top of page

PATAGONYA SIRLARI

Şili ve Arjantin Patagonyasında rüya gibi bir tur

PATAGONYA SIRLARI TURU ÖZETİ:

Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle ve balinaları yakından tanıyacağınız Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve hala bilim adamları için büyük bir sır olan Paskalya Adası'nı keşfedeceksiniz. Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları) indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SANTİAGO'ya VARIŞ

 

Şili'nin, Ant Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında kurulmuş güzel başkenti Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma. Uzun bir yolculuk sonrası  saat farkına alışmanız için akşam üzerini dinlenek geçirebilirsiniz. Uzun bir seyahat sizi bekliyor!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

SANTİAGO DE CHİLE ŞEHİR TURU

Bu şehir turu ile Santiago şehrinin en güzel yerlerini göreceksiniz. 16.yy'da yapılmış San Francisco Kilisesi, hükümet konağı olan "La Moneda", şehrin kurulduğu yer olan "Plaza de Armas" ve daha bir çok ulusal anıtı göreceksiniz!

 

Turunuza San Cristobal Tepesinde devam edeceksiniz. Buradan, Ant Dağlarının çevrelediği Santiago'yu kuş bakışı görme şansına ulaşacaksınız!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

PASKALYA ADASI'NA YOLCULUK

 

Özel araç ile hotelden havalimanına transfer. Paskalya Adası’na ucuş.
Hanga Roa havaalanında yerel karşılama ve çiçek kolyesi ile karşı.
Daha sonra Hanga Roa köyündeki Otelinize transfer edileceksiniz.

Rehberlerimiz size önümüzdeki günler için bir güzergah verecek ve sizi her sabah otelden alıp tura başlayacaksınız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

PASKALYA ADASI TURU

 

Tam Gün Anakena Turu

Kahvaltıdan sonra, ilk durağımız bizi birkaç yüzyıl önce yıkıma uğrayan fakat daha sonra restore edilen Ahu VAIHU’ya gideceğiz. Efsaneye göre ünlü Kral HOTU MATUA'nın mezarının bulunduğu AKHANGA AHU bölgesini derinlemesine tanıyacağız.

Ardından, Rapa Nui kültürünün en önemli yerlerinden biri olan Rano Raraku bölgesine gideceğiz. Rapa Nui’lerin yaptığı 900 heykelden 397 si hala bu bölgenin farklı noktalarında bulunmakta.

Bundan sonra 1995 yılında restore edilen TONGARIKI AHU'yu ziyaret edeceğiz.

Sonunda Anakena plajına ulaşacağız. Burada iki adet platform var.: AHU AHU NAU NAU ve ATURE HUKI. İkisi de restore edildi. Bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabili yada sıcak Pasifik sularını da değerlendirip, rahatlayabilir ve sahilde yüzebiliriz.

Süre: 7,5 saat

Tavsiyeler: Anakena plajında ​​yüzmek için su ve kıyafetler getirin; otelden havlu isteyin.

Ziyaret edilen yerler: Anakena plajı, Hanga Tee güney sahilinde Vaihu Ahu, Ahu Akahanga, Rano Raraku, Ahu Tongariki, Ahu Te Pito Kura, Ahu Nau Nau ve Ahu Ature Huki.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

PASKALYA ADASI - SANTIAGO

 

Araç ile hotelden havalimanına transfer. Santiago’ya uçuş.
Hanga Roa havaalanında yerel karşılama ve çiçek kolyesi ile karşı.
Daha sonra Hanga Roa köyündeki Otelinize transfer edileceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

VALPARAİSO & VİÑA DEL MAR TURU

 

Valparaiso ve Viña del Mar turuna kahvaltımızdan sonra başlıyoruz. Şehirden yaklaşık 100 km uzaklıkta olan UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde olan Liman kenti Valparaiso'ya doşru yola çıkıyoruz! Bu bohem rengarenk şehre giderken Mayolarınızı yanınıza alın, çünkü Pablo Neruda'nın şiirlerine konu olmuş Pasifik Okyanusu sahiline gidiyoruz. Turunuza "Çiçek Şehri" olarak da bilinen Viña del Mar ile devam edeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

PUNTA ARENAS'a UÇUŞ

 

Santiago'dan ayrılıp büyüleyici Patagonya topraklarına doğru uçmak için havalimanına rehberlerimiz tarafından eşlik edileceksiniz. Patagonya'da ki ilk durağınız ülkenin en güney şehri olan Punta Arenas!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

PENGUENLER

 

Punta Arenas'tan tekneyle sabah veya öğleden sonra turu. Magellan Boğazı boyunca seyir yaptıktan sonra, bu korunan doğa rezervine inecek ve onların ıslah alanı olarak hizmet veren çakıllı arazide binlerce Magellan penguenini  görme forsatı yakalayın. Rehberiniz adanın eko-sistemi hakkında bilgiler verecek ve deniz fenerine doğru yola çıkacaksınız. Patagonya'da hava koşulları çarpıcı bir şekilde değişiyor, bu nedenle yelken açamadığımız günler olabilir, bu yüzden alternatif olarak Patagonya faunalarını ziyeret edebilirisiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

BALİNA GÖZLEMİ

Tierra del Fuego ve Fuerte Bulnes (Punta Arenas'ın yeniden yerleşimi) tarafından inanılmaz gündoğumu gözlemleyerek Magellan Boğazı'yla navigasyona başlıyoruz. Amerikan kıta sahasının son noktası olan Froward Cape'i geçerken güzel manzara, coşkulu ora ve büyük asılı buzulları Darwin'den beğeneceğiz. Kambur balinalar, Magellan penguenler, deniz aslanları, toninalar, avustralya yunusları, karabataklar, albatroslar ve çok çeşitli deniz kuşlarının gözlemlenmesi Marine Park "Francisco Coloane" aracılığıyla devam ediyor. Bu çeşitlilikteki oradan ve vahşi yaşamdan keyif aldıktan sonra, gemide öğle yemeği ya da bir yerde yemek yiyerek enerji sarf etmek için zamana sahip olacağız. Şimdi, artık Punta Arenas'a dönme zamanı

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

TORRES DEL PAİNE TURU

 

Kahvaltı sonrası Puerto Natales’den Torres del Paine Ulusal Parkına gideceksiniz.

Bugün Patagonya rehberleriniz ile Torres del Paine Ulusal Parkının en güzel noktalarını tanıyacaksınız! Paine Horns, Paine Towers, Sarmiento Gölü ve daha çok fazlası... Aynı zamanda bölgedeki lama ve guanacoları görmek için gözünüzü dört açın! Hatta belki heybetli Ant akbabalarını da görebilirsiniz. Daha sonra otelinize geri dönüp sıcak bir duş alıp günün yorgunluğunu üstünüzden atıp, ertesi günki maceraya hazırlanın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

11. GÜN

ŞİLİ PATAGONYA'SINDAN ARJANTİN PATAGONYA'SINA

Kahvaltıdan sonra Şili Patagonya’sından Arjantin Patagonyasına doğru yolculuğumuz başlıyor. El Calafate trekkingcilerin, dünyanın en büyük hareketli glacieri olan Perito Moreno’yu görmek isteyen meraklıların başlangıç noktası. Hotelinize check in yaptıktan sonra bu gece için dinlenerek kendimizi yarın ki güne hazırlayacağız. Dilerseniz Lago Argentino (Arjantin Gölü) eteklerinde ki hotelimizin manzarasının tadını çıkarır, dilerseniz de hotelde ki bar,  okuma odası, oyun odası yada gym den faydalanabilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

12. GÜN

CALAFATE'YE YOLCULUK

 

Minitrekking - Buzullar uzerinde trekking 

Deneyimli, iki dil bilen dag rehberlerimiz size liderlik edecekler. Oncelikleri her zaman sizin güvenliğiniz olacak. Tura başlamadan önce size “buzun davranışlarını” öğretecekler. Yaklaşık 3 bucuk saat sürecek bu yürüyüşte, öğle yemeğinizi buzulların üstünde yiyeceksiniz.

Perito Moreno Ulusal Parkı’ndan bineceğimiz gemi ile yapacagımız 20 dakikalık bir yolculuktan sonra, buzulun güney duvarından tırmanmaya başlayacağız. Dünya uzerinde ki en görkemli ve unutulmaz buzul yürüyüşünü deneyiminizi bizimle yasayacak olmanızdan memnuniyet duyuyoruz.  

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

13. GÜN

PERITO MORENO'DAN BUENOS AİRES'E

 

Hotelden özel araç ile Havalimanına transfer.
Buenos Aires’e uçuş.
Havalimanından hotele transfer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

14. GÜN

BUENOS AİRES ŞEHİR TURU ve TANGO SHOW

 

Uzman rehberimiz eşliğinde 'Güney Amerikanın Parisi' de denilen Buenos Aires şehir turuna başlayacaksınız. Casa Rosada ve 1810 Devriminin gerçekleştiği yer alan Mayıs Parkını gezdikten sonra, La Boca, Caminito ve bohem San Telmo mahallerini gezeceksiniz. Sonra şehrin daha moda yerlerinden olan Puerto Madero, Recoleta, Palermo gibi mahallelerini gezeceksiniz. Akşam yemeğini şehrin en özel Tango Show'unda yiyeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

15. GÜN

EVE DÖNÜŞ yada GÜNEY AMERİKA MACERASI

Bu akşam üzeri evinize yada sırada ki Güney Amerika şehrine gitmek üzere havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer edileceksiniz. Arjantin ve Şili Patagonyasının en görkemli yerlerini kapsayan bu 17 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. İsterseniz  Rio Karnavalı turu ile birleştirebiliriz, yada İnkaların Ruhu turumuz ile Peru'yu keşfetmek isteyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin, sizin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize özel turunuzu beraber düzenleyelim. Tur örneklerimizi ücretsiz olarak size göndermekten memnuniyet duyarız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
bottom of page