top of page

EKVATOR TURU 

Quito, Riobamba, Volkanlar Bulvarı, Cuenca ve Guayaquil

TEMMUZ AYI FIRSATI

1247.00$ dan başlayan fiyatlar

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TURA DAHİL OLANLAR:

•Havaalanı / otel transferleri

• Quito'da 3 gece konaklama

• Kahvaltı

• Quito Şehir GezisiTarihi Quito)

• Otavalo'ya yapılacak gezi

• Cotopaxi Ulusal Parkına kısa bir ziyaret ile "Volkanın Caddesi" gezisi

• Riobamba'da (Cat. Primera ****) kahvaltı ile 1 gece konaklama

•Alausi'ye "Şeytan Burnu" ndan geçerek trenle keşif gezisi. Cuenca'ya araziden devam edip  Ingapirca Inca Harabeleri ziyareti.

• Cuenca'da 2 gece konaklama

• Kahvaltılar

•Cuenca'da Şehir Turu

• Cuenca'dan Guayaquil'e El Cajas yoluyla arazi transferi.

•Guayaquil'de 1 gece konaklama

• Kahvaltılar

•Transfer Otel - Guayaquil Havaalanı

1. Gün 

Pazartesi: Transfer Havaalanı / Otel. Konaklama

2. Gün 

 

Salı: Otelde kahvaltı. Otavalo Market Gezisi.Panamericana Norte üzerinden Quito'dan kalkarak Cayambe'ye varıncaya kadar yola çıkın, kil fırında (yaprak peyniri veya süt tatlı eşliğinde) yapılmış bir çeşit bisküvi veya ekmek "Bizcochos de Cayambe"nin tadına bakacağız.

San Pablo Gölü'nün muhteşem manzarasını hayranlıkla izlemek için "Miralago" da kısa bir duraklamadan sonra, bölgenin yerlilerinin "Otavalosların" yaşadığı Otavalo'ya ulaşana kadar devam ediyoruz. İsteyenler, bu bölgede kalmayı seçebiliri Otobüsümüz Cotacachi'den dönerken onları bulacaktır . Cotacachi yolunda, Peguche'de bulunan Andéan Instruments "Ñanda Mañachi" adlı bir atölyeyi ziyaret edeceğiz.

Cotacachi'ye girdiğinizde öğle yemeğindeki boş zamanınızı (dahil değil) köyü, dericileri ve el sanatları dükkanlarını ziyaret etmek için yeterli zamana sahip olacaksınız. Quito'ya geri dönüp, Otavalo'da kalanları toplayacağız (Gray Line Ekvador kılavuzu tarafından kurulan buluşma noktası).

** Otobüs, Otavalo'da 10 dakika bekleyecek ve bu durakta kalan yolcuları alacak

3. Gün 

Çarşamba: Otelde kahvaltı. Quito City Explorer (Tarihi Quito).

Quito otellerinin çoğunun bulunduğu en önemli alışveriş bölgelerinde, turistik bir rota ile şehrin kuzeyinden başlıyoruz. Daha sonra tarihi merkeze giderek Ulusal Voto Bazilikası Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Burada kısa bir duraklama ve açıklama yapacağız, daha sonra Bağımsızlık Meydanı'na ulaşacaksınız. Yürürken Katedrali görebileceğiniz Saray Hükümet, Başpiskopos Sarayı ve etkileyici altın süsleri ve sunakları ile ünlü La Compañía Kilisesi, onyedinci yüzyılda inşa edilen San Francisco Kilisesi'ne devam edecek. (Kilise girişi dahil değildir). Oradan Mirador del Panecillo'ya gidiyoruz, güzelliği ile ünlü bir yer, burada sömürge zamanının ve modern Quito'nun güzel manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

4. Gün 

Perşembe: Otelde Kahvaltı. Volkanlar Caddesinde Gezi.

Quito'dan ayrılınca, Volkanlar Bulvarının güzel manzaralarını hayranlıkla izleyerek fotoğrafçılık hünerlerinizi gösterebilirisniz., Cotopaxi Ulusal Parkına kısa bir ziyaret gerçekleştirip (giriş dahil değil). Riobamba şehrine varacağız ve tipik bir hacienda’da konaklayacağız.

 

* Eğer Cotopaxi Ulusal Parkı volkanik aktivite nedeniyle faal değilse Quilotoa yanardağını ve kraterinde bulunan eşsiz turkuaz lagünü ziyaret edeceğiz.

* Cotopaxi Milli Parkı girişi dahil değildir.

5. Gün 

Cuma: Ertesi gün, kahvaltıdan sonra, Riobamba'dan Alausí'ye otobüs ile gidiyoruz. Alausí istasyonundan Andes'de (tren yolculuğu yaklaşık 2 saat sürer) eşsiz bir mühendislik çalışması olan Şeytan Burnu'na (Sibambe) trenle seyahat edeceğiz.yolculuğa Cuenca'dan devam edip, gidiş sırasında Ingapirca kalıntılarını (giriş dahil değil) ziyaret edeceğiz ve Cuenca’da konaklayacağız.

6. Gün  

Cumartesi: Otelde Kahvaltı. Cuenca'da şehir turu.

Calderón Parkı'nı z, Yeni Katedral ve Eski Katedrali, çiçek parkını, Modern Sanat Müzesini, Tomebamba Nehri Kavağını ve Turi’yi (panoramik manzara seyri) göreceğiz.

7. Gün

Pazar: Otelde Kahvaltı. Karayolu ile transfer Cuenca / Guayaquil. Cuenca'dan sabah erken saatlerde buzul kökenli ve yüksek dağ bitki örtüsü lagünleri ile karakterize edilen Cajas Ulusal Parkı'na gidiyoruz, burada bazı lagünleri ve birincil ormanı gözlemlemek için bu güzel yerde yürüyüş yapacağız. Suların kıta bölünmesini oluşturan 3 bölgey de ziyaret edeceğiz. Bu noktadan itibaren, Ekvador kıyılarına ulaşana kadar muhteşem bir inişe başlayacağız, başta bir And dağları manzarası izleyeceğiz ve daha sonra Ekvador Sahili'nde muz ve kakao  tarlaları ile tamamen farklı bir bitki örtüsü izleyeceğiz. Guayaquil'e varış. Konaklama.

8. Gün 

Pazartesi: Otelde Kahvaltı. Transfer Otel / Havaalanı.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

-15 Aralık tarihine kadar olan süre boyunca yapacağınız gezilerde bu indirimden yararlanabilirisiniz.

- Kişi başı fiyat, ABD Doları cinsinden.

- Çalışma saatleri farklı olan özel servis fiyatları için danışın.

-Quito ve Guayaquil'de konaklama fiyatına, Belediye Vergisi (Quito US $ 2.75 ve Guayaquil US $ 2.50 gecelik oda)  dahil değildir ve otelde ödemeniz gerekmektedir.

- Haber vermeksizin değişiklik yapma ve askıya alma hakkına sahiptir.

-Lütfen promosyonların geçerliliğini kontrol edin.

bottom of page