top of page

BREZİLYA PLAJ EFSANELERİ

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Brezilya denizi

Bu sene Rio de Janeiro Karnavalı'na katılmayı planlıyorsanız, şüphesiz şehrin plajlarında biraz zaman geçireceksiniz. Rio de Janeiro'daki plajlar çok açık ve rahat olmasına rağmen, Kuzey Amerika ve Avrupa'daki plajlar ile arasında bir takım farklılıklar olduğunu unutmayın. Rio de Janeiro'daki plajlar hakkında birkaç efsaneyi ve gerçekleri belirtmek isterim. Böylece tamamen hazır hissettiğinizden ve utanç verici aksilikler yaşamaktan kaçınabilirsiniz.


Rio de Janeiro İsa Heykeli

Efsane: Her yerde çıplak plajları göreceksiniz!

Gerçek: Nudizm gayri resmi olarak bazı plajlarda uygulanmaktadır, ancak çoğu nudist taciz riskiyle karşı karşıya kalmakta. Buna ek olarak, Brezilya kanunlarına göre, belirlenen alanların dışındaki çıplaklar ceza alabilirler. Eğer ben her şeyi göze aldım diyorsanız, şehrin tek resmi çıplaklar plajı olan Abrico'ya gidebilirsiniz.


Plajlar futbol oynayan insanlarla dolar

Efsane: Üstsüz denize gitmek normal.

Gerçek: Brezilya kadınları, popüler inancının aksine, Rio de Janeiro'daki plajlarda üstsüz dolaşmazlar; yalnızca belirlenmiş plajlarda izin verilir. Umumi plajlara üstsüz gitmek aslında yasadışı, bu yüzden risk almaya değmeyeceğini düşünüyorum.


Karnaval

Efsane: Brezilyalı erkek ve kadınların mükemmel plaj vücutlarına sahip olmaları

Gerçek: Birçok Brezilyalı kadın ve erkek çok çekici olsa da, her birinin mükemmel plaj vücudu olduğu gerçeği doğru değildir, bu nedenle strese girmeyin! Brezilya'da, sahilde mükemmel şekilde çalışılmış bir beden şovu yapmaktan çok, rahat ve mutlu olmanız önemlidir


Rio Yıl Başı Kutlamaları

Efsane: Karnaval, Brezilya kültürünü en iyi yansıtan otantik bir festivaldir.

Gerçek: Bazı turistler Brezilya'da kültürel deneyim yaşamak istedikleri için Rio Karnavalını görmeye gelirler. Uluslararası olarak Brezilya kültürünün en ünlü tezahürlerinden biri olsa da, Rio bu dönemde tamamen uluslararası bir şehre dönüşür. Ülke, Rio Karnavalı dışında yüzlerce diğer Brezilya şehirlerinde Karnaval kutlamaları ve yıl boyu deneyimleyebileceğiniz büyük zenginlikler sunuyor.

Ayrıca, Karnaval'da Rio hayatı, yılın geri kalanından çok daha farklı. Restoranlar, oteller, alışveriş merkezleri, vs. hariç, şehir yavaşlar ve birçok Cariocas şehri terk ederken turistler akın akın şehre dolmaya başlar.
Muhteşem plajlarda unutulmaz deneyimler yaşayacağınız ve bu hikayeleri bir de oradakilerden dinleyebileceğiniz Brezilya turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page