top of page

KURBAN BAYRAMI ÖZEL TURU |

Arjantin-Uruguay-Brezilya Gezisi

1880 $

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için

Success! Message received.

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TUR ÖZETİ:

Tango eşliğinde en lezzetli bifteklerin tadına bakın ve dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelalelerinin devasalığı karşısında nefesiniz kesilsin. 

Yine dünyanın 7 harikasından başka bir tanesi olan Rio de Janeiro'da ki Isa Heykelinin içinde bulunduğu Corcovado Dağı'ndan şehrin görüntüsünü Sugar Loaf tepesindekiyle karşılaştırın.

Kurban Bayramı tatilinizi değerlendirmek için bu inanılmaz fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

1. Gün

17.08.2018 - Rio de Janeiro

İstanbul’dan Rio’ya varış, Havaalanında karşılama ve otele transfer.

2. Gün

18.08.2018 - Rio de Janeiro, Brezilya

Yarım gün Corcovado İsa Heykeli Turu

 

Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Tremzinho (tramvay) ile tepeye çıkarak Corcovado Dağından şehir merkezini kus bakisi izleme şansına erişiyoruz. 38 metre yüksekliğinde ki Isa heykeli Carioca’ların (Rio de Janeiro’lularin) inancının ve arkadaş canlılığının sembolü haline geldi. Bu heykel 12 Ekim 1931 tarihinde Brezilya’nın unlu devlet başkanı Getúlio Vargas ile Kardinal Dom Sebastião Leme tarafından açılmış.

3. Gün

19.08. 2018 - Rio de Janeiro

Yarım gün Şeker Tepesi Turu

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesinden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

5. Gün

21.08. 2018 - Foz de İguaçu, Brezilya

Erken saatlerde otelimizden çıkarak havaalanına, Iguazu Şelalerinin Brezilya tarafına doğru harekete geçeceğiz. Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya tarafında bu şelalerin panaromik manzarasını seyredeceğimiz noktalara ulaşmak için ormanların içerisinde bir yolculuğa çıkacağız.

 

4. Gün

20.08. 2018 - Rio de Janeiro

Rocinha Favela (Gecekondu Mahallesi) Yürüyüş Turu

 

Rocinha Gecekondu mahallesi, Rio de  Janeiro’nun tepesindeki konumuyla ülkenin en kalabalık gecekondu mahallelerinden birisi. Eğer Rio de Janeiro ve Brezilya kültürünün diğer yüzünü tanımak istiyorsanız bu tur tam sizin için. Rocinha Favelası Yürüyüş Turu sizi güvenli ve mahalleliye  saygılı bir şekilde gecekondu bölgesini tanımanıza fırsat sağlar. Mahallede yaşayan deneyimli rehberimiz ile 865,000  metrekarelik mahalleyi çok  detaylı bir şekilde tanıma fırsatına sahip olmanın yanısıra Rio’nun kuşbakışı manzarası ile karşılaşacaksınız. Gecekondu mahallerinde ki yaşamı ve kültürü mahallede ki rehberimiz sayesinde tanıyabileceksiniz.

Turumuzun sonunda mahalleli çocuklar bize Capoeira gösterisi yapacaklar.

6. Gün

22.08.2018 - Puerto İguazu, Arjantin 

Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yasayacaksiniz.

Macuco Safari 

Büyük Macuco Safari Macerası başlıyor, sırılsıklam olmaya hazırlanın. 3 kilometre boyunca ustu açık 4x4 jeeplerle ormanların içinde ilerlerken, deneyimli rehberlerimiz size icinde bulunduğumuz flora ve fauna hakkında detaylı bilgiler verecekler. Yolun sonunda Macuco Selalesine geleceğiz. 20 metrelik merdivenleri indikten sonra devasa antik bir yontma tastan yapılmış girişi gectigimizde Macuco Safari’nin özel botlarına binip Iguazu Selalesi Parkinin en eğlenceli en adrenalin dolu turuna başliyoruz. Sizlere cankurtaran yelekler, ve degerli esyalarinizi sudan korumak icin plastik cantalar verilecek. Dilerseniz kameralarinizi da bu çantalarda sudan koruyabilirsiniz. Macuco Safari botu şelaleye doğru büyük bir hızla ilerlerken kanyonların icinden gececek. Kayalar, sub-tropik bölgeye özgü hayvanlar ve orman inanılmaz güzel bir panorama yaratıyor. Bu manzaranın tadini çikartirken yavaş yavaş “Şeytanin Boğazı” isimine sahip Selalelerin en görkemli noktasına doğru yaklasiyoruz. Tekrar ediyoruz, ıslanmaya hazır olun…

Akşam uçağıyla Buenos Aires'e geçeceğiz. Güney Amerika Seyahat rehberleri işliğinde otele varış

7. Gün

23.08.2018 - İstanbul - Buenos Aires, Arjantin

 

Dünyanın en geniş sokağının (9 de Julio Caddesi) ortasında bulunan ve Buenos Aires’in sembolü haline gelen Obelisco ile turumuza başlıyoruz. Teatro Colon, Mayıs Parkı, San Martin Parkı, finans merkezi gibi şehrin farklı noktalarını gezdikten sonra Buenos Aires’in daha tarihi ve tango ruhuyla harmanlamış mahallelerine doğru yol alacağız: Boca, San Telmo ve Monserrat. Bu mahalleri pazar günü kurdukları essiz antika marketleriyle tanıma fırsatını yakalayacağız. Burada ki turumuzu tamamladıktan sonra şehrin daha elegant bölgeleri olan Palermo ve Recoleta’ya doğru ilerliyor olacağız. En sonunda ise şehrin en yeni ve en modern kısmı olan Puerto Madero’da turumuzu sonlandıracağız. Puerto Madero’nun eskiden nasıl bir yer olduğunu ise size deneyimli rehberlerimiz en ince detayına kadar anlatacaklar. 

8. Gün

24.08.2018 - Tigre, Arjantin

Turumuz Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San Isidro’da başlıyor. Bölgenin geleneksel Hipodromunu, aristokrat Jockey Klübünü, ve inanılmaz güzellikte ki San Isidro Labrador Katedralini ziyaret edeceğiz. Antik bir gözlem noktasından La Plata nehrinin uçsuz bucaksız büyüklüğünü seyredeceğiz. Daha sonra Beccar’da durup, unlu yazar Victoria O’Campo’nun yaşadığı yer olan, ve vefatinden sonra UNESCO’ya bağışlanan O’Campo Villa’sında kısa bir tur yaptıktan sonra gezimizin ana noktası olan Tigre’ye varacağız. Meyve Pazarı, unlu Victoria sokaginda bulunan Tigre Klubunun önünden geçerek Tigre Delta’da ki nehir turumuzla günlük turumuzu bitiriyor olacağız.

Tango Show + Yemek

Işıklar loşlaşıp orkestra başlayınca sahnedeki ayakların ritmine alışmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sahnelenen bu baştan çıkartıcı koreografide gerçek tangonun sizi kendinizden alması hiç zor olmayacak! Bu müzik ve bu dansın neden dünyaca ünlü olduğunu göreceksiniz!

Tangonun 100 yıllık hikayesini, sihrini, 12 dans sanatçısı, 2 ses sanatçısı, ve büyük canlı bir orkestra ile gece boyunca deneyimlerken, bir yandan da Arjantin’in ünlü barbeküsünü yiyebilirsiniz.

9. Gün

25.08.2018 - Buenos Aires, Arjantin - Colonia, Uruguay

1995 yılında UNESCO İnsanlık Mirası Listesine giren Colonia Şehrini günübirlik gezmek için kahvaltıdan sonra feribota biniyoruz. Günü Colonia şehrinin arnavut kaldırımlı sokaklarında gezerken, şehrin tarihini öğrendikten sonra dilersek Uruguay Şaraplarının tadına bakabiliriz. 

Akşam feribotla Buenos Aires’e dönüş. 

10. Gün

26.08.2018 - Buenos Aires - İstanbul, Türkiye 

Hotelinizden Güney Amerika Seyahat rehberleri tarafından karşılanma ve özel araçla Rio de Janeiro’da ki havalimanına transfer. 

***** Hizmet Sonu ******

bottom of page