Pasifik'ten Atlantik'e |

Lima, Cuzco, Machu Picchu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, 
Atlantik Yağmur Ormanlari ve Görkemli Iguazu Selaleleri
1/10

TUR ÖZETİ:

Güney Amerika’nın en göz kamaştırıcı UNESCO İnsanlık Mirası bölgelerini de içeren Deluxe Güney Amerika Turu.

 

İnkaların Saklı Mabedi: Machu Picchu, Güney Amerika’nın Parisi: Buenos Aires,

 

Dünyanın en güçlü Şelalesi: İguazu, ve dünyanın en güzel şehri: Rio de Janeiro!

Güney Amerika Kıtası'nı boydan boya geçecek ve gördüklerinize inanamayacaksınız!

2000.00$  başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

LİMA'YA VARIŞ ve HOTELE YERLEŞME


Havalimanında uzman rehberlerimiz tarafından karşılanıp özel araç ile hotelinize transfer edileceksiniz. 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

LİMA ŞEHİR TURU

 

Kralların Şehri, Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!
Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka dönemi öncesi ibadet merkezlerini göreceğiz. Yolculuğumuza şehrin modern merkezi olan Miraflores’te ki Merkez Parkı ve çok romantik bir park olan Parque de Amor’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Hükümet Binası, Merkez Katedral, Başpiskoposluk ‘da yolculuğumuz sırasınca göreceğimiz önemli mimari eserlerden bazıları.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

CUZCO ŞEHİR TURU

 

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer. Cuzco’ya uçuş. Cuzco havalimanından hotele transfer.


Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. yy’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz. 
Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerini çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. Aksam olduğunda ise sizleri tipik bir And Dağı kültürel showu için şehrin biraz dışına götüreceğiz. 
 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

KUTSAL VADİ

PİSAK MARKETİ & İNKA HARABELERİ


İnkaların Kutsal Vadisi’nde kesinlikle yapmanız gereken bir aktivite Pisak Marketi & Inka Harabeleri Turu Cuzco’da başlayıp Urubamba Nehri boyunca ilerleyerek Pisak ve Ollantaytambo kasabasına varıyor. Pisak, salı, perşembe ve pazar günleri açık olan pazarı ile meşhur bir kasaba. Burada bölgenin yerlileri hem el islerini hem de diğer ürünlerini sattıkları büyük bir pazar. Eminiz ki bu pazarda evinize götüreceğiniz en ideal Peru hatırasını bulabileceksiniz. 

Pazar sonrasında öğle yemeği yemek için lokal bir restoranda gireceğiz. Yemeğimizden sonra, Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış ki inanılmaz büyüklükteki yapılarıyla unlu Ollantaytambo’ya doğru harekete geçeceğiz. Cuzco ile Machu Picchu arasındaki durak noktamız olacak Kutsal Vadi’de (Sacred Valley) ki otelimize geçmeden aksam üzerini bu uçurumların kenarından güneşin batisini seyrederek geçireceğiz. 
 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

MACHU PICCHU

 

Kahvaltınızı ettikten sonra kendinizi hayatinizin turuna hazırlayın: Göklerin İnanılmaz Şehri - Machu Picchu. Kutsal Vadiden yola çıkıp bulut ormanlarından geçeceğiz. Burada Machu Picchu şehri yüzyıllarca sene boyunca gizli kalmayı başardı. Birinci Sınıf Vistadome treninin camdan yapılmış tavanı sayesinde 2 saat sürecek olan yolculuk boyunca bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabileceksiniz. Machu Picchu’nun hemen yani başındaki kasaba olan Aguas Calientes’te trenden ineceğiz. Bizi Machu Picchu’ya çıkaracak otobüslere kadar kısa bir yürüyüşten sonra rehberimiz eşliğinde Machu Picchu’ya gireceğiz.
Akşam üzeri Cuzco’ya dönüş 

 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

BUENOS AİRES'E VARIŞ ve HOTELE YERLEŞME

 

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. 
Lima üzerinden Buenos Aires’e uçuş 

Buenos Aires havalimanından karşılanma ve hotele transfer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

BUENOS AİRES ŞEHİR TURU

 

Dünyanın en geniş sokağının (9 de Julio Caddesi) ortasında bulunan ve Buenos Aires’in sembolü haline gelen Obelisco ile turunuza başlayabilirsiniz. Teatro Colon, Mayıs Parkı,  San Martin Parkı, finans merkezi gibi şehrin farklı noktalarını gezdikten sonra Buenos Aires’in daha tarihi ve tango ruhuyla harmanlamış mahallelerine doğru yol alın: Boca, San Telmo ve Monserrat. Bu mahalleri pazar günü kurdukları eşsiz antika marketleriyle tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Burada ki turunuzu tamamladıktan sonra şehrin daha elegant bölgeleri olan Palermo ve Recoleta’ya doğru ilerleyin. En sonunda ise şehrin en yeni ve en modern kısmı olan Puerto Madero’da turunuzu sonlandırabilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

BUENOS AİRES ve OPSİYONEL TİGRE TURU

 

Bugün Buenos Aires’i daha derinlemesine, parkları üzerinden tanıyabilirsiniz. Yada Güney Amerika’nın Parisi’nin cafelerini ziyaret edebilirsiniz. Yerel kültürü daha iyi tanımak için günlük hayatın yoğun bir şekilde attığı Corrientes Caddesi üzerinde yürüyüp kendinizi Broadway’de hissedebilirsiniz.
Yada şehrin 45 dakika dışına çıkarak dünyanın en büyük nehirlerinin yarattığı delta alandaki binlerce adacığı ziyaret edebilirsiniz:


Tigre Delta Turu
Turunuza Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San Isidro’da başlayabilirsiniz. Bölgenin geleneksel Hipodromunu, aristokrat Jockey Klübünü, ve inanılmaz güzellikte ki San Isidro Labrador Katedralini ziyaret edin. Antik bir gözlem noktasından La Plata nehrinin uçsuz bucaksız büyüklüğünü seyredebilirsiniz. Sonra gezinin ana noktası olan Tigre’ye varacaksınız. Meyve Pazarı, ünlü Victoria sokağında bulunan Tigre Klübünün önünden ge&cce