top of page

PATAGONYA TURU

Şili ve Arjantin Patagonyasında rüya gibi bir tur

PATAGONYA YOLU TURU ÖZETİ:

Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle arkadaş olabileceğiniz Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve Valparaiso şehirlerini keşfe çıkın! M/V Stella Australis gemisi ile Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları)  indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SANTİAGO'ya VARIŞ

 

Şili'nin, Ant Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında kurulmuş güzel başkenti Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma. Uzun bir yolculuk sonrası  saat farkına alışmanız için akşam üzerini dinlenek geçirebilirsiniz. Uzun bir seyahat sizi bekliyor!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

SANTİAGO DE CHİLE ŞEHİR TURU

Bu şehir turu ile Santiago şehrinin en güzel yerlerini göreceksiniz. 16.yy'da yapılmış San Francisco Kilisesi, hükümet konağı olan "La Moneda", şehrin kurulduğu yer olan "Plaza de Armas" ve daha bir çok ulusal anıtı göreceksiniz!

 

Turunuza San Cristobal Tepesinde devam edeceksiniz. Buradan, Ant Dağlarının çevrelediği Santiago'yu kuş bakışı görme şansına ulaşacaksınız!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

VALPARAİSO & VİÑA DEL MAR TURU

 

Valparaiso ve Viña del Mar turuna kahvaltımızdan sonra başlıyoruz. Şehirden yaklaşık 100 km uzaklıkta olan UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde olan Liman kenti Valparaiso'ya doşru yola çıkıyoruz! Bu bohem rengarenk şehre giderken Mayolarınızı yanınıza alın, çünkü Pablo Neruda'nın şiirlerine konu olmuş Pasifik Okyanusu sahiline gidiyoruz. Turunuza "Çiçek Şehri" olarak da bilinen Viña del Mar ile devam edeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

PUNTA ARENAS'a UÇUŞ

 

Santiago'dan ayrılıp büyüleyici Patagonya topraklarına doğru uçmak için havalimanına rehberlerimiz tarafından eşlik edileceksiniz. Patagonya'da ki ilk durağınız ülkenin en güney şehri olan Punta Arenas!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

TORRES DEL PAİNE'ye TRANSFER

Sabah erkenden kalkıp, Şili Patagonya'sının en büyüleyici yerlerinden biri olan Torres Del Paine Ulusal Parkına doğru yola çıkıyorsunuz. Turkuaz renkli göllerde Ant Dağlarının yansıması gerçeküstü görüntülere neden olucak. Rehberlerimiz sizi karşılayacak ve ertesi günün aktiviteleri hakkında bilgilendirecek!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

TORRES DEL PAİNE TURU

Bugün Patagonya rehberleriniz ile Torres del Paine Ulusal Parkının en güzel noktalarını tanıyacaksınız! Paine Horns, Paine Towers, Sarmiento Gölü ve daha çok fazlası... Aynı zamanda bölgedeki lama ve guanacoları görmek için gözünüzü dört açın! Hatta belki heybetli Ant akbabalarını da görebilirsiniz. Daha sonra otelinize geri dönüp sıcak bir duş alıp günün yorgunluğunu üstünüzden atıp, ertesi gün ki maceraya hazırlanın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

PUNTA ARENAS ve STELLA AUSTRALİS GEMİSİ

Sabah erkenden kalkıp, ulusal parkın şahane manzarasının son bir kez daha tadını çıkarın! Bir sonraki durağınızda daha görkemli buzullar, zigzag çizen fiyortlar sizi bekliyor! Rehber şöförünüz eşliğinde Punta Arenas Limanına doğru yola çıkıp M/V Stella Australis gemisine binin! Hayatınızın en güzel yolculuklarından birisi başlamak üzere! Macellan Boğazından ve Beagle Kanalından geçiceksiniz! Bu ayrıcalığın tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

STELLA AUSTRALİS: AİNSWORTH KÖRFEZİ & TUCKER ADALARI

Bugün, Alberto Agostini Ulusal Parkında ki Ainsworth Körfezini ziyaret edeceksiniz. Marinelli Buzulu'nu yakından göreceksiniz. Burada ki adaların kıyılarını ziyaret edip gerçek Macellan Ormanlarını keşfe çıkacaksınız! Her an Güney Fok Balıklarını görebilirsiniz, gözünüzü dört açın! Daha sonra zodyak botlara binerek kocaman bir Macellan Penguenleri kolonisi ile karabatak kolonisine doğru yola çıkacaksınız! Nisan ve Eylül ayı arasında bu gezi yerine Brooks Bay körfezindeki Buzul gezisi yapılacaktır. 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

STELLA AUSTRALİS: PİA BUZULU &             BEAGLE KANALI

 

Uyandığınızda Beagle Kanalında olmuş olacaksınız! Güne Arjantin ve Şili'yi birbirinden ayıran bu inanılmaz kanlda başlamak başlı başına bir ayrıcalık. Pia Fiyort'ünde karaya inip Pia Buzulu'nu gözlemleyeceksiniz! Alley Buzulu boyunca yolculuğumuz devam edecek!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

STELLA AUSTRALİS: HORN BURNU & WULAİA 

2005'te UNESCO tarafından World Biosphere Reserve ağına sokulan Horn Burnu Ulusal parkı aynı zamanda "Dünyanın Sonu" olarak da bilinmekte. Bu parkın kendine has çok özel bir hikayesi var, rehberlerden dinleyeceksiniz! Atlantik Okyanusu ile Pasifik Okyanusunu birbirine bağlayan en önemli noktaydı. Yamana insanlarının en yoğun yaşadığı bölge olan Wulaia Körfezine ayak basın.  Visit Cape Horn National Park, declared a UNESCO World Biosphere Reserve in 2005, also known as ‘The End of the Earth.’ This park has an intriguing history. It used to be the main link to connect the Atlantic and Pacific Oceans. Charles Darwin'de dahil dünyanın her yerinden doğa bilimciyi ağırlamış bir yer burası. Flor ve Fauna'nın tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

11. GÜN

USHUAİA'ya VARIŞ

Her şeyin bir sonu olduğu gibi bu büyüleyici M/V Stella Australis gemi yolculuğu da sonuna geldi. Ama mecare henüz bitmedi, dünyanın en güney şehri 'dünyanın ucu' olan Ushuaia'da devam ediyor. Ushuaia Ant Dağlarının son kısmıyla çehrelenmiş olağanüstü manzarasıyla göz kamaştıran bir şehir.  

Stella Australis gemisi Ushuaia Limanına saat 09:00 civarı yanaşıyor olacak.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

12. GÜN

TİERRA DEL FUEGO ULUSAL PARKI & TREN 

 

Arjantin'in baş döndürücü güzellikte ki Tierra del Fuego Ulusal Parkını ziyaret edin. Parka girdiğiniz de Ensenada Körfezinde durup Redonda Adası'nın manzarasının tadını çıkarın! Önünüzde ki durak: Dünyanın Sonu Treni. Parkın en önemli noktalarından biri olan, yeşil siyah gölüyşe ünlü Lapataia Körfezinde inip göl kenarında yada kunduz yolunda yürüyüşe çıkın.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

13. GÜN

PUERTO MADRYN TRANSFER

 

Ushuaia'dan ayrılıyorsunuz! Puerto Madryn'e gitmek için Trelew'e uçacaksınız! Havalimanında rehberimiz sizi karşılayarak hotelinize eşlik edecek.  Patagonyanın bu güzel bölgesi sadece vahşi yaşamı ile değil, aynı zamanda 17. yy'da buraya yerleşmiş  olan Galler komitesi ile de ünlü. 

Ushuaia Havalimanı Arjantin'li olmayan herkesten küçük bir vergi almaktadır, ve bu vergi sadece Arjantin Pesosu ile ödenebilir. Lütfen hazırlıklı olun!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

14. GÜN

VALDES YARIMADASI

 

Puerto Madryn'den kuzeye doğru San Jose ve Nuevo Körfezlerini görebileceğiniz Carlos Ameghino'ya doğru yola çıkacaksınız! Valdes Yarımadası'nda, binlerce tek saçlı deniz aslanlarının üreme dönemi (Aralık - Mart) boyunca körfezlerini işgal ettiği Punta Piramides geçiceksiniz. Yolculuğunuza 6 metrelik, 3 tonluk dev Deniz Filleriyle arkadaş olmak için devam edeceksiniz. ​Dönüş yolunda Kuşlar Adası'nda durun, size verilecek teleskoplarla flamingoları, fırtuna kuşlarını ve diğer egzotik kuş türlerini gözlemleyin.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

15. GÜN

PUNTA TOMBO

 

Bu sefer hotelden ayrılıp güneye doğru yola çıkacaksınız! Güney Amerika'nın en güzel penguen gözlem yerlerinden biri olan Punta Tombo'da gezimiz başlıyor. Burada sizden bir kaö metre uzakta yürüyen yüzlerce penguen göreceksiniz. Bu kuşlar hakkında çok az bilinen bir bilgiyi şimdiden verelim: gaklarken çıkardıkları ses, eşşek sesine çok benzerdir. Rawson bölgesini de gezdikten sonra bölgenin en büyük şehri Trelew'e gideceksiniz. Havalimanında rehberinizle vedalaştıktan sonra Buenos  Aires'e uçacaksınız. (Bu tur Ekim ile Mart ayları arasında yapılabilmektedir)

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

16. GÜN

BUENOS AİRES ŞEHİR TURU ve TANGO SHOW

 

Uzman rehberimiz eşliğinde 'Güney Amerikanın Parisi' de denilen Buenos Aires şehir turuna başlayacaksınız. Casa Rosada ve 1810 Devriminin gerçekleştiği yer alan Mayıs Parkını gezdikten sonra, La Boca, Caminito ve bohem San Telmo mahallerini gezeceksiniz. Sonra şehrin daha moda yerlerinden olan Puerto Madero, Recoleta, Palermo gibi mahallelerini gezeceksiniz. Akşam yemeğini şehrin en özel Tango Show'unda yiyeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

17. GÜN

EVE DÖNÜŞ yada GÜNEY AMERİKA MACERASI

Bu akşam üzeri evinize yada sırada ki Güney Amerika şehrine gitmek üzere havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer edileceksiniz. Arjantin ve Şili Patagonyasının en görkemli yerlerini kapsayan bu 17 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. İsterseniz  Rio Karnavalı turu ile birleştirebiliriz, yada İnkaların Ruhu turumuz ile Peru'yu keşfetmek isteyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin, sizin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize özel turunuzu beraber düzenleyelim. Tur örneklerimizi ücretsiz olarak size göndermekten memnuniyet duyarız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
bottom of page