top of page

PATAGONYA TURU

Şili ve Arjantin Patagonyasında rüya gibi bir tur
1/10

PATAGONYA YOLU TURU ÖZETİ:

Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle arkadaş olabileceğiniz Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve Valparaiso şehirlerini keşfe çıkın! M/V Stella Australis gemisi ile Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları)  indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SANTİAGO'ya VARIŞ

 

Şili'nin, Ant Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında kurulmuş güzel başkenti Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma. Uzun bir yolculuk sonrası  saat farkına alışmanız için akşam üzerini dinlenek geçirebilirsiniz. Uzun bir seyahat sizi bekliyor!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

SANTİAGO DE CHİLE ŞEHİR TURU

Bu şehir turu ile Santiago şehrinin en güzel yerlerini göreceksiniz. 16.yy'da yapılmış San Francisco Kilisesi, hükümet konağı olan "La Moneda", şehrin kurulduğu yer olan "Plaza de Armas" ve daha bir çok ulusal anıtı göreceksiniz!

 

Turunuza San Cristobal Tepesinde devam edeceksiniz. Buradan, Ant Dağlarının çevrelediği Santiago'yu kuş bakışı görme şansına ulaşacaksınız!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

VALPARAİSO & VİÑA DEL MAR TURU

 

Valparaiso ve Viña del Mar turuna kahvaltımızdan sonra başlıyoruz. Şehirden yaklaşık 100 km uzaklıkta olan UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde olan Liman kenti Valparaiso'ya doşru yola çıkıyoruz! Bu bohem rengarenk şehre giderken Mayolarınızı yanınıza alın, çünkü Pablo Neruda'nın şiirlerine konu olmuş Pasifik Okyanusu sahiline gidiyoruz. Turunuza "Çiçek Şehri" olarak da bilinen Viña del Mar ile devam edeceksiniz!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

PUNTA ARENAS'a UÇUŞ

 

Santiago'dan ayrılıp büyüleyici Patagonya topraklarına doğru uçmak için havalimanına rehberlerimiz tarafından eşlik edileceksiniz. Patagonya'da ki ilk durağınız ülkenin en güney şehri olan Punta Arenas!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

TORRES DEL PAİNE'ye TRANSFER

Sabah erkenden kalkıp, Şili Patagonya'sının en büyüleyici yerlerinden biri olan Torres Del Paine Ulusal Parkına doğru yola çıkıyorsunuz. Turkuaz renkli göllerde Ant Dağlarının yansıması gerçeküstü görüntülere neden olucak. Rehberlerimiz sizi karşılayacak ve ertesi günün aktiviteleri hakkında bilgilendirecek!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

TORRES DEL PAİNE TURU

Bugün Patagonya rehberleriniz ile Torres del Paine Ulusal Parkının en güzel noktalarını tanıyacaksınız! Paine Horns, Paine Towers, Sarmiento Gölü ve daha çok fazlası... Aynı zamanda bölgedeki lama ve guanacoları görmek için gözünüzü dört açın! Hatta belki heybetli Ant akbabalarını da görebilirsiniz. Daha sonra otelinize geri dönüp sıcak bir duş alıp günün yorgunluğunu üstünüzden atıp, ertesi gün ki maceraya hazırlanın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

PUNTA ARENAS ve STELLA AUSTRALİS GEMİSİ

Sabah erkenden kalkıp, ulusal parkın şahane manzarasının son bir kez daha tadını çıkarın! Bir sonraki durağınızda daha görkemli buzullar, zigzag çizen fiyortlar sizi bekliyor! Rehber şöförünüz eşliğinde Punta Arenas Limanına doğru yola çıkıp M/V Stella Australis gemisine binin! Hayatınızın en güzel yolculuklarından birisi başlamak üzere! Macellan Boğazından ve Beagle Kanalından geçiceksiniz! Bu ayrıcalığın tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

STELLA AUSTRALİS: AİNSWORTH KÖRFEZİ & TUCKER ADALARI

Bugün, Alberto Agostini Ulusal Parkında ki Ainsworth Körfezini ziyaret edeceksiniz. Marinelli Buzulu'nu yakından göreceksiniz. Burada ki adaların kıyılarını ziyaret edip gerçek Macellan Ormanlarını keşfe çıkacaksınız! Her an Güney Fok Balıklarını görebilirsiniz, gözünüzü dört açın! Daha sonra zodyak botlara binerek kocaman bir Macellan Penguenleri kolonisi ile karabatak kolonisine doğru yola çıkacaksınız! Nisan ve Eylül ayı arasında bu gezi yerine Brooks Bay körfezindeki Buzul gezisi yapılacaktır. 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

STELLA AUSTRALİS: PİA BUZULU &             BEAGLE KANALI

 

Uyandığınızda Beagle Kanalında olmuş olacaksınız! Güne Arjantin ve Şili'yi birbirinden ayıran bu inanılmaz kanlda başlamak başlı başına bir ayrıcalık. Pia Fiyort'ünde karaya inip Pia Buzulu'nu gözlemleyeceksiniz! Alley Buzulu boyunca yolculuğumuz devam edecek!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

STELLA AUSTRALİS: HORN BURNU & WULAİA 

2005'te UNESCO tarafından World Biosphere Reserve ağına sokulan Horn Burnu Ulusal parkı aynı zamanda "Dünyanın Sonu" olarak da bilinmekte. Bu parkın kendine has çok özel bir hikayesi var, rehberlerden dinleyeceksiniz! Atlantik Okyanusu ile Pasifik Okyanusunu birbirine bağlayan en önemli noktaydı. Yamana insanlarının en yoğun yaşadığı bölge olan Wulaia Körfezine ayak basın.  Visit Cape Horn National Park, declared a UNESCO World Biosphere Reserve in 2005, also known as ‘The End of the Earth.’ This park has an intriguing history. It used to be the main link to connect the Atlantic and Pacific Oceans. Charles Darwin'de dahil dünyanın her yerinden doğa bilimciyi ağırlamış bir yer burası. Flor ve Fauna'nın tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

11. GÜN

USHUAİA'ya VARIŞ

Her şeyin bir sonu olduğu gibi bu büyüleyici M/V Stella Australis gemi yolculuğu da sonuna geldi. Ama mecare henüz bitmedi, dünyanın en güney şehri 'dünyanın ucu' olan Ushuaia'da devam ediyor. Ushuaia Ant Dağlarının son kısmıyla çehrelenmiş olağanüstü manzarasıyla göz kamaştıran bir şehir.  

Stella Australis gemisi Ushuaia Limanına saat 09:00 civarı yanaşıyor olacak.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

12. GÜN

TİERRA DEL FUEGO ULUSAL PARKI & TREN 

 

Arjantin'in baş döndürücü güzellikte ki Tierra del Fuego Ulusal Parkını ziyaret edin. Parka girdiğiniz de Ensenada Körfezinde durup Redonda Adası'nın manzarasının tadını çıkarın! Önünüzde ki durak: Dünyanın Sonu Treni. Parkın en önemli noktalarından biri olan, yeşil siyah gölüyşe ünlü Lapataia Körfezinde inip göl kenarında yada kunduz yolunda yürüyüşe çıkın.