top of page

Machu Picchu ve İguazu Şelalesi |

Brezilya - Peru Gezisi
İnkaların saklı cenneti ve büyüleyici İguazu Şelaleleri

TUR ÖZETI:

Samba eşliğinde en lezzetli bifteklerin tadına bakın ve dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelalelerinin devasalığı karşısında nefesiniz kesilsin. 


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

2200.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SÃO PAULO'YA VARIŞ & ŞEHİR TURU

 

Dünyanın en büyük ikinci, Latin Amerika’nın ise endüstriyel başkenti olan Sao Paulo’ya doğru yolculuğa başlıyoruz. Yolculuk boyunca 4000’ den fazla zehirli yılan turunun yasadığı ormanlık alanlardan, ve dünyanın en unlu panzehir araştırma merkezi olan Butantã Araştırma Merkezi’nin yanından geçtikten sonra, şaşırtıcı şekilde iyi organize edilmiş bu metropolitte “Paulistano” (Sao Paulo’da yasayanlar) insanın nasıl yaşadığını göreceğiz.

Sao Paulo

2. GÜN

RİO DE JANEİRA'ya VARIŞ ve ŞEHİR TURU

 

Sao Paulo'nun sabah karmaşıklığına kalmadan erkenden kahvaltı edip rehber eşliğinde havalimanına oradan da Rio de Janeiro'ya uçuyoruz. Tijuca Ormanı ve İsa heykeliyle turumuza başlıyoruz.Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

SUGAR LOAF TURU

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesi’nden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

İGUAZU ŞELALESİ BREZİLYA KISMI 

 

Turumuz parkın ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkin icinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan Selalelere kus bakışı açısıyla bakma şansına eriseceğiz. Puerto Canoas’a varıp istersek bir seyler atıştırabilir, hediyelik eşyalar alabiliriz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

İGUAZU ŞELALESİ ARJANTİN KISMI

 

Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yasayacaksiniz. Park yüksek ve alçak olmak üzere iki adet gezi yolundan oluşuyor. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin icinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Bogazina” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuguda tura dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

LİMA'ya VARIŞ ve ŞEHİR TURU

 

Lima havalimanına vardıktan sonra ekibimizden birisi sizi karşılayıp özel araç ile birlikte sizlere hotelinize kadar eşlik edecek. Günü uzun yolculuktan sonra dinlenerek ve hızla gelişen büyüleyici Başkent Lima’yı keşfederek geçirin. Ayni zamanda bu vaktinizde lokal restoranlarından birinde dünyaca unlu Peru mutfağını da keşfedebilirsiniz. Bu seyahatinizde kesinlikle farkına varacağınız bir gerçek var: Lima Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!

Öğleden sonra rehberimiz sizi hotelinizden alıp şehir turuna başlayacaksınız. Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka donemi öncesi ibadet merkezlerini göreceğiz. Yolculuğumuza şehrin modern merkezi olan Miraflores’te ki Merkez Parkı ve çok romantik bir park olan Parque de Amor’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Hükümet Binası, Merkez Katedral, Başpiskoposluk ‘da yolculuğumuz sırasınca göreceğimiz önemli mimari eserlerden sadece bazıları…

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

CUSCO'ya VARIŞ ve ŞEHİR TURU

 

Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. yy’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz. 

Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerine çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. 

8. GÜN

OLLANTAYTAMBO TURU

 

Ollantaytambo'nun büyüleyici kenti Yüce And Dağları'nın zirveleri ile çevrili, Kutsal Vadinin kalbinde Cusco'ya yaklaşık 35 km uzaklıktadır. Burada hayat daha yavaş ilerlediğini hissedeceksiniz. Inca mimarisinin göze çarpan özellikleri sizi bölgenin kültürel ve tarihi olaylarına daha yakın hissettirecek.

Biraz daha yükseklere çıkıp Tapınak Tepesi'ndeki antik taş işçiliğinin incelikleri göreceğiz. Ollantaytambo'nun geçmişi hakkındaki bilgileri, Arnavut kaldırımlı sokaklarından geçen Inca yapımı kanallardan, geleneksel Quechua kıyafetlerini giymiş yerlilere kadar, bütün gezimiz boyunca inceleyeceğiz . 

 

9. GÜN

MACHU PİCCHU TURU

 

Kahvaltınızı ettikten sonra kendinizi hayatinizin turuna hazırlayın: Göklerin İnanılmaz Şehri - Machu Picchu. Kutsal Vadiden yola çıkıp bulut ormanlarından geçeceğiz. Burada Machu Picchu şehri yüzyıllarca sene boyunca gizli kalmayı başardı. Birinci Sınıf Vistadome treninin camdan yapılmış tavanı sayesinde 2 saat sürecek olan yolculuk boyunca bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabileceksiniz. Machu Picchu’nun hemen yani başındaki kasaba olan Aguas Calientes’te trenden ineceğiz. Bizi Machu Picchu’ya çıkaracak otobüslere kadar kısa bir yürüyüşten sonra rehberimiz eşliğinde Machu Picchu’ya gireceğiz. 

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

EVE DÖNÜŞ yada GÜNEY AMERİKA MACERASI

 

Bu akşam üzeri evinize yada sırada ki Güney Amerika şehrine gitmek üzere havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer edileceksiniz. Arjantin ve Brezilya'nın en önemli şehirlerini kapsayan bu 12 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. Size bu turu Karnaval yada yeni yıl zamanı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu 12 günlük turun sonunda yolculuğunuza İnkaların Ruhu turumuzla Peru'yu keşfederek devam edebilirsiniz. Kıtada yaşayan uzman ekibimiz Latin Amerika'da hayatınızın en güzel deneyimini geçirmeniz için gerekli bütün hazırlıkları yapacaklar!

bottom of page