top of page

Gitmek için En iyi Zaman

 

Peru'daki hava bölgeye göre değişir ve yükseklikteki değişimler o kadar fazladır ki, dağlarda kar yağarken sahilde denize giren insanlar görebilirisiniz . Aynı şekilde, sahil boyunca güneye doğru ilerledikçe sıcaklığın belirgin şekilde değiştiğini görebilirsiniz.

 

 Sahilde kış Haziran'dan Eylül'e kadar sürer. Bu süreçte hava bulutlu ve hafif nemli olma eğiliminde, ancak nadiren çok soğuk olur. Tropik iklimlere sahip olan Tumbes ve Piura dışında Lima'da ya da kıyılarında pek yağmur yağmıyor.

 

Haziran-Eylül aylarında, dağlık alanlar genellikle gün boyunca güneşli ancak geceleri soğuk olur. Bu, mevsim yüksek turizm sezonudur ve çoğu bölgeyi ziyaret etmenin en iyi zamanıdır. Andlarda yağmur mevsimi Eylül'de başlar ve Ocak ile Mart ayları arasında zirveye ulaşır. Ocak-Mart ayları arası yürüyüş yapmak için tehlikeli bir zamandır.

 

Dağlarda ve ormanlardaki şiddetli yağışlar Aralık- Nisan ayları boyunca sürer. Yılın çoğu için yağışlı ve sıcaktır, ancak Mart ve Eylül arasında nadir de olsa kalın kıyafetler gerektiren soğuk hava dalgalarına rastlayabilirsiniz.

 

 

Gerekli Kıyafetler

 

Peru'da seyahat etmek için çeşitli kıyafetlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazın, sahillerde çok hafif kıyafetler işinizi görürken, dağlardaki kış ayları için ise termaller, bereler, eldivenler ve kayak ceketleri gerekebilir. Geceler, yükseğe çıktıkça dondurucu olabilirken ormandaki geceler boyunca sıcak ve nemli olabilir.  yağmurlu mevsimlerde su geçirmez kıyafetler önerilir, bir anda açık olan gökyüzü yağmur bulutlarıyla dolarak sizleri şaşırtabilir..

 

Ormanda seyahat ediyorsanız ayaklarınız için koruyucu ve su geçirmez ayakkabılar gerekir. Herhangi bir dağ yürüyüşü için uygun ve destekleyici çizmelere ihtiyacınız olacak. Sahil boyunca vakit harcarsanız, sandaletler veya flip-floplar yeterli olacaktır.

Güney Amerika Tutkusu

Güney Amerika aşığı bir ekip olarak sizinle beraber bu heyecanı yaşamak ve paylaşmak bizim için en büyük mutluluk

Güvenli Seyahat

Güney Amerika tecrübemiz ve her durumda 7/24 ulaşabileceğiniz seyahat danışmanlarımızla güvenle seyahat edin

Gerçek Tecrübeler

Tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile kitapların ve klişelerin dışına çıkarak unutulmaz tecrübeler yaşayın 

bottom of page