Brezilya Peru Kurban Bayramı Turu |

İnkaların saklı cenneti ve büyüleyici İguazu Şelaleleri
1/12

TUR ÖZETI:

Samba eşliğinde en lezzetli bifteklerin tadına bakın ve dünyanın 7 harikasindan biri olan Iguazu Şelalelerinin devasalığı karşısında nefesiniz kesilsin. 


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

2250.00 $ 

+90 212 988 0182

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için

¡Bien! Mensaje recibido

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

SÃO PAULO'YA VARIŞ 

 

Sao Paolo'ya varış ve rehber eşliğinde otele varış

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

1. GÜN

SÃO PAULO'YA VARIŞ & ŞEHİR TURU

 

Dünyanın en büyük ikinci, Latin Amerika’nın ise endüstriyel başkenti olan Sao Paulo’ya doğru yolculuğa başlıyoruz. Yolculuk boyunca 4000’ den fazla zehirli yılan turunun yasadığı ormanlık alanlardan, ve dünyanın en unlu panzehir araştırma merkezi olan Butantã Araştırma Merkezi’nin yanından geçtikten sonra, şaşırtıcı şekilde iyi organize edilmiş bu metropolitte “Paulistano” (Sao Paulo’da yasayanlar) insanın nasıl yaşadığını göreceğiz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

RİO DE JANEİRA'ya VARIŞ ve ŞEHİR TURU

 

Sao Paulo'nun sabah karmaşıklığına kalmadan erkenden kahvaltı edip rehber eşliğinde havalimanına oradan da Rio de Janeiro'ya uçuyoruz. Tijuca Ormanı ve İsa heykeliyle turumuza başlıyoruz.Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

SUGAR LOAF TURU

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesi’nden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

İGUAZU ŞELALESİ BREZİLYA KISMI 

 

Turumuz parkın ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkin icinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan Selalelere kus bakışı açısıyla bakma şansına eriseceğiz. Puerto Canoas’a varıp istersek bir seyler atıştırabilir, hediyelik eşyalar alabiliriz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

İGUAZU ŞELALESİ ARJANTİN KISMI

 

Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yasayacaksiniz. Park yüksek ve alçak olmak üzere iki adet gezi yolundan oluşuyor. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin icinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Bogazina” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuguda tura dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

LİMA'ya VARIŞ ve ŞEHİR TURU

 

Lima havalimanına vardıktan sonra ekibimizden birisi sizi karşılayıp özel araç ile birlikte sizlere hotelinize kadar eşlik edecek. Günü uzun yolculuktan sonra dinlenerek ve hızla gelişen büyüleyici Başkent Lima’yı keşfederek geçirin. Ayni zamanda bu vaktinizde lokal restoranlarından birinde dünyaca unlu Peru mutfağını da keşfedebilirsiniz. Bu seyahatinizde kesinlikle farkına varacağınız bir gerçek var: Lima Güney Amerika’nın gastronomi başkenti!

Öğleden sonra rehberimiz sizi hotelinizden alıp şehir turuna başlayacaksınız. Lima’nın görülmeye değer koloni mimarisinin en güzel örnekleri ile şehir kıyasinin en güzel bölümlerini ziyaret ettikten sonra San Francisco Manastırını, San Isidro zeytinliklerini, Inka donem