Rio Karnavalı Buenos Aires & Şelale Turu |

Rio de Janeiro, Şampiyonlar Yürüyüşü + Atlantik Yağmur Ormanları Görkemli Iguazu Şelaleleri ve Buenos Aires
1/8

TUR ÖZETİ:

 

Gün batımından gün doğumuna kadar Samba mı? Evet Bundan daha büyük bir parti yok. Rio de Janeiro'nun ikonik festivalinde, sadece samba adımlarınızı mükemmelleştirmeye odaklanın. Dünyaca ünlü yürüyüşlere katılın, davullarla bütün şehrin sarsıldığına tanık olun.

Sonrasında doğa harikası Iguazu’yu görün ve tango’nun başkenti Buenos Aires’te gezinizi sonlandırın!


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

1750.00$  başlayan fiyatlar

+90 539 852 60 61

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için

¡Bien! Mensaje recibido

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

06/03/2019 İstanbul- Rio de Janeiro,

 

İstanbuldan Rio de Janeiro’ya uçuş

 

Rio de Janeiro Havalimanında karşılama ve otele yerleşme

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

2. GÜN

07/03/2019 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Şeker Tepesi Turu

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesinden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

 

Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

3. GÜN

08/03/2019 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Corcovado İsa Heykeli Turu ve Plajlar

 

Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Tremzinho (tramvay) ile tepeye çıkarak Corcovado Dağından şehir merkezini kus bakisi izleme şansına erişiyoruz. 38 metre yüksekliğinde ki Isa heykeli Carioca’ların (Rio de Janeiro’lularin) inancının ve arkadaş canlılığının sembolü haline geldi. Bu heykel 12 Ekim 1931 tarihinde Brezilya’nın unlu devlet başkanı Getúlio Vargas ile Kardinal Dom Sebastião Leme tarafından açılmış.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

Gün 09/03/2019 Şampiyonlar Geçidi

Otelden Sambadrome’a transfer

Rio de Janeiro Karnavalı'ndaki şampiyonların geçit töreni! Dünyanın en büyük karnaval partisine katılın! Sadece kazanan samba okullarının zafer geçit törenini izlerken, tribünlerinden gelen Sambadrome'un heyecan verici atmosferinin tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

10/03/2019 Rio de Janeiro, Tijuca Ormanı ve Botanik Park Turu

 

Otelde kahvaltı sonrası, rehberinizle beraber yarım günlük Tijuca ormanında jip turuna çıkın.Sonrasında akşam uçağa binip Iguazu şelalerine doğru yola çıkmadan önce plajların ve Rio’nun tadını çıkabilirsiniz

Puerto Iguazu’ya uçuş.  

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

6. GÜN

11/03/2019 Iguaçu Şelale’sinin Brezilya Tarafı 

 

Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Park yüksek ve alçak olmak üzere iki adet gezi yolundan oluşuyor. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin icinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Boğazına” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuguda tura dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

12/03/2019 İguazu Şelaleleri - Arjantin

 

Bundan yaklaşık 100 milyon sene önce devasa ölçekteki volkanik bir felaket sonucu ortaya Güney Amerika’nın en dehşet verici güzelliklerinden biri doğdu: Iguazu Şelalelileri. Güney Amerika’nın üç büyük ülkesinin: Brezilya, Arjantin ve Paraguay’ın sınırlarının kesiştiği noktada oluşan bu şelaleler kıtaya gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği favori yerlerden birisidir. Bölge yerlileri olan Guarani kabilesinin Iguazu ile ilgili efsaneleri kimi zaman kızgın bir Tanrı’dan kimi zaman da Yılan olmuş bir su kütlesinden bahseder. Yerli kabileler Iguazu Şelalesinde ki suların yıl boyunca akmaya devam etmesi için, tanrılarına her yıl bir bakire kurban ederlermiş. Şelalenin adi “Iguazu” Guarani dilinde “engin su” demek. Bölgeyi fetheden İspanyollar 16. yy’de ismini değiştirerek Santa Maria Şelaleleri (Kutsal Meryem) adını vermişler, fakat engizisyonlara rağmen bu ismin yaygınlaşmasını sağlayamamışlar. Turumuz parkin ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkin icinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan Selalelerekus bakışı açısıyla bakma şansına eriseceğiz. Puerto Canoas’a varıp istersek bir seyler atıştırabilir, hediyelik eşyalar alabiliriz.  

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

13/03/2019 Buenos Aires’e Yolculuk