top of page

PERU TURU - İNKALARIN RUHU

Peru’nun en güzelleri: Cuzco, Machu Picchu, Colca Vadisi, Nazca Çizgileri, Arequipa ve Lima

2950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TUR ÖZETI:

 

15 GÜN / 14 GECE 

Tarihi Lima; Ballestas Adaları (Peru’nun Galapagos’u); Nazca Çizgileri; Beyaz Şehir: Arequipa; Titicaca Gölü; Gizemli Cuzco; Kutsal Vadi ve Machu Picchu. And Dağlarından yükselen rüzgarlar. İnkaların topraklarında 2 haftalık bir maceraya kendinizi hazırlayın. Medeniyetlerinin eriştiği görkem bugün bile yaratıcılığımızın sınırlarını zorlamakta. Kralların Şehri Lima’dan başlayıp İspanyol İşgalcilerin tarihini öğrenerek başlayacağız tura. Yolculuğumuz Peru’nun kalbine doğru giderken, gizemli Nazca Çizgilerinin üstünden uçup, Paracas Körfezi, mitolojik Titicaca Gölü, ve tabii ki de göklerin şehri Machu Picchu’ya uğrayacağız.

1. Gün 

LİMA’YA VARIŞ: KRALLAR ŞEHRİ TURU

Lima havalimanına vardıktan sonra ekibimizden birisi sizi karşılayıp özel araç ile birlikte sizlere hotelinize kadar eşlik edecek. Günü uzun yolculuktan sonra dinlenerek ve hızla gelişen büyüleyici Başkent Lima’yı keşfederek geçirin. Ayni zamanda bu vaktinizde lokal restoranlarından birinde dünyaca unlu Peru mutfağını da keşfedebilirsiniz. Bu seyahatinizde kesinlikle farkına varacağınız bir gerçek var: Lima Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!

Öğleden sonra rehberimiz sizi hotelinizden alıp şehir turuna başlayacaksınız. Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka donemi öncesi ibadet merkezlerini göreceğiz. Yolculuğumuza şehrin modern merkezi olan Miraflores’te ki Merkez Parkı ve çok romantik bir park olan Parque de Amor’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Hükümet Binası, Merkez Katedral, Başpiskoposluk ‘da yolculuğumuz sırasınca göreceğimiz önemli mimari eserlerden sadece bazıları…

2. Gün 

LIMA’DAN PARACAS KÖRFEZİNE

 

Bugün otobüs ile bir kıyı şehri olan Paracas’a gideceğiz. Günü sahil kenarında yürüyüş yapıp ve şehri tanıyıp ve günesin batisini izleyerek geçireceğiz.

3. Gün 

BALLESTAS ADALARI ve ICA TURU 

Bugüne bot turu ile başlayacağız. Botumuz ve uzman rehberimiz ile beraber Paracas Körfezini ve onun egzotik hayvanlar alemini tanıyacağız: yüzbinlerce deniz kuşu, deniz aslanları, tepeli karabataklar, Humboldt penguenleri, Güney Peru kıyı çöllerinin belki de en can alıcı noktası: Ballestas Adaları. Yolculuğumuz boyunca bizlere eşlik edecek olan arkadaş canlısı yunuslar olacak. Bu tur için su geçirmez yağmurluklarınızı getirmeyi unutmayın. Körfezde turumuzu tamamlayıp, adalarda dinlendikten sonra, yolculuğumuz Ica şehrine doğru devam edecek. 

Ica’da rehberimizin eşliğinde Huacachina vahasından geçip Nazca’ya gideceğiz. Geceyi Nazca’da geçireceğiz.

4. Gün 

NAZCA ÇİZGİLERİ UÇUŞU ve AREQUİPA’YA TRANSFER

Sabahın erken saatlerinde unlu Nazca Çizgilerini görmek için Nazca havalimanına doğru hareket edeceğiz. İnanılmaz derecede büyük olmalarından dolayı, sırrı hala anlaşılamayan bu 12 Nazca Çizgisini tam anlamıyla görebilmek için gökyüzüne doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Maymun, kartal, astronot ziyaretimizi bekliyor…

Nazca çizgileri bundan binlerce sene öncesinde çöl yüzeyine kazılarak çizilmiş, ve aşırı kuru ikliminde yardımıyla hala daha gözlemleme şansına sahip olduğumuz bazıları kilometrelerce uzunlukta olan çizgilerdir. Neden ve nasıl yapıldığına dair bir çok teori olmasına karşın kesin hiç bir bilgi yoktur. Uçağa atlayın ve bu gizemi siz çözmeye çalısın. 

Not: Havalimanı vergisi dahil değildir. 

Uçuş sonrasında rahat otobüsler ile Beyaz Şehir Arequipa’ya doğru yola çıkıyoruz. 

5. Gün 

AREQUİPA ŞEHİR TURU

 

Leziz bir kahvaltı sonrasında 3 saatlik Beyaz Şehir: Arequipa Turuna başlıyoruz. Takma adını şehirde ki binaların beyaz renkte olmasından dolayı almıştır. Binaların bu renkte olmasının sebebi ise eteklerinde bulunduğu volkanik taşların beyaz olmasıdır. Arequipa zamanında Santiago ve Lima arasındaki yoğun ticaret yolunun önemli duraklarından birisiydi. 

Günümüzde UNESCO İnsanlık Mirası listesine girmiş olan şehir koloni mimarisini büyük oranda korumayı başarmış olmasından dolayı kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

6. Gün  

COLCA VADİSİNE TRANSFER

Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı ettikten sonra rehberimiz eşliğinde küçük Chivay kasabasına, oradan da Colca Vadisine doğru yolculuğumuza başlayacağız. Bu sırada yolumuz Pampa Cañahuas Ulusal Parkından geçecek. Bu sırada dikkatli olursanız eğer vikunyalari, lamaları ve alpakaları görebilirsiniz. Yüksekliğe alışmanız için rüstik bir restauranda mola verip koka çayı yada başka sıcak bir şey içeceğiz. Tocra’dan (4,500 mt) panoramik bir bakış ile And dağlarında ki volkanik golleri seyredeceğiz. Bu arada göç eden kuşları ve camelidleri görebiliriz. Pata Pampa’ya  (4,910 mt) vardığımızda çıkacağımız en yüksek noktaya varmış olacağız. Burada gerçekten de bir volkanın tepesinde olmanın ne olduğunu hissedeceksiniz. Ampato, Sabancaya, Hualca Hualca, Mismi ve Chile Sıra Dağı tepeleri gözlerinizin önünde olacak. 

Burada hotelimize yerleşeceğiz. Eğer dinlenmek isterseniz La Calera’da ki termalleri denemenizi tavsiye ederiz. Geceyi hotelinizde Colca Vadisinin inanılmaz manzarasını izleyerek geçirin. 

7. Gün

COLCA VADİSİ ve CRUZ DEL CONDOR 

Bugün Tepeli Akbabaların krallığının sürdüğü Colca Vadisini derinlemesine tanıyacağız. And Dağları tepeli akbabalarının vadinin üzerinde uçuşunu izlemek için kusursuz bir nokta olan Cruz del Condor’a varacağız. Kısa bir yürüyüşten sonra vadinin farklı noktalarını gözlemleyeceğiz. 

Ardından Collaguas’a vararak And Dağlarındaki tarım teraslarını inceledikten sonra turumuzu kültürel bir deneyimle And Dağları yerlilerinin yaşadığı Maca ve Yanque kasabalarında tamamlayacağız.

8. Gün 

PUNO’YA VARIŞ

 

Hoteldeki kahvaltımızdan sonra 6 saatlik bir yolculuk ile Titicaca Gölü kenarında bulunan Puno kasabasına varacağız. Hotele check-in yaptırıp dinlenebiliriz. Dilerseniz bir sure dinlendikten sonra kıyı kenarında bir yürüyüşe çıkarak yerlilerin el islerine bir göz atabilirsiniz. Yada isterseniz Yaravi turu yapabilirsiniz: Dünyanın en  eski motorlu demir gemisinde bir yolculuğa çikin! Geceyi Titicaca Gölü kenarında geçireceğiz. 

9. Gün

YÜZEN ADALAR: UROS & SILLUSTANI HARABELERİ

Büyüleyici Uros yüzen sazlıklarını ziyaret etmeden Puno’dan ayrılamazsınız! Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine girmiş olan yerli sazlık ustalarının ellerindeki sihirim keşfedin. Bölge yerlilerinin kullandığı bu binlerce yıllık teknik ile Totora sazlığından yüzlerce çeşit el isi, botlar hatta adalar yapmaktalar. 

Aksam üzeri Chulpas ve Sillustani’ye yapılacak 3 saatlik bir gezini tadını çıkaran. Bu bölgede göreceğiniz karanlık kuleler 13.yy’dan kalma günümüze kadar korunan Puno’nun o donemde ki önemini yansıtan eserlerdir. Bu harabelerden yakında ki Umayo Gölünün nefes kesen manzarasının tadını çıkaran. 

10. Gün

PUNO’DAN CUZCO’YA TREN YOLCULUĞU

Kahvaltıdan sonra rehberimiz ile birlikte tren istasyonuna gidip And ve Altiplano’yu gecen Andean Explorer trenine bineceğiz. Titicaca Gölünün kenarından başlayan bu tren yolculuğu kuzeye doğru ilerlerken yavaş yavaş dağlarla beraber yüksekliğini arttırıyor. Yolculuk boyunca vikunya ve alpakaları görme şansına sahip olacaksınız. Yolculuğun ikinci kısmını ise And Dağları  boyunca yemyeşil vadilerden, ve görkemli Huatanar Nehri eşliğinde geçecek.  Andean Explorer treninde seyahat ederken etrafınızı 360 derece gözlemleyebilmeniz için trenin duvarları özel camdan yapılmıştır. Yol boyunca ulaşacağımız en yüksek nokta olan La Raya’da manzaranın keyfine varmanız için kısa bir mola vereceğiz. 

Cuzco’da tren istasyonuna vardığınızda rehberimiz sizi karşılayarak hotelinize kadar eşlik edecek.

11. Gün

PİSAK MARKETİ & İNKA HARABELERİ

İnkaların Kutsal Vadisi’nde kesinlikle yapmanız gereken bir aktivite Pisak Marketi & Inka Harabeleri Turu Cuzco’da başlayıp Urubamba Nehri boyunca ilerleyerek Pisak ve Ollantaytambo kasabasına varıyor. Pisak, salı, perşembe ve pazar günleri açık olan pazarı ile meşhur bir kasaba. Burada bölgenin yerlileri hem el islerini hem de diğer ürünlerini sattıkları büyük bir pazar. Eminiz ki bu pazarda evinize götüreceğiniz en ideal Peru hatırasını bulabileceksiniz. 

Pazar sonrasında öğle yemeği yemek için lokal bir restoranda gireceğiz. Yemeğimizden sonra, Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış ki inanılmaz büyüklükteki yapılarıyla unlu Ollantaytambo’ya doğru harekete geçeceğiz. Cuzco ile Machu Picchu arasındaki durak noktamız olacak Kutsal Vadi’de (Sacred Valley) ki otelimize geçmeden aksam üzerini bu uçurumların kenarından güneşin batisini seyrederek geçireceğiz. 

12. Gün

TAM GÜN MACHU PİCCHU TURU

 

Kahvaltınızı ettikten sonra kendinizi hayatinizin turuna hazırlayın: Göklerin İnanılmaz Şehri - Machu Picchu. Kutsal Vadiden yola çıkıp bulut ormanlarından geçeceğiz. Burada Machu Picchu şehri yüzyıllarca sene boyunca gizli kalmayı başardı. Birinci Sınıf Vistadome treninin camdan yapılmış tavanı sayesinde 2 saat sürecek olan yolculuk boyunca bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabileceksiniz. Machu Picchu’nun hemen yani başındaki kasaba olan Aguas Calientes’te trenden ineceğiz. Bizi Machu Picchu’ya çıkaracak otobüslere kadar kısa bir yürüyüşten sonra rehberimiz eşliğinde Machu Picchu’ya gireceğiz. 

13. Gün

MACHU PİCCHU VE AGUAS CALİENTES 

Kahvaltınızdan sonra göklerin şehri Machu Picchu’ya gidip burayı daha derinlemesine tanıyabilirsiniz. Aksam üzeri trene binip Cuzco’ya geri döneceğiz. Cuzco’da ki tren istasyonunda rehberimiz sizi karşılayıp hotelinize götürecek. 

14. Gün

CUZCO ŞEHİR TURU & AKŞAM YEMEĞİ + SHOW

 

Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. yy’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz. 

Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerini çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. Aksam olduğunda ise sizleri tipik bir And Dağı kültürel showu için şehrin biraz dışına götüreceğiz. 

15. Gün

LİMAYA DÖNÜŞ 

 

Lima uçağına binmek için rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Cuzco havalimanına gideceğiz.

Buradan ya evinize yada Güney Amerika maceranızın bir diğer duruğuna doğru yolculuğa çıkacaksınız. 

TURA DAHİL OLANLAR:

14 gece 4-yıldızlı Hotellerde Konaklama
Bütün Kahvaltılar, 2 öğle yemeği ve bir akşam yemeği
Bütün transferler
Bütün Ulusal Parklara Girişler
Tren ve otobüs yolculukları

bottom of page