top of page

Ziyaret etmek için seçeceğiniz zamanın yaşamak istediğiniz deneyimlere göre şekilleneceği Brezilya'da yılın her dönemi bambaşka tecrübeler sizi beklemektedir. Birçok kültürün harmanlandığı, Güney Amerika'nın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkesi Brezilya'ya seyahatinizi aşağıdaki rehbere göre planlayabilirsiniz.

  • Aralık sonu ve Mart ayları arası Brezilya'nın en sıcak olduğu zamanlardır. Sıcaklıklar Rio de Janeiro ve Salvador gibi kuzey kısımlarda 40 derecenin üstüne çıkabilmektedir. Bununla birlikte Noel ve Şubat ayı arası da yerel tatil dönemine denk gelmektedir. Bu dönem Brezilya'nın en eğlenceli dönemi olsa da aynı oranda da kalabalık olabilmektedir.

  • Amazon'un ıslak dönemi olan Ocak - Mayıs arası bot ile gezmek mümkündür ve yağmur bulutları, güçlü güneş ışınlarından korunma imkanı sağlamaktadır ancak bu dönemde Amazon havzası çok nemli olmaktadır. Bununla birlikte Amazon yağmur ormanları, kuru döneminde daha sıcak bir hava ile sizi karşılayacaktır ve ıslak döneme oranla daha az nemli olacaktır. Sonuç olarak Amazon seyahatinizi kuru dönemde planlamak daha uygun olacaktır.

  • Yıl boyunca sizlere eşsiz bir vahşi hayat tiyatrosu sunan Pantanal Sulaklarını ziyaret etmek için en iyi zaman yine kuru sezon olan Mayıs ve Ekim ayları arasıdır.

  • Iguazu Şelalesi yılın her dönemi ziyaretçilerini büyük bir ihtişamla ağırlamaktadır fakat az kalabalık ve en iyi hava şartlarında bu muhteşem yeri ziyaret etmek istiyorsanız gezinizi Temmuz - Ekim ya da Şubat - Nisan ayları arasında planlamalısınız.

  • Her yıl Şubat - Mart ayları arasında gerçekleşen muhteşem Rio Karnavalı'nda ise konaklama ve tur fiyatları normal zamanın üzerinde seyir etmektedir. Eğer karnavala gitmeyi düşünmüyorsanız bu tarihleri öğrenip seyahatinizi farklı tarihlerde planlamalısınız.

bottom of page