top of page

Peru'nun En Gözde Glamping Noktaları

Güncelleme tarihi: 13 Eki 2020

Peru’nun Kutsal Vadisi’nin eşsiz doğal güzelliği dünyanın her yerinden gezginleri kendine çekiyor. And Dağları ile çevrili bu yemyeşil vadi, sayısız yürüyüş parkuru ve keşfedilecek eski İnka kalıntıları ile maceracılar için adeta bir oyun alanıdır. Kutsal Vadi'deki bu eşsiz glamping konaklama yerleri, çadır kurmanın, duşu alamamanın veya gece boyunca sıcak kalmanın zorluklarından endişelenmek istemeyen rahat maceraperestler için inşa edilmiştir.


Peru EcoCamp

Peru EcoCamp
Peru EcoCamp

Peru EcoCamp’ın beş sürdürülebilir konaklama alanı, Machu Picchu’ya giden yürüyüş rotası üzerinde, Salkantay Yolu boyunca inşa edilmiştir. EcoCamp’ın özel lüks kubbeleri konforlu yataklar, özel banyo ve odun sobası ile eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Konuklara yemeklerin organik ve yerel kaynaklı And malzemeleriyle hazırlandığı Dining Dome'da kaliteli bir yemek deneyimi yaşatılmaktadır. Peru turunuza yeni bir soluk katacak EcoCamp, Machu Picchu'ya günlük yürüyüşler de dahil olmak üzere Kutsal Vadi boyunca çeşitli rehberli yürüyüş gezileri sunmaktadır. Yeterince yürüyüş yapanlar için masaj, yemek pişirme dersi, yoga veya ata binme dersleri de bulunmaktadır.


Skylodge Adventure Suites

Skylodge Adventure Suites
Skylodge Adventure Suites

SkyLodge Cusco, size yerden 400 metre yükseklikte asılı tamamen şeffaf yatak odalarında Kutsal Vadi manzarası eşliğinde muhteşem bir konaklama sunuyor. Geceleri samanyolundaki milyonlarca yıldızı izlerken uykuya dalacağınız bu eşsiz otelde lüks eşyaları ve özel servisi ile birlikte harika zaman geçireceksiniz. Ulaşım için zipline, tırmanma ve asma köprü seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Maceraperestler için bulunmaz bir fırsat olan SkyLodge, Güney Amerika Seyahat ayrıcalığıyla sizlere unutamayacağınız anılar kazandıracak. SkyLodge'da Kutsal Vadi eşliğinde yapacağınız kahvaltının tadı ise damağınızda kalacak. SkyLodge'da konaklama yapmadan da Zip-Line ve Via Ferrata aktivitelerine katılabileceğiniz gibi Kutsal Vadi'nin muhteşem manzarasına karşı harika bir yemek de yiyebilirsiniz.


Qhispikay Sürdürülebilir Glamping

Qhispikay Sürdürülebilir Glamping
Qhispikay Sürdürülebilir Glamping

Perulu çift María Fe Gamarra ve Isaías Mendoza del Solar, yerel And toplumunu turizm yoluyla destekleyerek dünyayı daha iyi bir yer haline getirme misyonu ile Qhispikay Sürdürülebilir Glamping'i kurdu. Civardaki And ailelerini istihdam eden Qhispikay'da konuklar kaldıkları süre boyunca kendileri ve And aileleri arasındaki farklı kültürel alışverişlere katılmaya, ailenin geleneklerini ve kültürünü öğrenmeye ve hatta bazı günlük faaliyetlerine katılmaya davet ediliyor. Diğer etkinlikler arasında boyama ve dokuma dersleri, kerpiç atölyeleri ve bölgedeki farklı tarihi yerlere çeşitli rehberli turlar yer alıyor.


Glamping Eco Spirit

Glamping Eco Spirit
Glamping Eco Spirit

Eco Spirit, çoğunlukla yerel halkı istihdam ederek, yerel olarak yetiştirilen malzemelerle hazırlanmış otantik Peru yemekleri servis eden ve çevreyi korumak için çevre dostu etkinlikler sunan sürdürülebilir turizme adanmıştır. Eco Spirit'in ısıtmalı çadırları banyolar, Wi-Fi ve çevre dostu banyo malzemeleri ile maksimum konfor ve rahatlama için tasarlanmıştır. Şarap ve peynir pikniği ile doğanın içinde gözlerden uzak bir öğleden sonra yaşayacağınız bu muhteşem yerde birçok açık hava aktivitesi ve yürüyüşten birine kaydolarak Kutsal Vadi turunuzun keyfini arttırın.


Peru'nun da içinde bulunduğu, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kendi turunuzu oluşturun ve seyahat uzmanlarımız ücretsiz olarak sizin için hazırlayacakları özel tur programını size ulaştırsın!Kommentarer


bottom of page