top of page
Serdar Vardar

Güney Ameria Seyahat'in kurucusu Serdar, 1988 İstanbul doğumludur. Ortaokul ve Liseyi Darüşşafaka Lisesinde bitirdikten sonra 1 sene Brezilya'da değişim öğrencisi olarak lise son sınıf okumuştur. 17 yaşında tek başına gittiği Güney Amerika'ya aşık olan Serdar, bu kıtada okumaya karar vermişti. Türkiye'ye dönüp farklı işlerde çalışıp para biriktirden sonra Arjantin'e taşınıp Buenos Aires Üniversitesinde Siyaset Bilimini bitirmiştir.

Öğrenciyken turizm sektöründe çalışıp dünyanın bir çok yerinden Güney Amerika'ya gelen insanlara seyahatlerini planlamalarına yardımcı olmuştur. Sonra da bu kişisel hizmeti neden Türkiye'den gelecek insanlara vermeyelim diyerekten Güney Amerika Seyahatı kurmaya karar vermiştir. 

Serdar.jpg
Vural Alparslan

Kökenleri Batum'a dayanan bir ailenin ortanca çocuğu olarak 1988'de Artvin'de doğan Vural Alparslan, 9 yaşında Darüşşafaka'yı kazanarak İstanbul'a taşınmış, üniversiteyi eğitimini tamamlayana dek hayatını burada sürdürmüştür. 2009 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan 1 ay sonra Arjantin'e taşınmış, 2 sene Buenos Aires'te İspanyolca Dil Eğitimi'ne devam etmiştir.

 

Daha sonra, 2013 yılında özel bir firmanın Güney Afrika ülke sorumlusu olarak atanmış, 3 sene boyunca Pretoria, Johannesburg ve Cape Town ofislerinde görevini sürdürmüştür. 2016 yılında yeni bir macera için Tokyo'ya geçmiş ve hem Japonca öğrenmiştir. Şu anda ise Rusça konuşan ülkeler için Güney Amerika Seyahat ofisinin kurulumu ile meşguldür.

Vural 2.jpg
Ercan Tanrıkulu

1996 yılında Bolu'da doğan Ercan, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde başlayan eğitim hayatına, ilk öğretim 3. sınıftan sonra henüz 9 yaşındayken kazandığı sınavla birlikte İstanbul'da bulunan Darüşşafaka Lisesi'nde devam etmiştir.

 

Mezun olana dek çeşitli etkinliklerde yer alıp 10 yıl kadar da futbol oynayan Ercan, çok sevdiği ve çok şey öğrendiği okulu Darüşşafaka Lisesi'ni bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünü kazanmıştır. Üniversite eğitimine hala devam eden Ercan, Eylül 2018'den bu yana Güney Amerika'nın büyüsünü sizlere en iyi şekilde yansıtmak ve eşsiz deneyimler yaşamanızı sağlamak amacıyla aramızda bulunmaktadır.

ercan.jpg
Gülçin García

Gülçin, Bursa'nın o zamanlar şirin bir köyü şimdi ise gelişmiş bir merkez ilçesi olan Kestelde doğmuştur. Köy küçük olsa da onun hayalleri büyüktür; dünyayı gezmek gibi. Ailesinden aldığı cesaretle liseyi okumaya Istanbul'a gider. Sonrasında ODTÜ'yü kazanır. 6 yıl Ankara'yı doyasıya yaşar. Comenius projesiyle daha üniversite bitmeden kapağı Ispanya'ya atar. 

Şöyle ki Karayipler'de denize girmek, Hindistan'da tapınak tapınak gezmek, Afrika'da bir aslanı uyurken seyretmek fevkalede güzeldir ama memleket denildi mi önce burnunun direği sızlar, sonra gözleri buğulanır, ama yine de kendine hakim olamayıp 5 kıtayı da gezmiştir. 

Şu an Şili Santiago'da yaşamakta ve kendisi gibi dünyayı dolaşmak hayaliyle yola çıkmak isteyen herkese yardım etmeyi kendine bir borç bilmektedir. 

Gulcin copy.png
Deniz Öztin

1981 yılında Ankara’da doğan Deniz Öztin, ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde sürdürdü.

 

Ankara ve İstanbul’da özel sektörde 10 yıl kadar çalıştıktan sonra 2011 yılında Buenos Aires’e taşındı. Burada Güzel Sanatlar Üniversitesi UNA’da Tango dansçılığı lisans eğitimine halen devam eden Deniz Öztin, İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmetinin yanı sıra profesyonel tango dansçısı ve eğitmeni olarak hayatını sürdürmekte.

deniz.jpg
bottom of page