Rio Karnavalı Buenos Aires & Şelale Turu |

Rio de Janeiro, Şampiyonlar Yürüyüşü + Atlantik Yağmur Ormanları Görkemli Iguazu Şelaleleri ve Buenos Aires
1/8

TUR ÖZETİ:

 

Gün batımından gün doğumuna kadar Samba mı? Evet Bundan daha büyük bir parti yok. Rio de Janeiro'nun ikonik festivalinde, sadece samba adımlarınızı mükemmelleştirmeye odaklanın. Dünyaca ünlü yürüyüşlere katılın, davullarla bütün şehrin sarsıldığına tanık olun.

Sonrasında doğa harikası Iguazu’yu görün ve tango’nun başkenti Buenos Aires’te gezinizi sonlandırın!


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

1750.00$  başlayan fiyatlar

+90 539 852 60 61

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

1. GÜN

26/02/2020 İstanbul- Rio de Janeiro,

 

İstanbuldan Rio de Janeiro’ya uçuş

 

Rio de Janeiro Havalimanında karşılama ve otele yerleşme

header-141.jpg

2. GÜN

27/02/2020 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Şeker Tepesi Turu

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesinden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

 

Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Rio de Janeiro.jpg

3. GÜN

28/02/2020 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Corcovado İsa Heykeli Turu ve Plajlar

 

Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Tremzinho (tramvay) ile tepeye çıkarak Corcovado Dağından şehir merkezini kus bakisi izleme şansına erişiyoruz. 38 metre yüksekliğinde ki Isa heykeli Carioca’ların (Rio de Janeiro’lularin) inancının ve arkadaş canlılığının sembolü haline geldi. Bu heykel 12 Ekim 1931 tarihinde Brezilya’nın unlu devlet başkanı Getúlio Vargas ile Kardinal Dom Sebastião Leme tarafından açılmış.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

29/02/2020 Şampiyonlar Geçidi

Otelden Sambadrome’a transfer

Rio de Janeiro Karnavalı'ndaki şampiyonların geçit töreni! Dünyanın en büyük karnaval partisine katılın! Sadece kazanan samba okullarının zafer geçit törenini izlerken, tribünlerinden gelen Sambadrome'un heyecan verici atmosferinin tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

01/03/2020 Rio de Janeiro, Tijuca Ormanı ve Botanik Park Turu

Rio'dan bu yarım günlük yolculuk boyunca açık bir Jeep'te Tijuca Ulusal Parkı'nın yağmur ormanlarında bir gezintiye çıkacağız. Tijuca Ormanı, dünyanın en büyük kentsel ormanıdır.  4 saatlik tur boyunca eko-turizm uzmanı rehberimizle, kelebekler, maymunlar ve kuşlar içinde ormanda yürüyüşe çıkcacağız. Vista Chinesa'dan (Çin Manzarası) panoramik manzaraların keyfini çıkarıp ve Mata Atlântica'nın (Atlantik Ormanı) şehir sınırlarının sadece 10 dakika uzaklığında olması gerçeğine inanmakta zorluk çekeceğiz.

 

Rio de Janeiro'daki Tijuca Ormanı'nda 4 saatlik jeep eko turu Tijuca Ulusal Parkı'ndan Cachoeira dos Macacos'a (Maymun Şelalesi) doğru yumuşak bir yürüyüşe çıktıktan sonra Çin Manzarası, İmparator Masası ve Mayrink Şapeli'nde fotoğraflar çekebileceksiniz.

 

Sonrasında akşam uçağa binip Iguazu şelalerine doğru yola çıkmadan önce plajların ve Rio’nun tadını çıkabilirsiniz

 

Puerto Iguazu’ya uçuş.  

001.jpg