top of page

PERU, BOLİVYA ŞİLİ TURU
AND DAĞLARININ GÖLGESİNDE

Lima, Cuzco, Machu Picchu, Colca Vadisi, Nazca Çizgileri, Arequipa, La Paz, Uyuni Gölü, San Pedro de Atacama, Santiago

3400.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TUR ÖZETI:

 

17GÜN / 16 GECE 

İnkaların topraklarında 17 günlük bir maceraya kendinizi hazırlayın. Medeniyetlerinin eriştiği görkem bugün bile yaratıcılığımızın sınırlarını zorlamakta. Kralların Şehri Lima’dan başlayıp İspanyol İşgalcilerin tarihini öğrenerek başlayacağız tura. Yolculuğumuz Peru’nun kalbine doğru giderken, gizemli Nazca Çizgilerinin üstünden uçup, Paracas Körfezi, mitolojik Titicaca Gölü, ve tabii ki de göklerin şehri Machu Picchu’ya uğrayacağız.

1. Gün 

LİMA’YA VARIŞ: KRALLAR ŞEHRİ TURU


Lima havalimanına vardıktan sonra ekibimizden birisi sizi karşılayıp özel araç ile birlikte sizlere hotelinize kadar eşlik edecek. Günü uzun yolculuktan sonra dinlenerek ve hızla gelişen büyüleyici Başkent Lima’yı keşfederek geçirin. Ayni zamanda bu vaktinizde lokal restoranlarından birinde dünyaca unlu Peru mutfağını da keşfedebilirsiniz. Bu seyahatinizde kesinlikle farkına varacağınız bir gerçek var: Lima Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!

Öğleden sonra rehberimiz sizi hotelinizden alıp şehir turuna başlayacaksınız. Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka donemi öncesi ibadet merkezlerini göreceğiz. Yolculuğumuza şehrin modern merkezi olan Miraflores’te ki Merkez Parkı ve çok romantik bir park olan Parque de Amor’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Hükümet Binası, Merkez Katedral, Başpiskoposluk ‘da yolculuğumuz sırasınca göreceğimiz önemli mimari eserlerden sadece bazıları…

2. Gün 

LIMA’DAN PARACAS KÖRFEZİNE

 

Bugün otobüs ile bir kıyı şehri olan Paracas’a gideceğiz. Günü sahil kenarında yürüyüş yapıp ve şehri tanıyıp ve günesin batisini izleyerek geçireceğiz.

3. Gün 

BALLESTAS ADALARI ve ICA TURU 

 

Bugüne bot turu ile başlayacağız. Botumuz ve uzman rehberimiz ile beraber Paracas Körfezini ve onun egzotik hayvanlar alemini tanıyacağız: yüzbinlerce deniz kuşu, deniz aslanları, tepeli karabataklar, Humboldt penguenleri, Güney Peru kıyı çöllerinin belki de en can alıcı noktası: Ballestas Adaları. Yolculuğumuz boyunca bizlere eşlik edecek olan arkadaş canlısı yunuslar olacak. Bu tur için su geçirmez yağmurluklarınızı getirmeyi unutmayın. Körfezde turumuzu tamamlayıp, adalarda dinlendikten sonra, yolculuğumuz Ica şehrine doğru devam edecek. 

Ica’da rehberimizin eşliğinde Huacachina vahasından geçip Nazca’ya gideceğiz. Geceyi Nazca’da geçireceğiz.

4. Gün 

NAZCA ÇİZGİLERİ UÇUŞU ve AREQUİPA’YA TRANSFER

Sabahın erken saatlerinde unlu Nazca Çizgilerini görmek için Nazca havalimanına doğru hareket edeceğiz. İnanılmaz derecede büyük olmalarından dolayı, sırrı hala anlaşılamayan bu 12 Nazca Çizgisini tam anlamıyla görebilmek için gökyüzüne doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Maymun, kartal, astronot ziyaretimizi bekliyor…

Nazca çizgileri bundan binlerce sene öncesinde çöl yüzeyine kazılarak çizilmiş, ve aşırı kuru ikliminde yardımıyla hala daha gözlemleme şansına sahip olduğumuz bazıları kilometrelerce uzunlukta olan çizgilerdir. Neden ve nasıl yapıldığına dair bir çok teori olmasına karşın kesin hiç bir bilgi yoktur. Uçağa atlayın ve bu gizemi siz çözmeye çalısın. 

Not: Havalimanı vergisi dahil değildir. 

Uçuş sonrasında rahat otobüsler ile Beyaz Şehir Arequipa’ya doğru yola çıkıyoruz. 

5. Gün 

AREQUİPA ŞEHİR TURU

 

Leziz bir kahvaltı sonrasında 3 saatlik Beyaz Şehir: Arequipa Turuna başlıyoruz. Takma adını şehirde ki binaların beyaz renkte olmasından dolayı almıştır. Binaların bu renkte olmasının sebebi ise eteklerinde bulunduğu volkanik taşların beyaz olmasıdır. Arequipa zamanında Santiago ve Lima arasındaki yoğun ticaret yolunun önemli duraklarından birisiydi. 

Günümüzde UNESCO İnsanlık Mirası listesine girmiş olan şehir koloni mimarisini büyük oranda korumayı başarmış olmasından dolayı kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

6. Gün  

COLCA VADİSİNE TRANSFER

 

Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı ettikten sonra rehberimiz eşliğinde küçük Chivay kasabasına, oradan da Colca Vadisine doğru yolculuğumuza başlayacağız. Bu sırada yolumuz Pampa Cañahuas Ulusal Parkından geçecek. Bu sırada dikkatli olursanız eğer vikunyalari, lamaları ve alpakaları görebilirsiniz. Yüksekliğe alışmanız için rüstik bir restauranda mola verip koka çayı yada başka sıcak bir şey içeceğiz. Tocra’dan (4,500 mt) panoramik bir bakış ile And dağlarında ki volkanik golleri seyredeceğiz. Bu arada göç eden kuşları ve camelidleri görebiliriz. Pata Pampa’ya  (4,910 mt) vardığımızda çıkacağımız en yüksek noktaya varmış olacağız. Burada gerçekten de bir volkanın tepesinde olmanın ne olduğunu hissedeceksiniz. Ampato, Sabancaya, Hualca Hualca, Mismi ve Chile Sıra Dağı tepeleri gözlerinizin önünde olacak. 

Burada hotelimize yerleşeceğiz. Eğer dinlenmek isterseniz La Calera’da ki termalleri denemenizi tavsiye ederiz. Geceyi hotelinizde Colca Vadisinin inanılmaz manzarasını izleyerek geçirin. 

7. Gün

COLCA VADİSİ ve CRUZ DEL CONDOR 

Bugün Tepeli Akbabaların krallığının sürdüğü Colca Vadisini derinlemesine tanıyacağız. And Dağları tepeli akbabalarının vadinin üzerinde uçuşunu izlemek için kusursuz bir nokta olan Cruz del Condor’a varacağız. Kısa bir yürüyüşten sonra vadinin farklı noktalarını gözlemleyeceğiz. 

Ardından Collaguas’a vararak And Dağlarındaki tarım teraslarını inceledikten sonra turumuzu kültürel bir deneyimle And Dağları yerlilerinin yaşadığı Maca ve Yanque kasabalarında tamamlayacağız.

8. Gün 

PUNO’YA VARIŞ

 

Hoteldeki kahvaltımızdan sonra 6 saatlik bir yolculuk ile Titicaca Gölü kenarında bulunan Puno kasabasına varacağız. Hotele check-in yaptırıp dinlenebiliriz. Dilerseniz bir sure dinlendikten sonra kıyı kenarında bir yürüyüşe çıkarak yerlilerin el islerine bir göz atabilirsiniz. Yada isterseniz Yaravi turu yapabilirsiniz: Dünyanın en  eski motorlu demir gemisinde bir yolculuğa çikin! Geceyi Titicaca Gölü kenarında geçireceğiz. 

9. Gün

YÜZEN ADALAR: UROS & SILLUSTANI HARABELERİ

Büyüleyici Uros yüzen sazlıklarını ziyaret etmeden Puno’dan ayrılamazsınız! Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine girmiş olan yerli sazlık ustalarının ellerindeki sihirim keşfedin. Bölge yerlilerinin kullandığı bu binlerce yıllık teknik ile Totora sazlığından yüzlerce çeşit el isi, botlar hatta adalar yapmaktalar. 

Aksam üzeri Chulpas ve Sillustani’ye yapılacak 3 saatlik bir gezini tadını çıkaran. Bu bölgede göreceğiniz karanlık kuleler 13.yy’dan kalma günümüze kadar korunan Puno’nun o donemde ki önemini yansıtan eserlerdir. Bu harabelerden yakında ki Umayo Gölünün nefes kesen manzarasının tadını çıkaran. 

10. Gün

KARAYOLU İLE LA PAZ'A GİDİŞ.

 

Sabah kasabayı keşfetmek için geçireceğiniz serbest zamandan sonra.  La Paz'a doğru yola çıkacağız. Yol, Altiplano'nun ıssız, pas rengi otlaklarını, yalnızca lamaların ve birkaç zor şartlarda yetişen sebzenin, kerpiç köylerde yaşayan halkı desteklediği acımasız bir araziden geçiyor.

 

El Alto şehrinden geçerek aniden, Illimani Dağı'nın devasa beyaz kütlesinin eteklerinde baş kenti derin dağ kepçesine rastlayacağız, .
La Paz (3.632m) dünyadaki en yüksek başkenttir. Plaza Murillo çevresindeki kolonyal çekirdek, ilginç İspanyol cazibesinin çoğunu, hafta sonlarında balonlarla birlikte aileler ve çocuklar ile canlı tutmaktadır. Ötesinde, sokağa açılan restoran ızgaraları ve müzeler, kiliseler ve zanaat dükkanları ile kaplı dar geçitlerin bulunduğu kavernöz yerli pazarlar var. Ağaçlarla kaplı modern caddelerde kefen kafalı şapkalı ve renkli şallı ambulant satıcılar gökdelenlerin altına çömeller.

11. Gün

BOLİVYA BAŞKENTİNDE YÜRÜYÜŞ TURU.

 

Bolivya'nın yönetimsel başkenti olan La Paz, % 60 yerli nüfusa sahiptir; renkli etekler ve elbiseler giymiş yerli halk gözünüze çarpacak. Plaza Murillo'nun etrafındaki sömürge merkezini keşfetmek, dik dar sokaklarda ve birçok açık ve kapalı pazarın etrafında dolaşmak için bol bol fırsatınız olacak; Burası, sokak hayatı, sesler ve kokular ile büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Bu kompakt şehir merkezinde bir yürüyüş turu ile şehrin püf noktalarını keşfedeceksiniz.

12. Gün

SERBEST ZAMAN; İSTEĞE BAĞLI GEZİLER.

 

Boş vakitte keşfetmek için. Tiwanaku kalıntılarına isteğe bağlı bir geziler düzenlenmekte olup, bunun hakkında çok az şey bilinmektedir. La Paz'dan Altiplano'nun kasvetli, kıvrımlı topraklarına, parıldayan göllerine ve mütevazi Alpak yerleşimlerine 2 saatlik bir yolculuk yapın. Kolomb öncesi kalıntılar kıtada en önemli eserler arasında sayılıyor ve muazzam geçitler ve heybetli duvarlar, ziyaretçileri şaşırtıyor. Buradaki sakinlerin, İnka'lara göre seramik, matematik, sanat ve astronomide daha ileri olduklarına inanılmaktadır. 100'den fazla eser barındıran ve kalıntıların geçmişi hakkında büyüleyici bir fikir veren yeni kurulan müzeyi de gezebilirsiniz.

13.-14. Gün

UYUNİ'YE UÇUŞ VE TUZ GÖLÜ  KEŞFİ.

 

La Paz'dan güneye , Uyuni'ye giden 45 dakikalık yol, sizi olağanüstü bir doğal güzelliğe götürecel . Kasabanın eteklerinde 'tren mezarlığı' nı ziyaret ettikten sonra yolculuğunuzun sonraki 3 günü boyunca doğrudan tuzlu yassı tabakalara gidersiniz. . Gölün yüzeyi tamamen pürüzsüz, saf, göz kamaştırıcı beyaz bir tuzdan oluşuyor. Yağmurdan sonra ince bir su tabakası yüzeyi kaplar ve gölü gökyüzünü yansıtan dev bir ayna haline getirir. Merkezinde ise dev kaktüslerle kaplı küçük bir ada olan Isla del Pescado yatıyor.Önümüzdeki 2 gün, 4x4 lerle olağanüstü yolculuk sizleri bekliyor.

Atacama Çölü'ne doğru ilerledikçe San Pedro'nun vahası olan yeşil bir yama göreceksiniz

15. Gün

SAN PEDRO'YU KEŞFEDİN.

 

San Pedro'nun tozlu sokakları, barlar, kafeler ve çevresindeki çölün içine çeşitli geziler düzenleyen tur operatörleri ile doludur.
Sabah, El Tatio Gayzerine gezi yapmayı tercih ederseniz, çok erken bir başlangıç ​​için hazır olun. Ama buna değer. Şafaktan hemen önce çukurda kalan engebeli çül alanına varırsınız ve güneş yükselir ve yeryüzünü ısıtırken sıcak buhar kraterden dondurucu sabah havasına çarpıcı bir şekilde dışarı çıkarak karanlık silüetler oluşturan bir sis duvarı oluşturur. 4,500m yükseklikteki bu gezinin bazıları için uygun olmadığını unutmayın.

16. Gün

SANTİAGO'YA UÇUŞ: SERBEST ZAMAN; İSTEĞE BAĞLI ÜZÜM BAĞLARINA GEZİLER.

Santiago'ya 2 saatlik bir uçuş için bir otobüs sizi yakındaki Calama'ya (90 dakika) götürecek. Yüksek And Dağları ile geniş bir vadide kurulmuş olan Şili'nin başkentine ulaşacaksınız 

17. Gün

HAVAALANINA GİDİŞ VEYA GÜNEY AMERİKA MACERASINA DEVAM

TURA DAHİL OLANLAR:

16 gece 4-yıldızlı Hotellerde Konaklama
Bütün Kahvaltılar, 2 öğle yemeği ve bir akşam yemeği
Bütün transferler
Bütün Ulusal Parklara Girişler
Tren ve otobüs yolculukları

bottom of page