PATAGONYA SIRLARI

Şili ve Arjantin Patagonyasında rüya gibi bir tur
1/10

PATAGONYA SIRLARI TURU ÖZETİ:

Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle ve balinaları yakından tanıyacağınız Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve hala bilim adamları için büyük bir sır olan Paskalya Adası'nı keşfedeceksiniz. Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları) indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SANTİAGO'ya VARIŞ

 

Şili'nin, Ant Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında kurulmuş güzel başkenti Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma. Uzun bir yolculuk sonrası  saat farkına alışmanız için akşam üzerini dinlenek geçirebilirsiniz. Uzun bir seyahat sizi bekliyor!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

SANTİAGO DE CHİLE ŞEHİR TURU

Bu şehir turu ile Santiago şehrinin en güzel yerlerini göreceksiniz. 16.yy'da yapılmış San Francisco Kilisesi, hükümet konağı olan "La Moneda", şehrin kurulduğu yer olan "Plaza de Armas" ve daha bir çok ulusal anıtı göreceksiniz!

 

Turunuza San Cristobal Tepesinde devam edeceksiniz. Buradan, Ant Dağlarının çevrelediği Santiago'yu kuş bakışı görme şansına ulaşacaksınız!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

PASKALYA ADASI'NA YOLCULUK

 

Özel araç ile hotelden havalimanına transfer. Paskalya Adası’na ucuş.
Hanga Roa havaalanında yerel karşılama ve çiçek kolyesi ile karşı.
Daha sonra Hanga Roa köyündeki Otelinize transfer edileceksiniz.

Rehberlerimiz size önümüzdeki günler için bir güzergah verecek ve sizi her sabah otelden alıp tura başlayacaksınız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

PASKALYA ADASI TURU

 

Tam Gün Anakena Turu

Kahvaltıdan sonra, ilk durağımız bizi birkaç yüzyıl önce yıkıma uğrayan fakat daha sonra restore edilen Ahu VAIHU’ya gideceğiz. Efsaneye göre ünlü Kral HOTU MATUA'nın mezarının bulunduğu AKHANGA AHU bölgesini derinlemesine tanıyacağız.

Ardından, Rapa Nui kültürünün en önemli yerlerinden biri olan Rano Raraku bölgesine gideceğiz. Rapa Nui’lerin yaptığı 900 heykelden 397 si hala bu bölgenin farklı noktalarında bulunmakta.

Bundan sonra 1995 yılında restore edilen TONGARIKI AHU'yu ziyaret edeceğiz.

Sonunda Anakena plajına ulaşacağız. Burada iki adet platform var.: AHU AHU NAU NAU ve ATURE HUKI. İkisi de restore edildi. Bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabili yada sıcak Pasifik sularını da değerlendirip, rahatlayabilir ve sahilde yüzebiliriz.

Süre: 7,5 saat

Tavsiyeler: Anakena plajında ​​yüzmek için su ve kıyafetler getirin; otelden havlu isteyin.

Ziyaret edilen yerler: Anakena plajı, Hanga Tee güney sahilinde Vaihu Ahu, Ahu Akahanga, Rano Raraku, Ahu Tongariki, Ahu Te Pito Kura, Ahu Nau Nau ve Ahu Ature Huki.