BÜYÜK GÜNEY AMERİKA TURU

PERU - BOLİVYA - ŞİLİ - ARJANTİN
1/10

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA TURU ÖZETİ:

Neredeyse Pasifik kıyısının tamamını gezdiğimiz bu turda Inkaların inanılmaz kültür birikimi ve eserlerine tanık olduktan sonra yavaş yavaş güneye ineceğiz. Glacierlerin üzerinde yürüyüp, penguenlerle arkadaş olabileceğiniz Punta Arenas'a uçmadan önce Santiago ve Valparaiso şehirlerini keşfe çıkın!  Macellan Boğazından geçecek, dünyanın en uç noktası olan Tierra de Fuego'ya (Ateş Toprakları)  indikten sonra Ushuaia'ya varacaksınız! 

Yolculuğu  Güney Amerika'nın Paris'i: Buenos Aires'te tamamlayacağız. Tango eşliğinde dünyanın en lezzetli bifteklerin tadına bakıp, dilerseniz yolculuğunuzu dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelaleleri ile bitirebilirsiniz.


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

4300.00$ den başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

LİMA'YA VARIŞ-PERU

 

Havalimanından Güney Amerika Seyahat’in rehberleri tarafından karşılanma ve özel araç ile transfer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

LİMA ŞEHİR TURU-PERU

Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!

Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka dönemi öncesi ibadet merkezlerini göreceğiz. Yolculuğumuza şehrin modern merkezi olan Miraflores’te ki Merkez Parkı ve çok romantik bir park olan Parque de Amor’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Hükümet Binası, Merkez Katedral, Başpiskoposluk ‘da yolculuğumuz sırasınca göreceğimiz önemli mimari eserlerden bazıları.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

CUZCO'YA VARIŞ-PERU

CUZCO ŞEHİR TURU & AKŞAM YEMEĞİ

Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. yy’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz.

Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerini çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. Aksam olduğunda ise sizleri tipik bir And Dağı kültürel showu için şehrin biraz dışına götüreceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

AREQUIPA-PERU

PİSAK MARKETİ & İNKA HARABELERİ

İnkaların Kutsal Vadisi’nde kesinlikle yapmanız gereken bir aktivite Pisak Marketi & Inka Harabeleri Turu Cuzco’da başlayıp Urubamba Nehri boyunca ilerleyerek Pisak ve Ollantaytambo kasabasına varıyor. Pisak, salı, perşembe ve pazar günleri açık olan pazarı ile meşhur bir kasaba. Burada bölgenin yerlileri hem el islerini hem de diğer ürünlerini sattıkları büyük bir pazar. Eminiz ki bu pazarda evinize götüreceğiniz en ideal Peru hatırasını bulabileceksiniz.

Pazar sonrasında öğle yemeği yemek için lokal bir restoranda gireceğiz. Yemeğimizden sonra, Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış ki inanılmaz büyüklükteki yapılarıyla unlu Ollantaytambo’ya doğru harekete geçeceğiz. Cuzco ile Machu Picchu arasındaki durak noktamız olacak Kutsal Vadi’de (Sacred Valley) ki otelimize geçmeden aksam üzerini bu uçurumların kenarından güneşin batisini seyrederek geçireceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

AREQUİPA-PERU

OLLANTAYTAMBO, MORAY, MARAS TUZLUĞU

Sabah erken kahvaltımızdan sonra ünlü İnka kalesi Ollantaytambo’yu görmek için yola çıkıyoruz. Oradan 35 dakikalık bir yolculuk sonrası Maras köyüne geliyoruz. Burada kıtanın en eski tuz madenlerini göreceğiz. Burası İnka İmparatorluğunun tuz ihtiyacını karşılayan yerdi. Tuz o zamanlar hayati öneme sahip bir madd idi. Çünkü bu inanılmaz büyüklükte ki İmparatorluk yiyeceklerini bir bölgeden başka bölgeye taşırlarken bu tuzların içerisinde saklarlar, böylelikle bozulmasını engellerlerdi. Köy halkı hala daha bu tuz madenlerinde çalışmaya devam ediyor.

Maras’tan sonra ‘andenes’ leri ile ünlü Moray köyüne doğru yola çıkıyoruz. Bu ‘andenes’ler (dairesel platformlar) İnkaların tarım laboratuvarları idi. Burada değişik mikro klimalarlar yaratıp tarımsal deneyler yapıyorlardı.

Öğle yemeğini Tunupa Restoranında yiyeceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

MACHU PICCHU-PERU

Kahvaltınızı ettikten sonra kendinizi hayatinizin turuna hazırlayın: Göklerin İnanılmaz Şehri - Machu Picchu. Kutsal Vadiden yola çıkıp bulut ormanlarından geçeceğiz. Burada Machu Picchu şehri yüzyıllarca sene boyunca gizli kalmayı başardı. Birinci Sınıf Vistadome treninin camdan yapılmış tavanı sayesinde 2 saat sürecek olan yolculuk boyunca bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarabileceksiniz. Machu Picchu’nun hemen yani başındaki kasaba olan Aguas Calientes’te trenden ineceğiz. Bizi Machu Picchu’ya çıkaracak otobüslere kadar kısa bir yürüyüşten sonra rehberimiz eşliğinde Machu Picchu’ya gireceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. CUZCO'DAN AMAZONLARA VARIŞ- PERU

Puerto Maldonado’ya hoşgeldiniz! POSADA AMAZONAS’a varana kadar yağmur ormanlarının devasalığını görebileceğiniz Madre de Dios nehri boyunca 45 dakikalık bot yolculuğu olacak. Lodge da kısa bir briefingden sonra özel odalarına yerleştikten sonra yemek odasında öğle yemekleri servis edilecek.

2 x Öğle Yemeği

2 x Akşam Yemeği

Rehber tarafından Karşılanma

Kılavuzlarımız biyologlar, turizm profesyonelleri veya topluluk üyeleridir. Aksi belirtilmediği sürece, rehberlerimiz İngilizce konuşur. Posada Amazonas'da kılavuzları 10: 1 oranında atadık. Bu, 10 kişiden daha küçük grupların bir rehber altında başka gruplarla birleştirileceği anlamına gelir.

Oryantasyon

Varışta, Köşkü müdürü sizi ağırlamaktan ve önemli navigasyon ve güvenlik ipuçlarını sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

Canopy Kulesi

Posada Amazonas'dan yirmi dakikalık bir yürüyüşle, kanopi kulesine varılır. merdivenler yukarıdaki platformlara güvenli erişim sağlar. Üstten, ortadan sarmalayan Tambopata Nehri'nin kesintili orman kesiminin muazzam genişliklerinin muhteşem manzaralarını sunar gezginlere.. Daha Sonra tulumlar, papağanlar veya macawalar ufka karşı uçarken görülür.

Akşam yemeği

Ekoturizm Dersi

Infierno ekoturizm projesiyle ilgili bir günlük sunum,

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

AMAZONLAR-PERU

Tres Chimbadas Oxbow Gölü

Tres Chimbadas a, tekneyle otuz dakika gittikten sonra Posada Amazonas'dan kırk beş dakikalık yürüyüşle varılıyor. Katamaranda gölde kürek çekeceksiniz, burada dokuz dev nehir su samuru (göl ziyaretçilerimizin % 60'ı tarafından görülen) ve diğer göl kenarı yaban hayatlarını arıyor olacaksınız. Su samurları şafaktan sekiz ya da dokuza kadar aktiftir.

 

Etnobotanik Tur

Yirmi dakikalık tekne yolculuğu, sizi Centro Ñape'in çalışanları tarafından tasarlanmış bir patikaya götürür. Centro Ñape, ormancılık bitkilerinden ilaç üreten ve onları küçük kliniklere yönlendiren bir kuruluştur.

Akşam Yemeği

Gece Yürüyüşü

Memelilerin çoğu aktifken nadiren görülen gece yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal öyküler kadar garip şekiller ve sesler olan kurbağalar bulmak çok daha kolaydır.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

AMAZONLAR-PERU

 

Posada Amazonas ile Tambopata River Limanına Transfer Tekne

 

Tambopata River Limanından Pto Maldonado Merkez Binasına Transfer

Puerto Maldonado Genel Müdürlüğünü havaalanına transfer et

Nehrimizi ve yolculuğumuzu tekrar Puerto Maldonado'ya, ofisimize ve havaalanımıza geri gönderiyoruz. Havayolu tarifelerine göre, şafaktan ayrılmalar gerekebilir.

 

Cuzco’ya uçuş.

Cuzco havalimanından hotele transfer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

CUZCO'DAN PUNO'YA VARIŞ PERU

CUZCO’DAN PUNO’YA OTOBÜS YOLCULUĞU

And Dağları  ve Altiplano’yu geçen, Güneş Yolu boyunca ilerleyecek olan İnca Express otobüsüne bineceğiz. Titicaca Gölünün kenarından başlayan bu otobüs yolculuğu kuzeye doğru ilerlerken yavaş yavaş dağlarla beraber yüksekliğini arttırıyor. Yolculuk boyunca vikunya ve alpakaları görme şansına sahip olacağız. Yolculuğun ikinci kısmını ise And Dağları boyunca yemyeşil vadilerden, ve görkemli Huatanar Nehriden geçecek. Yol boyunca bir çok farklı turistik noktada duracağız. Ulaşacağımız en yüksek nokta olan La Raya’da da manzaranın keyfine varmanız için kısa bir mola vereceğiz.


Cuzco’da otobüs terminaline vardığınızda rehberimiz sizi karşılayarak hotelinize kadar eşlik edecek.

 

YA DA  OTOBÜS YERİNE AYNI YOLCULUĞU LÜKS TREN İLE YAPILABİLİRSİNİZ.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

11. GÜN

PUNO, TITICACA GÖLÜ- PERU

 

Sabah kahvaltısından sonra özel araç ile Amantani Adasına doğru bize özel botumuz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Vardığımız da sürprizler bizi bekliyor.

Amantina adasında ki yerliler burada binlerce yıldır yaşıyorlar ve kendilerine Aymara denilen atalarının geleneklerini devam ettiriyorlar. Burada, geceyi Aymara ailelerinin evinde geçireceğiz.

Öğle yemeğimizi Aymaralar ile beraber yedikten sonra, kararlaştırdığımız saatte güneşin batışını izlemek için çok hoş bir yürüyüşe başlayacağız. Dönüşte akşam yemeğini evinde kalacağımız Aymara ailesi ile beraber yiyeceğiz.

 

Akşam saat 20:00 de ise komünal salona geçeceğiz hep beraber. Bu salonda Pachamama (Toprak Ana) seromonisi başlayacak. Seromoninin detaylarını öğreneceğiz, ve Pachamama’nın Bolivya kültüründe nasıl bir yer kapladığına şahit olacağız.

 

Aymara aileleri bizim gibi misafirleri evlerinde çok güzel misafir ediyorlar. Fakat adada ki evlerde sıcak su, elektrik gibi ‘lükslerin’ olmadığını hatırlatmak gerekiyor.
 


Öğle yemeği bot yolculuğu sırasında dahil
Akşam Yemeği yerlilerin evinde dahil

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

12. GÜN

PUNO, TITICACA GÖLÜ-PERU

UROS ADASI ZİYARETİ
Sabah kahvaltısından sonra erken saatte Amantani Adasından ayrılma. Özel botumuzla dönerken ertesi gün göremediğimiz Uros adasını ziyaret. Binlerce yıldır burada yaşayan Uros Halkının kültürünü, yaşam tarzlarını, sanatlarını daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Ziyaret edeceğimiz adalar doğal adalar değil. Buradaki yerli halk tarafından, gölde yetişen samanlıklar kullanılarak üzerinde yaşadıkları bu adaları inşa ediyorlar, ve periyodik olarak samanları yeniliyorlar. Ayrıca evleri ve botlarıda saman ile yapılma. Genelde balıkçılıkla uğraşılan bu ada-köyde yeterli vakit geçirdikten sonra LA Paz’a gitmekk için Puno’ya doğru yolumuza özel botumuz ile devam ediyoruz.

Puno’ya varınca özel araç ile otobüs terminaline yolculuk. La Paz’a otobüs yolculuğu

Öğle yemeği Box Lunch dahil

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

13. GÜN

PUNO'DAN LA PAZ'A VARIŞ-BOLİVYA

LA PAZ ŞEHİR TURU

Bulutların şehri La Paz: 3000 - 4100 metre arasında değişen yükseklik seviyesi ile, dünyanın en yüksek başkentidir. Bugün nüfusu bir milyondan fazla olan canlı bir şehir. Bugün, Plaza de Armas adlı Plaza Murillo'yu ziyaret ederek şehir turumuza başlayacağız, Bolivya bağımsızlık hareketinin kahramanlarından General Murillo'dan sonra yeniden adlandırıldı, merkezdedir. La Paz. Meydan, katedral ile Hükümet Sarayı veya Palacio tarafından sınırlandırılmıştır.

 

Akşama otobüs ile Uyuni’ye doğru yolculuk. (isternirse sabahtan uçaklada gidilebilir)