top of page
Yılbaşı 2020 (13).png

M/V Stella Australis

Patagonya'yı keşfetmenin en muhteşem yollarından biri, iki ünlü Patagonya şehri Ushuaia ve Punta Arenas arasında mekik dokuyan ve bölgenin en kapsamlı rotasına sahip olan Stella Australis ile yolculuğa çıkmak, tüm detayların düşünüldüğü modern odalarda her şey dahil olarak konaklamaktır. Ateş topraklarını soğutan Beagle Kanalı, eşsiz coğrafi kara parçası Horn Burnu, Wualia Körfezi; Pia, Garibaldi, Condor ve Aguila Buzulları ile Magdalena Adası'nı keşfedeceğiniz yolculuğunuzun her saniyesi nefesinizi kesecek!

USH-PUQ_4N-eng.jpg

Neden Stella Austalis?

  • Stella Australis, Güney ve Kuzey Patagonya'yı birleştiren tek turistik gemi yolculuğudur.

  • Stella Australis'in odaları modern ve şık mobilyalarla dolanılmış olup, yolcuların rahatlığı ve güvenliği ön plandadır.

  • Yolculuğunuza her şey dahil olacağı için herhangi bir ekstra ücret ile karşılaşmazsınız.

  • Yolculuğunuz boyunca birçok kez kullanacağınız şişme botlar sayesinde tüm doğa harikalarını yakından keşfetme şansına sahip olacaksınız.

Program

1. Gün: Ushuaia'ya Veda

171130152723-ushuaia-argentina.jpg

Sabah erkenden kalkıp, Tierra del Fuego Ulusal Parkı'nın şahane manzarasının son bir kez daha tadını çıkarın! Bir sonraki durağınızda daha görkemli buzullar, zikzak çizen fiyortlar sizi bekliyor! Rehber şöförünüz eşliğinde Ushuaia Limanına doğru yola çıkıp M/V Stella Australis gemisine binin! Hayatınızın en güzel yolculuklarından birisi başlamak üzere! Macellan Boğazından ve Beagle Kanalından geçiceksiniz! Bu ayrıcalığın tadını çıkarın!

2. Gün: Horn Burnu & Wulaia Körfezi

fixedw_large_4x.jpg

Şakfak vaktine yakın, Stella Australis gemisi Nassau Koyu'ndan geçer ve Cape Horn Ulusal Parkı'nı da içeren takımadalara giriş yapar. Eğer hava koşulları elverişli olursa efsanevi Horn Burnu'nu barındıran adaya çıkacaksınız. Horn Burnu Drake Passage'in çalkantılı sularına bakan 425 metrelik yüksek kayalık bir burundur. Uzun yıllar boyunca Pasifik ve Atlantik arasındaki tek navigasyon rotasıydı ve çoğu zaman “Dünyanın Sonu” olarak anılırdı. Park, 2005 yılında UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezervi ilan edildi.

 

Nassau Koyu'na geri döndüğümüzde, insanlık tarihinin doğal çevre kadar çekici olduğu birkaç adadan biri olan efsanevi Wulaia Körfezi'ne demirliyoruz. Aslen bölgenin en büyük Yámana yerli yerleşim yerlerinden birinin yeri olan koy, Charles Darwin tarafından tanımlanmış ve 1830'larda HMS Beagle'daki seyahatleri sırasında Kaptan FitzRoy tarafından çizilmiştir. Bu alan aynı zamanda büyüleyici güzelliği ve dramatik coğrafyası ile ünlüdür. Eski radyo istasyonundaki Australis sponsorlu müze ziyaretinden sonra yolcuların, her biri farklı zolukta olan 3 doğa yürüyüşü seçeneği bulunmaktadır. 3 seçenekte de muhteşem Macellan ormanlarının büyüleyici manzarasına şahit olabilirsiniz. 

3. Gün: Pia & Garibaldi Buzulları

australis-cape-horn-and-patagonia-cruise

Geceleyin; Gabrial Kanalı, Magdalena Kanalı ve Cockburn Kanalı üzerinden Tierra del Fuego'nun batı ucundaki Patagonya buzul turumuza devam ediyoruz. Brecknock Yarımadası'nı dolaştıktan sonra doğuya doğru devam edecek ve yeniden Beagle Kanalı'na giriş yapacağız. Sabah olduğunda ise zodyak botlarımız eşliğinde Pia Buzulu gezimizi gerçekleştirmek için yola çıkacak ve kısa bir tırmanışın ardından bu muhteşem buzulun panaromik manzarasına ulaşacağız. 

 

Beagle Kanalı boyunca batıya doğru ilerlerken, bir başka uzun fiyorta giriyoruz ve bir başka kıyı gezisi için Garibaldi Buzulu'nun yanına demir atıyoruz. Garibaldi, Patagonya'da aynı kalmadan ya da yavaş küçülmekten ziyade kütle kazanan üç buzuldan biri. Bu kez, el değmemiş Macellan ormanları üzerinden eğrelti otlarının ve yosunların arasından yükselen bir buzul şelalesine ve buzulun tepesine bakan muhteşem manzaralara doğru yürüyeceğiz. Bu yolculuğun zorluk derecesi biraz yüksek olduğu için gemide kalmayı tercih edenler adına kaptanımız gemiyi buzula doğru yönlendirecek ki herkes bu deneyimi yaşayabilsin.

4. Gün: Agostini Sound, Aguila Buzulu & Condor Buzulu

Ventus-Australis-411600-1920px-16x7.jpg

Sabah erkenden, Cockburn Kanalı üzerinden geçip Agostini Sound'a giriş yapacağız. Bu noktadan, And Dağları'nın ortasından inen ve bazıları suya kadar ulaşan buzulları görmek mümkündür. Geminizden ayrılıp Águila Buzulu'nun erimesiyle oluşan bir lagünün etrafında rahatça yürüyeceğiz. Sonrasında buzulun tam karşısında, muhteşem manzaralara sahip bir noktaya ulaşacağız. Öğleden sonra ise zodyak botlarımız yardımıyla Condor Buzulu'na ulaşacak ve ünlü And Condorları'nın süzülüşüne sahitlik etme şansını yakalayacağız.

5. Gün: Magdalena Adası & Punta Arenas

Australis-Zodiac-penguins-crop.png

Geceleyin Magdalena Kanalı'ndan geçip Macellan Boğazı'na döndüktan sonra Ateş Toplarıları'nda yer alan Magdalena Adası'na demirleyeceğiz. Kendine özgü bir deniz feneri tarafından taçlandırılan ada, gezginler ve kaşifler için temel bir erzak kaynağıydı ve Macellan penguenlerinin muazzam bir kolonisi tarafından kullanılıyordu. Şafak vaktinde, havanın izin verdiği ölçüde, karaya ayak basacak ve binlerce Macellan Pengueni'nin arasından geçip deniz feneri ve onun içine yerleştirilmiş küçük müzeyi ziyaret edeceğiz. Penguenlerin yanı sıra adadaki yüzlerce çeşit kuş türü de bu yolculuğumuzda bize eşlik ediyor olacak. Ardından boğaz boyunca güneye doğru kısa bir yolculuk yapıp saat 11:30 civarında Punta Arenas'ta olunması planlanıyor.

Program hakkında daha fazla bilgi almak, fiyat seçeneklerini öğrenmek ve size özel Patagonya seyahatinizi oluşturmak için bizimle iletişime geçin!

bottom of page