top of page

Ücretinin Karşılığını Veren 6 Güney Amerika Trekking Rotası

Sınırsız güvence hesabınız olmadığı sürece Güney Amerika'daki tüm trekking rotalarını gerçekleştirmek bütçenizin üstüne çıkabilir. Bununla birlikte her rota da ücretinin karşılığını vermeyecektir. Ancak bazı eşsiz Güney Amerika trekking rotaları, attığınız her adımın keyfini alarak hiç bitmemesini isteyeceğiniz ve görecekleriniz karşısında büyüleyeceğiniz manzaraları sizlere sunar. İşte Güney Amerika'daki 6 eşsiz trekking rotası.


Torres del Paine Trekking
Torres del Paine

Ciudad Perdida (Kolombiya)

Kolombiya'nın Karayip kıyılarında, Santa Marta sahil kentinde başlayan Lost City Trek, Kolombiya'nın en popüler maceralarından biridir. 1972 yılında yeniden keşfedilen Ciudad Perdida'nın (“Kayıp Şehir”), Machu Picchu'nun ünlü kayıp medeniyetinden yaklaşık 800 yıl önce kurulmuş olduğuna inanılıyor. Yürüyüşçüler, Santa Marta Ulusal Parkı'nın Sierra Nevada'sının çarpıcı, bereketli ve uzak tepelerine deniz seviyesinden 1.200 metre yükseklikte dört, beş veya altı günlük yolculuk yapma seçeneğine sahipler.


Sierra Nevada Lost City
Kayıp Şehir

Inca Trail Machu Picchu (Peru)

Machu Picchu'da gördüğünüz Instagram fotoğraflarının, arkadaşlarınızın tatil fotoğraflarının veya video görüntülerinin önemi yoktur. Çünkü Machu Picchu herkes için farklı bir anlam, farklı bir duygu seli olacaktır. Güney Amerika seyahatiniz sizi Peru'ya götürürse, Machu Picchu'yu görmek ve İnka İmparatorluğunun kalıntıları ile yüzleşmek bir zorunluluktur. Bu tarihi kalıntıları keşfetmenin en nefes kesici yolu ise İnkaların başkenti Cuzco'dan başlayan Inca Trail'in sonunda Güneş Kapısı'ndan geçerek içeriye adımınızı atmaktır. İstenilene göre kısa veya uzun seçenekleri olan ve en yüksek noktası 4200 metre olan bu eşsiz trekking rotası, dünyanın her köşesinden binlerce maceraperesti kendine çekmektedir.


Machu Picchu Trekking
Machu Picchu

Torres del Paine (Şili Patagonya'sı)

Maceranın içine atlayıp bilinmeyeni kendi ayaklarıyla keşfetmek isteyen gezginler için Şili Patagonya'sının en ünlü ulusal parkı Torres Del Paine, bulunmaz bir fırsattır. Hızla artan ziyaretçi sayısı ile birlikte planlamanın daha da zorlaştığı bu eşsiz bölgeyi keşfetmenin ve kendi rotanızı çizmenin en iyi yolu ise bölgeye hakim bir rehber ve organizasyon ile bu yolculuğu gerçekleştirmektir. Güney Amerika Seyahat'in kişiselleştirmiş programları, bölgede yaşayan profesyonel rehberleri ve anlaşmalı otelleri ile birlikte size özel trekking rotanızı oluşturmak çok daha kolay ve hesaplı olacaktır.


Torres del Paine Trekking
Torres del Paine

Salkantay Trek (Peru)

Machu Picchu'yu ve Cuzco'nun en büyüleyici yerlerinden olan And Dağları'nı keşfetmenin harika bir yolu olan Salkantay Trek, her gün farklı iklim ve deneyim yaşamak isteyen maceraperestler için harika bir seçimdir. Karla kaplı dağları ve nefes kesici yer şekillerini aşarak biyolojik çeşitlilikte sınır tanımayan tropik ormanlara varacağınız yolculuğunuzda yabancılar tarafından neredeyse hiç görülmeyen uzak köylerde yaşayan en eski kültürlere tanıklık edeceksiniz. National Geographic Adventure Travel Magazine'de dünyanın en iyi 25 tecrübesinden biri olarak gösterilen ve profesyonel tırmanışçılar tarafından 1952 yılından beri kullanılan bu rotayı tamamlayabilmek için kondisyonunuzun iyi durumda olması gerekirken, deniz seviyesinin 4650 metre üzerine ulaşacak olmanız yükseklik konusunda da önlemler almayı gerektiriyor.


Salkantay Trek
Salkantay Trek

Uyuni & San Pedro de Atacama (Bolivya & Şili)

Bolivya'daki dünyanın en büyük tuz dairesini, Şili'deki dünyadaki en kuru yerle bağlayan turlar, sizi yalnızca dünyadaki en ilginç arazilere götürmekle kalmaz, aynı zamanda iki ülke arasında seyahat etmenin kullanışlı bir yolunu sunar. Tuz dairelerini gezmek için ana merkez olan Uyuni'de, bir günden kısa bir sürede çeşitli turlar düzenlenmektedir. Ancak güneye doğru ilerliyorsanız, Uyuni ile San Pedro de Atacama'yı birbirine bağlayan turu planlamak ve yapmak en mantıklı olanıdır. Bu turların yararlı bir yönü, her iki yönde de gitmeleri, Şili ya da Bolivya'da başlayıp, Atacama Çölü'nün hem lagünlerini hem de gayzerlerini ve bu yolculuk sırasında Uyuni Tuz Gölü'nün muazzam beyaz alanını keşfetmeleridir.


Uyuni Tuz Gölü
Uyuni Tuz Gölü

Colca Kanyonu (Peru)

3500 metre ile Amerika'nın Büyük Kanyon'unun 2 katı derinliğe sahip olan Colca Kanyonu, deniz seviyesinden 3260 metre yükseklikte, And Dağı'nda yer almaktadır. And Kondorları ile birlikte biyolojik çeşitliliğin de yoğun olduğu kanyona 160 km uzaklıktaki Arequipa şehrinden kolayca ulaşılabilmektedir. 2 gününüzü ayırmanın harika bir seçenek olduğu kanyonda muhteşem manzaralar ve Colca nehri eşliğinde yapacağınız trekking yolculuğunun tadı damağınızda kalacak.

Colca Canyon Trek
Colca Kanyonu

Güney Amerika'nın en iyi trekking yerlerinin de bulunduğu, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu oluşturun ve seyahat uzmanlarımız ücretsiz olarak sizin için hazırlayacakları özel tur programını size ulaştırsın!


#Peru #PeruTuru #Kolombiya #KolombiyaTuru #Bolivya #BolivyaTuru ili iliTuru #Galapagos #trekking #GüneyAmerikaTrekking #GüneyAmerika #Patagonya #MachuPicchu #Atacama #TorresdelPaine #Uyuni #LostCity


Comments


bottom of page