top of page

Para Birimi

Uruguay Pesosu. Büyük şehirlerde hemen hemen her yerde kredi yahut debit kartınızla ödeme yapabilir, ATM’lerden kolayca para çekebilirsiniz. Günlük nakit çekim limitiniz Türkiye’dekinden az olabilir. Ayrıca birçok banka ya da döviz bürosu (casas de cambio) üzerinden Amerikan Doları bozdurabilrsiniz. Küçük yerleşimlerde Euro ve Pound bozdurmak için teklifler düşük olabilir, bazı döviz bürolarnda da sadece Amerikan Doları bulunabilir. Yanınızda bir miktar Uruguay Pesosu taşımanızı öneririz.

Dil

İspanyolca

 

Zaman Farkı

6 saat

 

Vize

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Uruguay'a vizesiz giriş yapabilirler.Aynı durum hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri için de geçerlidir.

Nasıl Gidilir

Türkiye'den seyahat etmek istiyorsanız Başkent Montevideo'ya direk uçuş bulunmadığı için Avrupa, Amerika, Brezilya veya Arjantin aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirisiniz. Yolculuk 15 - 30  saat arası sürebilmektedir.  Arjantinden 2 saatlik feribot yolculuğuyla ya da uçakla Montevideo'ya ulaşabilirsiniz.

Devamı... Sonrsında neler yapılabilir

Arjantin; Montevideo'dan Buenos Aires'e havayolu (50 dakika) ile , feribotla (2-3 saat) geçebilirsiniz. Yine Colonia'dan kalkan feribotlarla (45 dakika) ulaşabilirsiniz. 

Brezilya;  3 saatlik bir uçuşla Iguazu Şelalerine gitmeniz mümkün.

Önemli Tarihler

 

Karnaval; Şubat/Mayıs aylarında  gerçekleşen 5 günlük karnavalın zamanı değişkenlik gösterebiliyor. Karnaval boyunca bütün şehirlerde karnaval havasını hissedebilirisiniz fakat en büyük kutlamaları Montevideo'da göreceksiniz. Barrio Sur'da (Güney Semti) Afro-Uruguaylıların Condomble adını verdiği geleneksel dini ritüelleri görebilirsiniz

Beğenebileceğiniz Yazılar

Kaşif'in yazılarından ilham almak için bloğumuzu takip edebilirisiniz.

Güney Amerika Tutkusu

Güney Amerika aşığı bir ekip olarak sizinle beraber bu heyecanı yaşamak ve paylaşmak bizim için en büyük mutluluk

Güvenli Seyahat

Güney Amerika tecrübemiz ve her durumda 7/24 ulaşabileceğiniz seyahat danışmanlarımızla güvenle seyahat edin

Gerçek Tecrübeler

Tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile kitapların ve klişelerin dışına çıkarak unutulmaz tecrübeler yaşayın 

bottom of page