top of page

Para Birimi

Kolombiya Pesosu. Büyük şehirlerde hemen hemen her yerde kredi veya debit kartınızla ödeme yapabilir, ATM’lerden kolayca para çekebilirsiniz. Günlük nakit çekim limitiniz Türkiye’dekinden az olabilir. Ayrıca birçok banka ya da döviz bürosu (casas de cambio) üzerinden Amerikan Doları bozdurabilrsiniz. Küçük yerleşimlerde Euro ve Pound bozdurmak için teklifler düşük olabilir, bazı döviz bürolarnda da sadece Amerikan Doları bulunabilir. Yanınızda bir miktar Kolombiya Pesosu taşımanızı öneririz.

Dil

İspanyolca

 

Zaman Farkı

8 saat

 

Vize

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Kolombiya'ya vizesiz giriş yapabilirler.Aynı durum hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri için de geçerlidir.

Nasıl Gidilir

Türkiye'den seyahat etmek istiyorsanız Başkent Bogota'ya , Cali ve Medellin'e İstanbul'dan direk uçuşlar bulabilirsiniz. Avrupa, Amerika, Brezilya veya Arjantin aktarmalı uçuşlar ile de ulaşabilirisiniz. Yolculuk 15 - 30  saat arası sürebilmektedir.

Devamı... Sonrsında neler yapılabilir

Ekvator'u ve Galapagos Adaları'nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Peru'nun gizemlerini çözmek için yola çıkabilirisiniz.  (Bogota-Lima uçuşları yaklaşık 3 saat sürer)..

Önemli Tarihler

Hay Festivali: Cartagena, Ocak, her yıl. Hay-on-Wye'deki ünlü edebiyat festivalinin bir dalı, Latin Amerika ve uluslararası yazarları ve uluslararası üne sahip entelektüelleri cezbetmektedir.

 

Karnaval: ülke çapında, Şubat-Mart: En ünlü ve en gösterişli karnaval, çılgınca dans eden ve gösterişli kıyafetler giyen insanların geçit törenleriyle Karayipler'deki Barranquilla kentinde gerçekleşir.

 

Paskalya: Ülke çapında, Mart-Nisan: Birçok Kolombiyalı bu hafta plajlarda ve diğer popüler yerlerde geçirirler.

 

Çiçek Fuarı: Medellín, Ağustos, her yıl. Sanatsal yaratıcılığın sergilendiği görkemli bir çiçek kutlaması.

 

Uluslararası Caz Festivali: Bogotá, Eylül, her yıl. Binlerce caz meraklısı önünde performans gösteren dünyaca ünlü sanatçılar.

Beğenebileceğiniz Yazılar

Kaşif'in yazılarından ilham almak için bloğumuzu takip edebilirisiniz.

Güney Amerika Tutkusu

Güney Amerika aşığı bir ekip olarak sizinle beraber bu heyecanı yaşamak ve paylaşmak bizim için en büyük mutluluk

Güvenli Seyahat

Güney Amerika tecrübemiz ve her durumda 7/24 ulaşabileceğiniz seyahat danışmanlarımızla güvenle seyahat edin

Gerçek Tecrübeler

Tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile kitapların ve klişelerin dışına çıkarak unutulmaz tecrübeler yaşayın 

bottom of page