top of page

Iguazu Şelaleleri

Iguazu_Falls_Aerial_View_shutterstock_26

Tangonun Sambayla buluştuğu yer hiç bu  kadar ihtişamlı olmamıştı. Yerli Guarani dilinde "Engin Su, Büyük Su" anlamına gelen, sahip olduğu sahip olduğu 275 şelaleyle dakikada 9100 metre küplük düşen su miktarına göre Niagara ve Victoria'nın önünde ilk sırada yer alan görkemli Iguazu Şelalesi Güney Amerika'nın üç büyük ülkesi Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarının kesişiminde yer alıyor. Arjantin ve Brezilya tarafından ziyaretin uygun olduğu ve her iki tarafın da farklı avantajı olduğu şelalede Arjantin tarafında daha rahat ve şelalenin en uç noktalarına kadar gidebileceğiniz yürüme platformları bulunurken, Brezilya tarafında ise şelalenin her yerini görme şansı bulacağınız 360 derece panoramik muhteşem bir manzara sizleri bekliyor. 

tukan-wielki.jpg

Iguazu Şelalesinin bir başka özelliği ise aynı zamanda Iguazu Ulusal Parkı içerisinde bulunması. Dünyadaki en özel doğal parklardan birisi olan park, Brezilya'nın simgesi Tukan kuşları ve rengarenk papağanlarla birlikte birçok Güney Amerika'ya özgü hayvana ev sahipliği yapıyor. 

Brezilya'nın simgesi Tukan Kuşu

Dünyanın en büyük şelalesinde yapabileceğiniz en eğlenceli ve en heyacanlı etkinlik ise Güney Amerika Seyahat turlarında bulunan Macuco Safari. 3 kilometrelik yolu 4x4 ciplerle geçtikten sonra ulaşacağınız Macuco Şelalesinden başlayıp şelalelerin en görkemli noktası Şeytanın Boğazı'na kadar devam eden bot tururumuzda daha önce hiç tatmadığınız heyecanı tadacak ve ıslanmadığınız kadar ıslanacaksınız. Hazır olun, bu deneyim sizi büyüleyecek!

macuco1-56a37ca55f9b58b7d0d2309a.jpg

Macuco Safari

Iguazu Şelalesi yılın her dönemi ziyaretçilerini büyük bir ihtişamla ağırlıyor fakat az kalabalık ve en iyi hava şartlarında bu muhteşem yeri ziyaret etmek istiyorsanız gezinizi Temmuz - Ekim ya da Şubat - Nisan ayları arasında planlamalısınız. Küçük bir not olarak da; Şelaleye yapacağınız sabah ziyaretleri, Iguazu tarafından rengarenk gökkuşaklarıyla ödüllendiriliyor. 

Iguazu Şelaleleri turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page