top of page

La Boca'da Görmeniz Gereken En Güzel 3 Yer

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


La Boca denilince akla ilk gelen şeyler futbol, tango ve göçmenlerdir. Mahallenin çoğunluğu işçi sınıfından oluşan La Boca, Buenos Aires’e yolu düşen gezginlerin vazgeçilmez uğrak noktalarından biridir. Peki diyelim ki La Boca’ya gittik. Orada ne yapacağız? İşte sizin için Arjantin Turu durak noktalarından biri olan La Boca'da gidebileceğiniz en güzel 3 yer.


La Boca, Buenos Aires

El Caminito’da Rengarenk Bir Yürüyüşe Çıkın

İspanyolca’da küçük yol anlamına gelen El Caminito yol boyunca uzanan rengarenk ve eşsiz mimarideki evlere, sokak sanatçılarına ve birçok turistik dükkana ev sahipliği yapmaktadır. Sarının kırmızıyı, kırmızının turuncuyu kovaladığı bu benzersiz sokak, tangocuların da süzülmeye başlamasıyla daha keyifli hale geliyor. Buenos Aires turunuzu sizin için bambaşka bir tecrübeye dönüştürecek Caminito ziyaretinizde; tangocuların şapkalarına bırakacağınız birkaç dolar sonrasında yakalayacağınız muhteşem bir hatıra karesi, doğaçlama tango şovları ve bu bölgeye özel zanaatkar atölyeleri çok özel ve çok renkli anlara tanıklık etmenizi sağlayacaktır.


La Boca'da Tango
La Boca'da Tango

Boca Juniors’un Büyüleyici Mabedi La Bombonera’yı Ziyaret Edin

Boca Juniors futbol kulübüne yıllarca ev sahipliği yapan, içinde yüzlerce zafer ve unutulmaz anılar barındıran bu stadyum adını benzerliğinden dolayı şeker kutusundan alır. Bu stadı Arjantin’in en köklü iki takımı olan ev sahibi Boca Juniors ve ezeli rakibi River Plate arasında oynanan Superclásico sırasında ziyaret etmek ise paha biçilmez bir deneyimdir. Eğer sakinlikten yanaysanız, bu maçın olmadığı günlerde Museo de la Pasion Boquense -Boca Juniors Müzesi- turu kapsamında stadyumu gezmenizi öneririz. Stadyum ziyareti ile birlikte 320$ olan bu tur eğer sadece müzeyi gezmek isterseniz 230$ gibi bir giriş ücretine sahip.


La Bombonera
La Bombonera

Fundacion Proa’da Bir Kahve İçmeye Ne Dersiniz?

Şimdi sırada Buenos Aires Turu kapsamında ziyaret ettiğiniz La Boca mahallesinin kültürel ve sanatsal yüzü Fundacion Proa’yı tanımaya. Türkçe karşılığı Proa Vakfı olan bu sanat merkezi açıldığı günden itibaren seminerlere, konserlere, konferanslara ve çeşitli sanat sergilerine ev sahipliği yapmaktadır. Ai Weiwei, Lucio Fontana ve Mona Hatoum gibi birçok dünyaca ünlü sanatçı da Fundacion Proa'da eserlerini sergilemiştir. El Caminito’nun rengarenk eski mimarisinin yanında konuşlandırılan bu vakıfta sanat turunuzdan sonra 3. kattaki geniş pencereli ve muhteşem nehir manzarasına sahip kafenin terasında ise arkanıza yaslanıp La Boca turunuzu bir kahve ile taçlandırabilirsiniz.


Fundacion Proa
Fundacion Proa

Peki ben La Boca’ya nasıl giderim?

La Boca’ya gitmek için en kolay yollardan biri farklı duraklarda inip tekrar binebileceğiniz turistik otobüsler. Bu otobüslere Florida Caddesi’nden bindiğinizde La Boca, Plaza de Mayo’dan sonra gelen en önemli durak olacak.

Eğer daha özgür dolaşmak istiyorsanız 29 numaralı yerel halk otobüsünü kullanabilirsiniz. Bu otobüs Belgrano’dan başlayıp Palermo, Santa Fe Caddesi ve Obelisco’dan sonra sizi La Boca’ya ulaştırıyor. Her ihtimale karşı turistik alanların dışındayken dikkatli olmaya ve gece olmadan önce merkezi alanlara dönmeye gayret etmekte fayda var.

Bir başka opsiyon ise Güney Amerika Seyahat'in uzman rehberlerinin düzenlediği Buenos Aires Turu için rezervasyon yaptırmak. Böylelikle El Caminito dahil kentin en önemli yerlerine yorulmadan ulaşıp şehrin keyfini çıkartabilirsiniz. Turlarımız fazla vakti olmayan gezginler için en rahat ve en iyi seçenek olmakla birlikte size La Boca'da yeteri kadar duraklama süresi tanıyor. Böylelikle fotoğraflar çekerek anılarınızı yaşatıp hatıra olarak da oradaki dükkanlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

La Boca, Arjantin turunuzdaki en özgün yerlerden biri olup bulunduğunuz her saniye sizi şaşırtacak bir durak.

Uğramadan geçmeyin derim...

Rengarenk La Boca'nın da yer aldığı, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Arjantin turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

コメント


bottom of page