top of page

Rio Karnavalı Buenos Aires & Şelale Turu |

Rio de Janeiro, Şampiyonlar Yürüyüşü + Atlantik Yağmur Ormanları Görkemli Iguazu Şelaleleri ve Buenos Aires

TUR ÖZETİ:

 

Gün batımından gün doğumuna kadar Samba mı? Evet Bundan daha büyük bir parti yok. Rio de Janeiro'nun ikonik festivalinde, sadece samba adımlarınızı mükemmelleştirmeye odaklanın. Dünyaca ünlü yürüyüşlere katılın, davullarla bütün şehrin sarsıldığına tanık olun.

Sonrasında doğa harikası Iguazu’yu görün ve tango’nun başkenti Buenos Aires’te gezinizi sonlandırın!


Hazır olun, Güney Amerika sizi şaşırtıcak!

1750.00$  başlayan fiyatlar

+90 539 852 60 61

+54 9 11 5593 3345

Maille daha fazla bilgi almak için
 • Instagram Social Icon
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon

1. GÜN

26/02/2020 İstanbul- Rio de Janeiro,

 

İstanbuldan Rio de Janeiro’ya uçuş

 

Rio de Janeiro Havalimanında karşılama ve otele yerleşme

header-141.jpg

2. GÜN

27/02/2020 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Şeker Tepesi Turu

 

Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Seker Tepesinden göreceğiniz panoramik Rio de Janeiro görüntüsü kelimenin tam manasıyla nefesinizi kesecek. İki adet teleferik yardımıyla çıkacağımız tepede sizlere buranın isminin neden Seker Tepesi olduğunu anlatacağız. Birinci teleferik ilk olarak yolcularımızı Urca Dağına çıkaracak, oradan da ikinci teleferikle ulaşacağımız tepeden ise Rio de Janeiro’nun altın kumlu sahilleri ve yemyeşil ormanları ile neden bir çokları tarafından dünyanın en güzel şehri olarak kabul edildiğini göreceksiniz.

 

Şehir turuna Rio de Janeiro’nun tarihi bölgeleriyle devam ederken, sizlere Portekiz Prensi’nin ülkesinde skandala yol açarak nasıl ailesi ile bütün bağlarını koparıp kendini Brezilya’nın İmparatoru ilan ettiğini öğreneceksiniz.

Rio de Janeiro.jpg

3. GÜN

28/02/2020 Rio de Janeiro, Brezilya

Tam Gün Corcovado İsa Heykeli Turu ve Plajlar

 

Hz. Isa 710 metre yükseklikten Rio’ya göz kulak oluyor. Tremzinho (tramvay) ile tepeye çıkarak Corcovado Dağından şehir merkezini kus bakisi izleme şansına erişiyoruz. 38 metre yüksekliğinde ki Isa heykeli Carioca’ların (Rio de Janeiro’lularin) inancının ve arkadaş canlılığının sembolü haline geldi. Bu heykel 12 Ekim 1931 tarihinde Brezilya’nın unlu devlet başkanı Getúlio Vargas ile Kardinal Dom Sebastião Leme tarafından açılmış.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

4. GÜN

29/02/2020 Şampiyonlar Geçidi

Otelden Sambadrome’a transfer

Rio de Janeiro Karnavalı'ndaki şampiyonların geçit töreni! Dünyanın en büyük karnaval partisine katılın! Sadece kazanan samba okullarının zafer geçit törenini izlerken, tribünlerinden gelen Sambadrome'un heyecan verici atmosferinin tadını çıkarın!

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

5. GÜN

01/03/2020 Rio de Janeiro, Tijuca Ormanı ve Botanik Park Turu

Rio'dan bu yarım günlük yolculuk boyunca açık bir Jeep'te Tijuca Ulusal Parkı'nın yağmur ormanlarında bir gezintiye çıkacağız. Tijuca Ormanı, dünyanın en büyük kentsel ormanıdır.  4 saatlik tur boyunca eko-turizm uzmanı rehberimizle, kelebekler, maymunlar ve kuşlar içinde ormanda yürüyüşe çıkcacağız. Vista Chinesa'dan (Çin Manzarası) panoramik manzaraların keyfini çıkarıp ve Mata Atlântica'nın (Atlantik Ormanı) şehir sınırlarının sadece 10 dakika uzaklığında olması gerçeğine inanmakta zorluk çekeceğiz.

 

Rio de Janeiro'daki Tijuca Ormanı'nda 4 saatlik jeep eko turu Tijuca Ulusal Parkı'ndan Cachoeira dos Macacos'a (Maymun Şelalesi) doğru yumuşak bir yürüyüşe çıktıktan sonra Çin Manzarası, İmparator Masası ve Mayrink Şapeli'nde fotoğraflar çekebileceksiniz.

 

Sonrasında akşam uçağa binip Iguazu şelalerine doğru yola çıkmadan önce plajların ve Rio’nun tadını çıkabilirsiniz

 

Puerto Iguazu’ya uçuş.  

001.jpg

6. GÜN

02/03/2020 Iguaçu Şelale’sinin Brezilya Tarafı 

 

Iguazú Şelalelerini toplamda 275 cağlayan/şelale oluşturuyor. Brezilya’da ki panoramik görüntünün aksine, Arjantin tarafında şelalelerin icine girip, daha farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Park yüksek ve alçak olmak üzere iki adet gezi yolundan oluşuyor. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin icinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Boğazına” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuguda tura dahildir.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

7. GÜN

03/03/2020 İguazu Şelaleleri - Arjantin

 

Bundan yaklaşık 100 milyon sene önce devasa ölçekteki volkanik bir felaket sonucu ortaya Güney Amerika’nın en dehşet verici güzelliklerinden biri doğdu: Iguazu Şelalelileri. Güney Amerika’nın üç büyük ülkesinin: Brezilya, Arjantin ve Paraguay’ın sınırlarının kesiştiği noktada oluşan bu şelaleler kıtaya gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği favori yerlerden birisidir. Bölge yerlileri olan Guarani kabilesinin Iguazu ile ilgili efsaneleri kimi zaman kızgın bir Tanrı’dan kimi zaman da Yılan olmuş bir su kütlesinden bahseder. Yerli kabileler Iguazu Şelalesinde ki suların yıl boyunca akmaya devam etmesi için, tanrılarına her yıl bir bakire kurban ederlermiş. Şelalenin adi “Iguazu” Guarani dilinde “engin su” demek. Bölgeyi fetheden İspanyollar 16. yy’de ismini değiştirerek Santa Maria Şelaleleri (Kutsal Meryem) adını vermişler, fakat engizisyonlara rağmen bu ismin yaygınlaşmasını sağlayamamışlar. Turumuz parkin ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkin icinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan Selalelerekus bakışı açısıyla bakma şansına eriseceğiz. Puerto Canoas’a varıp istersek bir seyler atıştırabilir, hediyelik eşyalar alabiliriz.  

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

8. GÜN

04/03/2020 Buenos Aires’e Yolculuk

 

Sabah saatlerinde otelden havaalanına transfer ve Buenos Aires’e varış.Bugün Buenos Aires’i daha derinlemesine, parkları üzerinden tanıyabilirsiniz. Yada Güney Amerika’nın Parisi’nin cafelerini ziyaret edebilirsiniz. Yerel kültürü daha iyi tanımak için günlük hayatın yoğun bir şekilde attığı Corrientes Caddesi üzerinde yürüyüp kendinizi Broadway’de hissedebilirsiniz

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

9. GÜN

05/03/2020 Buenos Aires’e Şehir Turu ve Tango Show 

 

Dünyanın en geniş sokağının (9 de Julio Caddesi) ortasında bulunan ve Buenos Aires’in sembolü haline gelen Obelisco ile turunuza başlaycaksınız. Teatro Colon, Mayıs Parkı,  San Martin Parkı, finans merkezi gibi şehrin farklı noktalarını gezdikten sonra Buenos Aires’in daha tarihi ve tango ruhuyla harmanlamış mahallelerine doğru yol alın: Boca, San Telmo ve Monserrat. Bu mahalleri pazar günü kurdukları eşsiz antika marketleriyle tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Burada ki turunuzu tamamladıktan sonra şehrin daha elegant bölgeleri olan Palermo ve Recoleta’ya doğru ilerleyin. En sonunda ise şehrin en yeni ve en modern kısmı olan Puerto Madero’da turunuzu sonlandırabilirsiniz.

 

TANGO PORTEÑO - Tango Show

 

Işıklar loşlaşıp orkestra başlayınca sahnedeki ayakların ritmine alışmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sahnelenen bu baştan çıkartıcı koreografide gerçek tangonun sizi kendinizden alması hiç zor olmayacak! Bu müzik ve bu dansın neden dünyaca ünlü olduğunu göreceksiniz!

Tangonun 100 yıllık hikayesini, sihrini, 12 dans sanatçısı, 2 ses sanatçısı, ve büyük canlı bir orkestra ile gece boyunca deneyimlerken, bir yandan da Arjantin’in ünlü barbeküsünü yiyebilirsiniz.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari

10. GÜN

06/03/2020 Buenos Aires- Istanbul ya da Güney Amerika Seyahatine Devam

 

Güney Amerika Seyahat rehberi tarafından hotelde karşılanma ve özel araç ile havalimanına transfer.

 

Türkiye’ye geri dönmeden önce Uruguayı veya Şili’yi ziyaret edebilirisiniz. Inkalar’ı takip edip Machu Pichu’ya gitmek de bir diğer seçenek.

Latin Amerika turlari, Guney Amerika Turlari
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER : 
 • Otellerde Sabah Kahvaltıları

 • Otellerde Bagaj Taşıma Ücretleri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve Refakati

 • Şoför ve araç

 • 24 saat arayabileceğiniz Acil Telefon Hattı

 • Belirtilen bütün turlar ve transferler

 

5 gece Rio de Janeiro        4* Rio Atlantico Business Centro

2 gece Iguazu Şelaleleri   5* Wish Resort Golf Hotel

2 gece Buenos Aires         5* NH Resort Florida BA 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
 • Uluslararası ve domestik uçak bileti

 • Programda dahil olduğu belirtilmemiş içecekler

 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar

 • Rehber, şöför ve restoran bahşişleri

 

bottom of page