PATAGONYA TURU

Şili ve Arjantin Patagonyasında rüya gibi bir tur
1/10

PATAGONYA YOLU TURU ÖZETİ:

Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle arkadaş olabileceğiniz Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve Valparaiso şehirlerini keşfe çıkın! M/V Stella Australis gemisi ile Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları)  indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SANTİAGO'ya VARIŞ

 

Şili'nin, Ant Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında kurulmuş güzel başkenti Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma. Uzun bir yolculuk sonrası  saat farkına alışmanız için akşam üzerini dinlenek geçirebilirsiniz. Uzun bir seyahat sizi bekliyor!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

SANTİAGO DE CHİLE ŞEHİR TURU

Bu şehir turu ile Santiago şehrinin en güzel yerlerini göreceksiniz. 16.yy'da yapılmış San Francisco Kilisesi, hükümet konağı olan "La Moneda", şehrin kurulduğu yer olan "Plaza de Armas" ve daha bir çok ulusal anıtı göreceksiniz!

 

Turunuza San Cristobal Tepesinde devam edeceksiniz. Buradan, Ant Dağlarının çevrelediği Santiago'yu kuş bakışı görme şansına ulaşacaksınız!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

VALPARAİSO & VİÑA DEL MAR TURU

 

Valparaiso ve Viña del Mar turuna kahvaltımızdan sonra başlıyoruz. Şehirden yaklaşık 100 km uzaklıkta olan UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde olan Liman kenti Valparaiso'ya doşru yola çıkıyoruz! Bu bohem rengarenk şehre giderken Mayolarınızı yanınıza alın, çünkü Pablo Neruda'nın şiirlerine konu olmuş Pasifik Okyanusu sahiline gidiyoruz. Turunuza "Çiçek Şehri" olarak da bilinen Viña del Mar ile devam edeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

PUNTA ARENAS'a UÇUŞ

 

Santiago'dan ayrılıp büyüleyici Patagonya topraklarına doğru uçmak için havalimanına rehberlerimiz tarafından eşlik edileceksiniz. Patagonya'da ki ilk durağınız ülkenin en güney şehri olan Punta Arenas!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

TORRES DEL PAİNE'ye TRANSFER

Sabah erkenden kalkıp, Şili Patagonya'sının en büyüleyici yerlerinden biri olan Torres Del Paine Ulusal Parkına doğru yola çıkıyorsunuz. Turkuaz renkli göllerde Ant Dağlarının yansıması gerçeküstü görüntülere neden olucak. Rehberlerimiz sizi karşılayacak ve ertesi günün aktiviteleri hakkında bilgilendirecek!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

TORRES DEL PAİNE TURU

Bugün Patagonya rehberleriniz ile Torres del Paine Ulusal Parkının en güzel noktalarını tanıyacaksınız! Paine Horns, Paine Towers, Sarmiento Gölü ve daha çok fazlası... Aynı zamanda bölgedeki lama ve guanacoları görmek için gözünüzü dört açın! Hatta belki heybetli Ant akbabalarını da görebilirsiniz. Daha sonra otelinize geri dönüp sıcak bir duş alıp günün yorgunluğunu üstünüzden atıp, ertesi gün ki maceraya hazırlanın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari