top of page

Paraty'i Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Rio de Janerio'ya yaklaşık 200 km mesafede olan Paraty kasabası Costa Verde (Yeşil Kıyı) bölgesinde yer alıyor. Arnavut kaldırımlı taş sokakları, yanlardan geçen atlar ve faytonlar eşliğinde sizi doğruca tarihi merkeze ulaştırıyor. Tarihi yapıların, plajların ve ormanın kusursuz birleşimi olan Paraty, Rio de Janerio'nun karmaşasından uzaklaşıp doğanın tadını çıkarmak isteyenler için harika bir seçenek. İşte sizin için hazırladığımız, Brezilya Turu durağınız Paraty'i ziyaret etmek için 5 güzel neden.

Santa Rita Kilisesi, Paraty

Mimarisi

Paraty'nin en ilgi çekici özelliği tabi ki de 200 yılı aşkın süredir neredeyse hiç el değmemiş koloni mimarisi. Bu mimarinin kendini net bir şekilde hissettirdiği arnavut kaldırımı taşları çevreleyen rengarenk tarihi yapıların arasında dolaşmak yayaların ve bisikletli turistlerin yapmayı en sevdiği aktivitelerden. Motorlu araçların azlığı Paraty sokaklarının temiz, sessiz ve trafikten yoksun olmasını sağlarken turistlerin burayı seçmesinin de başlıca sebebi.

Paraty Sokakları

Plajlar

Eşsiz güzellikte plajların bulunduğu Paraty'de mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden bir diğeri ise Güney Amerika Seyahat Brezilya Turu kapsamında yer alan tekne turuna çıkmak. Bu tur size en güzel koylardaki plajlara gidip göz alıcı berraklıktaki sularda yüzme ve şnorkelle dalma imkanı sunuyor. Sörf için ideal olan Cepilho, çıplak olarak yüzmenin serbest ve güvenli olduğu Figueria ve devasa taşların arasında oluşan doğal havuzlarda yüzme imkanı veren Cachadaco plajları turunuz kapsamında yer alan ve deneyimleyeceğiniz diğer noktalar.

Cachadaco

Orman

Paraty'nin eski mimarisi, adaları ve plajlarıyla harika bir uyum yakalayan ormanlar kasabanın görülmesi gereken yerlerinden. Brezilya Turu kapsamındaki off-road cip turu ile keşfedeceğiniz ormana ilk olarak oradaki çağlayanları gezerek başlayacaksınız. Sonrasında turunuz 17. ve 19. yüzyıllar arasında köleler tarafından inşa edilip altın taşımacılığında kullanılan Gold Trail - Altın Patika - ile devam edecek. Rehbersiz gezinin yasak olduğu bu patikada sizlere Güney Amerika Seyahat'in uzman rehberleri eşlik edecek. Şeker kamışından elde edilip Brezilya'nın en popüler yerel içkisi olan Cachaça imalathanesiyle sürecek Paraty Ormanı turunuzun son aktivitesi ise 300'ü aşkın bitki türüne sahip olan Bremeliad -Tropikal Bitki Ailesi- bitkilerini görmek.

Gold Trail

Sanat

Brezilya turunuzun renkli durağı Paraty yalnızca doğası ile değil aynı zamanda sanatsal yönüyle de öne çıkan bir kasaba. Tarihi merkezi çevreleyen ilgi çekici sanat galerilerine ve müzelere ev sahipliği yapan Paraty'de resim sergilerini, heykelleri, seramik sergilerini, takı sergilerini ve yerel halkın yaptığı el işi ürünlerini de görme şansına sahip olacaksınız. Dini sanat ile ilgilenenler için de Museu de Arte Sacra, - Kutsal Sanat Müzesi - çok etkileyici sanat örneklerini görmenize olanak sağlıyor.

Museu de Arte Sacra

Canlı Atmosfer

Sokakları cıvıl cıvıl gençlerle dolu olan Paraty, bu özelliğiyle de Brezilya'nın her yerinden parti severlerin iligisini çekiyor. Güdüzleri sakin ve huzurlu olan Paraty sokakları geceleri ise epey canlı bir hale geliyor. Sadece bar ve kulüpler değil aynı zamanda plajlarda ve yakındaki çiftliklerde düzenlenen partiler Paraty'i gençler için bir cazibe merkezi haline getiriyor. Canlı müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz Cafe Paraty, yerel içki Cachaça'dan yapılan Caipirinha'yı deneyebileceğiniz Porto da Pinga ve gece geç saatlere kadar dans edebileceğiniz Paraty 33, Paraty'de bulunan en gözde mekanlar.


Ayrıca Paraty'deyken kesinlikle Istanbul Paraty Restoranına uğramanızı, ve bizden Kaan'a selam söylemenizi tavsiye ederiz :)

Porto da Pinga

Güney Amerika Seyahat Brezilya Turu kapsamında uzman rehberlerimiz eşliğinde yapacağınız Paraty turunda unutulmaz anılar biriktireceğinizden emin olabilirsiniz.

Paraty'nin de yer aldığı, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Brezilya turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!Comments


bottom of page