top of page

Yükseklik Hakkında

Patagonya'da tipik bir tatil rakımla ilgili hiçbir zorluk çıkarmazken, Arjantin'in kuzey batısında muhteşem And Dağları'nda rakımı bir hayli yüksek rotalar sizleri bekliyor olacak.Yüksek rakıma uyum sağlamaya çalışırken işleri yavaştan almak ve dehidrasyona(vücudun susuz kalması) karşı bol bol su içmek, alkolden ve kahveden olablidiğince uzak durmak, ince, kuru havaya alışmanızda size yardımcı olacaktır. Başlarda hafif bir baş ağrısı, baş dönmesi ya da nefesszlik hissi iklime uyum sağlarken olağan durumlardır. Hamilelik ihtimali, doğum kontrol hapı kullanımı, anemi, astım , kalp ya da ciğer rahatsızlıkları, yüksek tansiyonu olan gezginlerin seyahatini planlarken aile hekimine danışması tavsiye edilir. Seyahat sigortanızın “yüksek irtiba hastalığını” karşılağından emin olunuz. Aileniz ile seyahat ediyorsanız, küçük çocukların yükseklikle ilgili semptomları konusunda dikkatli olun; çocukların etkin bir şekilde iletişim kurma yeteneklerinin daha düşük olduğunu unutmayın: onlara da göz kulak olun. Rakımınızı yükseklikte geçirdiğiniz zamanı dikkate alarak güzergahınızı dikkatle planlayacağımızdan emin olunuz.

Para Birimi

Arjantin Pesosu.Arjantin’in birçok yerinde rahatlıkla Debit ya da Kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Yine de nakit paraya ihtiyacınız olacaktır. Küçük bakkallar, semt marketleri, bazı restorantlar ve pazar yerlerinde yalnızca Arjantin Pesosu ile alışveriş yapabilirsiniz.ATM’lerden Visa ya da Maestro kartlarınızla kolayca para çekebilirsiniz. ATM’den her para çekişi için 94-98 Peso arası bankalar komisyon alıyor. Günlük nakit çekim limiti 2000 Peso ile sınırlandırıldığı için, seyahate çıkmadan önce yanınızda Amerikan Doları ya da Euro bulundurmanızı da tavsiye ediyoruz. Havalimanların bankalarda veya şehir merkezlerindeki döviz şubelerinden Peso temin edebilirsiniz.
 

Dil

İspanyolca 

 

Zaman Farkı

6 saat

 

Vize

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Arjantine vizesiz giriş yapabilirler.Aynı durum hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri için de geçerlidir.

Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Türk Hava Yolları ile Buenos Aires’e direk uçuşlar mevcut. Uçuş süresi ortalama 19 saat. Ayrıca Buenos Aires’e Avrupa’nın çeşitli noktalarından da direk uçuşlar bulabilirsiniz.(Amsterdam, Londra, Berlin)

Devamı... Sonrsında neler yapılabilir

Şili’ye dünyanın en güzel manzaralarını barındıran And Dağları’nı ziyaret ederek geçebilirsiniz: Salta’dan Şili’nin kuzeyinde kalan Atacama çölüne ya da, şarap kenti Mendoza’dan Santiago’ya ya da Bariloche den gölleri geçerek Puerto Varas’a, Puerto Varas’ın göller bölgesini geçip El Calafate’a oradan da Patagonya’nın Torres del Paine bölgesine ya da Iguazu Şelalaerinden’den direk Brezilya’ya seyahat etmeniz mümkün. 2 Saatlik bir feribot yolculuğuyla Uruguay'a geçebilirsiniz. 

Önemli Tarihler

• Tango Festivali: Buenos Aires, Aralık ve Kasım.
• Polo Open Turnuvası: Buenos Aires province, Kasım ayı boyunca hafta sonları.
• Gaucho Festivallleri: Pampas'da, Kasım başı.

Güney Amerika Tutkusu

Güney Amerika aşığı bir ekip olarak sizinle beraber bu heyecanı yaşamak ve paylaşmak bizim için en büyük mutluluk

Güvenli Seyahat

Güney Amerika tecrübemiz ve her durumda 7/24 ulaşabileceğiniz seyahat danışmanlarımızla güvenle seyahat edin

Gerçek Tecrübeler

Tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile kitapların ve klişelerin dışına çıkarak unutulmaz tecrübeler yaşayın 

Beğenebileceğiniz Yazılar

Kaşif'in yazılarından ilham almak için bloğumuzu takip edebilirisiniz.

bottom of page