top of page

GÜNEY AMERİKA ŞARAP TURU |

Şili Uruguay Arjantin Turu

Kıtanın en lezzetli turu

1950.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TUR ÖZETI:

Ağzının tadını bilenlerin ve şarap gurmeleri için mükemmel bir tur: Ant Dağlarının inanılmaz manzarası karşısında kıtanın en kaliteli şaraplarını yudumlarken enerjik Latin Kültürünün tadını çıkarıcaksınız. Önce Santiago de Chile'den başlayarak ünlü Casablanca Vadisi şarap bölgesini, sonra da sahil şehirleri Valparaiso ve Viña del Mar'ı ziyaret edeceğiz. And Dağlarını tırmanarak Arjantin'in şarap ve gurme başkenti Mendoza'ya varıp, yıl boyu güneş alan bu şehirin şahane Malbec şaraplarını içtikten sonra yolculuğumuz Uruguay'ın Colonia del Sacramento şehrinde meşhur Tannat Şaraplarını içeceğiz. Son olarak, Latin Amerika'nın en romantik şehri, Tango'nun anavatanı Buenos Aires'i tanıyacağız.

1. GÜN

SANTİAGO ŞEHİR TURU

 

Santiago de Chile'ye varış. Uzman rehberlerimiz tarafından karşılanma ve hotele yerleştikten sonra Santiago de Chile Şehir Turu'na başlıyoruz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

CASABLANCA VADİSİ TURU

 

Ünlü Casablanca Vadisine yolculuk. Dünyaca ünlü organik Şili şaraplarının yapıldığı Casas del Bosque üzüm bağlarını gezip, şarap tadımı yapmak için bölgenin en kaliteli şarap imalathanelerini gezeceğiz. Öğle yemeğini yedikten sonra üzüm bağlarının oluşturduğu bu inanılmaz güzellikte ki pastoral manzarının tadını çıkartacağız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

VALPARAİSO & VİÑA DEL MAR TURU


Valparaiso ve Viña del Mar turuna kahvaltımızdan sonra başlıyoruz. Mayolarınızı yanınıza alın, çünkü Pablo Neruda'nın şiirlerine konu olmuş rengarenk bir evlere sahip Pasifik Okyanusu sahiline gidiyoruz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

MENDOZA'YA VARIŞ

 

Kahvaltıdan sonra havalimanına rehberimiz ve özel aracımız ile gidiyoruz. And dağları üzerinde kısa bir uçuştan sonra Arjantin'in şarap başkenti Mendoza'ya varıyoruz. Hotele check-in yaptıkran sonra şehir turumuz başlıyor.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

UCA VADİSİ'NDE ŞARAP TADIMI

 

Uca Vadisi ve Şarap tadımı turuna başlıyoruz. Mendoza'nın en yüksek vadisi olan Uca Vadisinde Arjantin'in en kaliteli şarap evlerini ziyaret edip bu evlerin koloni dönemine kadar uzanan hikayelerini kimi zaman bu evlerin kurusu aileleri, bugünün ünlü gurma ustalarının kendilerinden dinleyeceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

COLONİA DEL SACRAMENTO


Mendoza havalimanına rehberimiz eşliğinde gidip UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine girmiş olan Colonia del Sacramento'ya uçuyoruz. Güney Amerika'nın en küçük ülkelerinden biri olan Uruguay'da tıpkı komşusu Arjantin gibi biftekleri ve şarapları ile meşhurdur.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

ANCHORENA ÇİFTLİĞİ

 

Colonia Çiftlikleri ve Şarap turuna Anchorena Çiftliğinde, Uruguay en eski şarap evinde başlıyoruz. Bu çiftlik aynı zamanda yaz aylarında Uruguay Başkanının yazlık evi olarak da kullanılmasını dışında dünyanın her kıtasından onlarca farklı ağaca ev sahipliği yapmasıyla da çok özel bir yer.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

COLONİA TARİHİ ŞEHİR TURU


Feribotla Colonia del Sacramento'dan Buenos Aires'e La Plata Nehri üzerinden yolculuk. Rehberimiz eşliğinden limandan otele transfer. Fakat öncesinde Colonia del Sacramento'nun tarihi merkezini gezeceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

BUENOS AİRES ŞEHİR TURU

 

Gün içerisinde Buenos Aires şehir turunu tamamladıktan sonra, Arjantin'in en başarılı Tango Show'unu sunan kaliteli bir restoranda tangonun neden dünyaca bir dans olduğunu anlayacağız.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

EVE DÖNÜŞ yada GÜNEY AMERİKA MACERASI

 

Buenos Aires havalimanına rehberimiz eşliğinde transfer. Arjantin, Şili ve Uruguay'ın en önemli şehirlerini kapsayan bu 10 günlük tur kolayca sizin isteklerinize göre değiştirilebilir. Size bu turun sonuna Machu Picchu ve Şelaleler turunu eklemenizi tavsiye ederiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
bottom of page