La Candelaria'dan sonra bu şehir turuyla Bogota'nın tarihi merkez üssü olan Plaza de Bolívar'ı ziyaret edeceksiniz. Başbakan Katedrali'ni ziyaret edip, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Ulusal Capitol gibi önemli hükümet binalarının sömürge sonrası (Cumhuriyetçi) mimarisini göreceğiz. Son olarak, dünyanın en büyük İspanyol-öncesi altın koleksiyonuna ev sahipliği yapan Altın Müzesi'ni ziyaret etmek için Eje Ambiental'e gireceğiz. Tur, Santander Park'taki el sanatları pazarında bitecek. Kolombiya'dan eşsiz hatıra eşyalarınızı toplamaya başlayabilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

BOGOTA - VILLA DE LEYVA

Bogota'dan kuzeye, çarpıcı Tuz Katedrali'ne ulaşmadan  yaklaşık 3,15 saat süresince önce şehrin çevresindeki yeşil manzaraları takdir edeceksiniz. Bu benzersiz yapı neredeyse 40 metre derinliğindedir ve yaklaşık 8000 m2'lik bir alanı kaplar. Gezi, her biri yerel bir sanatçı tarafından tasarlanan ve bir kubbeye devam eden Via Cruxis'in on dört İstasyonundan geçen bir tünelden başlayacak. Son bölüm Katedralin merkezine gidiyor ve burada üç adet anıtsal kamara ve 16m'lik uzun haç buluyoruz. Bir saat bu etkileyici

katedrali ziyaret ettikten sonra yakındaki bir restoranda tipik bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Villa de Leyva'ya yolculuğuna devam edeceksiniz, ki bu yaklaşık olarak iki saat alacaktır.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

BOGOTA - VILLA VIEJA

Bogota havaalanına gidiş.

Bogota’dan Neiva’ya sabah varış,

Havalimanında karşılama ve Villa Vieja’ya 45 dakikalık transfer ve otele varış

 

Tatacoa Çölü Turu

Neiva havaalanına varıştan sonra, yaklaşık olarak 45 dakika Villa Vieja'ya kara yoluyla transfer. Otele yerleştikten sonra, Guajira Yarımadası'ndan sonra Kolombiya'nın en büyük ikinci kurak bölge olan Tatacoa Çölünü ziyaret etmeye devam edeceğiz. Bu yarı kurak bölge, Huila'daki Huila Bölgesi’nin kuzeyinde bulunmaktadır. Bu çölün tadını çıkarın ve gözlemevini ziyaret ederek bu turu bitireceğiz.

Otele dönüş  ve geceleme.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

VILLA DE LEYVA - SAN AUGUSTIN

Sabah erkenden karadan San Agustin'e yaklaşık olarak 5 saat süren transfer.Panoramik görüntü ve fotoğraf süresi için Pericongo Kanyonunda yolda duracağız.San Agustín'de otele varış ve geceleme.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

SAN AUGUSTIN TURU

Kahvaltıdan sonra Arkeoloji Parkı'nı ziyaret edin. Lavapatalar, Tören Çeşmesi, Heykel Ormanı ve Mesitas'ı (35 heykel içeren yapraklı bitki örtüsünden geçen bir yol Alto de los Piedras) göreceksiniz. Sonrasında öğle yemeği yiyeceğiz ve daha sonra öğleden sonra, büyük bir kadın figürünün ve La Chaquira'nın ön plana çıktığı farklı kökenlere sahip beş heykel bulunan bir kompleks olan El tablón'u ziyaret edeceğiz.Otele dönüş ve geceleme.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

SAN AUGUSTIN - POPOYAN

Sabah erkenden, Kolombiya Masifi'nin görkemli manzarasını, Mortino Şelalelerini (180 metre) ziyaret ettikten sonra sömürge mimarisi ile tanınan Popayán'a devam edeceğiz. Beyaz prevalans yüzünden beyaz duvarlı tarihi evleri olan şehir  genellikle 'Beyaz Kent' olarak anılır .Yürüyüş turunun keyfini çıkarın.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. POPOYAN - CALI

Sabahleyin güneybatı Kolombiya'da bulunan Valle del Cauca eyaletinin başkenti olan Santiago de Cali'ye gideceğiz. Şehir, bir yıl boyunca bahar gibi hava yaşıyor ve samimi, konuksever sakinleri ile tanınıyor. Salsa müziği, Cali sokakları boyunca yankı buluyor ve bu nedenle "dünyanın salsa başkenti" olarak biliniyor. Kolombiya'nın Bogota ve Medellin'den sonra üçüncü büyük şehri olan Cali'nin en büyük sanayii şeker kamışı üretimi ve sığır yetiştiriciliği.

Akşam üstü, şehrin satır başları olarak düşünülen Sebastian de Belalcázar, San Antonio, Avenida Sexta ve Barrio Granada'yı ziyaret ederek tura başlayacağız.

Otele dönüş ve geceleme.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

CALI - QUINDIO

Cali’den Quindio’ya doğru yola çıkacağız. 4 Saatlik yolculuğun ardından 2 gece boyunca konaklayacağımız otelinize varacağız. Yolculuğun yorgunluğunu atacağınız bir akşam üstü geçirebilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

COCORA VADİSİ VE SALENTO TURU

Ulusal parkta "Los Nevados" da bulunan Cocora Vadisi'ne  sabah erkenden yola çıkış., Kolombiya'nın ulusal ağacından "Quindian palmiyeleri" ne hayran kacalaksınız! Yükseklikleri 60 metreye  ulaşıyor.Burada sinek kuşu ve sarı kulaklı papağanlar görebilirsiniz.

Sonrasında, bulut-ormana girin; Biyolojik çeşitliliğinin keyfini çıkarın. Cross Quindio Nehriyle beraber, dünyadaki en uzun bal mumu ağaçlarının arasından ekolojik bir yol boyunca yürüyeceğiz. Bir alabalık çiftliğinde durup ve geleneksel füme alabalıkların tadını çıkarabilirsiniz.

Geleneksel Salento'ya geçip; renkli balkonlarıyla, "calle real", el sanatları dükkanları ve  "Bolivar Meydanının"  Cocora bakış açısı ile şehir turunun keyfini çıkaracağız ve Salento'daki Tipik kahve çiftliğine geldiğimizde, "Finca el Ocaso". 1 saat 20 dakikalık , 4 aşamaya bölünmüş bu turun keyfine varacaksınız: Üretim, fayda, pazarlama ve tatma.

Bölgenin havasını aldıktan sonra otele dönüş.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

ARMENIA - SANTA MARTA

Otelden Havaalanına Transfer.

 

Santa Marta Havaalanı'ndan Villa Maria Otel'e transfer

Bir sonraki güne güç toplamanız için güzel bir fırsat. Otelinizin etrafındaki keşfedebilir, denize girebilir veya odalarınızın inanılmaz tropik manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

11. GÜN

TAYRONA ULUSAL PARKI

 

Sabah, Tayrona Milli Parkı'ndan 'Calabazo' adlı küçük bir kasabaya gideceğiz. Patika boyunca muhteşem kayalıklarla, muhteşem bitki örtüsüyle muhteşem manzaralar sunan "Pueblito" yoluna çıkan yürüyüşe başlayacağız. Pueblito'ya vardığınızda Tayrona uygarlığının kalbinde oduğunuzu hissedeceksiniz. Tropik flora ve ürkütücü sessizlik, Tayrona medeniyetine tanık olan teras, ev, köprü kalıntılarıve sahile giden merdivenleri göreceksiniz. Ayrıca, isteyenler Cabo San Juan de Guía Plajı'na 2 saat yürüyerek devam edebilirler, dinlenmek veya yıkanmak için sahilde biraz zaman geçirebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra yürüyüş Cañaveral'e 45 dakika kadar devam eder ve sonrasında arabayla otele geri döneceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

12. GÜN

SANTA MARTA - CARTAGENA

Santa Marta’dan Cartagena’ya Transfer

 

Tur, 1606 yılında inşa edilen 'La Popa' Manastırı ve Kilisesi'nden panoramik şehir manzarası ile başlıyor. Şehri korsan saldırılarından korumak için 'San Lázaro' tepesinde inşa edilen 'San Felipe' kalesine doğru yol alacağız. Kaleyi dolaşarak kalenin tünellerini, yeraltı galerilerini ve geçit yollarını görün. Kale'nin içine geçtiğinizde, XVII. Yüzyılda inşa edilmiş olan San Pedro Claver Manastırı ve Kilise bileşimini ziyaret edeceğiz. Yerel el sanatları görmek ve satın almak için inanılmaz bir yer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

13. GÜN

CARTAGENA -SAN PEDRO DE MAGAJUA ADASI

Otelden Limana Transfer

 

Rehberinizle beraber, Archipelago Islas del Rosario'ya fiğer gezginlere katılacağınız tekneyle tekne turu yapacağız, Cartagena körfezine yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Milli park mercan kayalıklarıyla çevrilidir ve açık mavi sularla süslenmiştir ve çok çeşitli deniz faunası için doğal bir yaşam alanıdır. Burada üç ekosistem gelişir: kıyı lagünleri, onları çevreleyen mangrovlar ve tropik orman. Deniz kum ve rahatlama için boş zaman. Tipik bir öğle yemeğinin keyfini çıkarın ve buranın sunduğu ücretsiz etkinliklerin tadını çıkarın.Öğle yemeğiniz dahildir.

Limandan Otele Transfer

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

14. GÜN

CARTAGENA 

Akşam Atlı Araba Turu 19:00/ Getsemaní

Zamanda geri giderek açık at arabasıyla duvarlı şehirde büyüleyici bir gece turu yapın. Sömürge sokaklardaki atların sesleri, denizden gelen  serinletici esinti, Cartagena'nın renkli gece hayatı , sömürge mimarisi ziyaretçileri bir filmin parçası gibi hissediyor. Farklı meydanlara gidip, zarif sömürge tarzı evlerin arasından geçerek balkonları begonvil çiçeklerinin tadını çıkarın.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

15. GÜN

CARTAGENA- MEDELLIN

Cartagena'da Otelden Havalimanına Transfer / Bilingual Guide

Havaalanı JMC'den Medellín / Bilingual Guide'daki otele transfer

 

Yarım Gün Medellin Turu
20 yıl önce, Medellín dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biriydi. Pablo Escobar'ın zamanında 90'lı yılların başında Medellin uyuşturucu kartelinin başkentiydi. Escobarın ölümüyle "El Patrón" dönemi sona erdi.Ancak 2002'den beri Medellín değişmeye başladı. Yerel politikacılar altyapı ve halk eğitimine yoğun yatırım yapmaya başladı. Bugün "Ebedi Bahar Şehri", dünyanın en yenilikçi metropollerinden biridir. Medellín'in geçmişi ve sunumu ile heyecan verici bir tura hazır olun ve bu büyüleyici metropolisin dönüşümü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

16. GÜN

GUATAPE & PIEDRA DEL PENOL

Peñol Boulder, Medellin çevresindeki en muhteşem destinasyonlardan biridir. 200 metre yüksekliğinde monolit, 740 kademeli bir merdivenle tırmanılabilirsiniz. Yeşil dağlarla ve mavi göllerle dolu çarpıcı çevrenin nefes kesen manzarasının tadını çıkarın. Guatape köyü kilisesi ve köyün evlerini süsleyen güzel, renkli tablolarıyla ünlüdür. Bu günübirlik gezide sizi Antioquia'nın Doğu Yaylaları'ndan manzaralı bir yolculuğa çıkaracağız. Sonrasında isteğinize bağlı olarak Peñol Boulder'a tırmanabilir, Guatape rezervuarının kıyısında leziz bir Kolombiya yemeğinin tadını çıkarabilir, gölü, tekne yolculuğu yaparak keşfedebilir,  dolaşmak ve rahatlamak için zaman ayırabilirsiniz, rehberiniz alternatif olarak yapabileceğiniz seçenekler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Öğle yemeğiniz dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

17. GÜN

EVE DÖNÜŞ ya da GÜNEY AMERİKA MACERASI

Bu akşam üzeri evinize yada sırada ki Güney Amerika şehrine gitmek üzere havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer edileceksiniz. Arjantin ve Şili Patagonyasının en görkemli yerlerini kapsayan bu 24 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. İsterseniz Uruguay turu ile birleştirebiliriz, yada Brezilya ve Şelaleler turumuz ile Brezilya'yı keşfetmek isteyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin, sizin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize özel turunuzu beraber düzenleyelim. Tur örneklerimizi ücretsiz olarak size göndermekten memnuniyet duyarız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
bottom of page