7 Ünlü Latin Amerikalı Hiphop Şarkıcısı

Tüm dünyada olduğu gibi Latin Amerika'da da kültürel bir güç olarak büyüyen Hip Hop, milyonlarca tutkulu kitleye hitap etmektedir. İşte Latin kültürünü sözlerine yansıtan, son zamanların en ünlü Latin Amerikalı Hip Hop şarkıcıları...


Mare Advertencia Lirika

Meksika'nın güney eyaleti Oaxaca'dan yükselen Mare Advertencia Lirika, müziğini kadınların her alanda yükselmesine adamış bir Zapotek'tir. (Zapotekler Orta Amerika'daki Kolomb öncesi bir uygarlıktır.) Lirika aynı zmanda Guetemalalı rapçi Rebeca Lane ve Kosta Rikalı sanatçı Nakury ile de iş birliği yapmıştır. İşte Lirika'nın öne çıkan şarkılarından olan ve kadın haklarını öne çıkardığı "Incómoda".


Kontra

Güatemala'nın en ünlü şarkıcılarından olan Kontra, her geçen gün bu unvanını sağlamlaştırmaktadır. Muhteşem sahne performanslarına ve Sara Curruchich gibi Guetemala'nın diğer müzik starlarıyla yaptığı iş birlikleriyle Kontra, Latin Amerika Hip Hop kültürünün yükselen değerlerindendir. İşte Kontra'nın Sara Curruchich ile yaptığı iş birliklerinden bir tanesi.


Cazzu

Arjantin'in kuzeyindeki Jujuy şehrinden yükselen şarkıcı Cazzu, Latin Amerika'da yükselen trap tarzını benimseyip bu tarzda birçok eser ortaya koymuştur. Youtube'da milyonlarca görüntülenme alan şarkılarından "Killa" ise halkın favorilerinden bir tanesi.


Lil Ark

Latin Amerika'nın karayiplerinden listeye giren ünlü şarkıcı Lil Ark, bölgenin geleneksel Afro-Kolombiyalı seslerini rap ve trap ile birleştirerek ortaya benzersiz bir müzik çıkarıyor.


Shecka Sanchez

Öncesinde şarkılarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Dominikli şarkıcı Shecka Sanchez, ABD turnesi ile birlikte Youtube'da da yüzbinlere ulaşmayı başardı. Rap'in yanı sıra kendi şarkılarını da yazan harika bir besteci olan Sanchez, Karayipler'den diğer şarkıcılarla da iş birliği yapıyor.


Liberato Kani

Peru'nun başkenti Lima'nın eteklerinde, büyük çoğunluğunun geçim sıkıntısı yaşayan bir bölgede büyüyen bu genç Latin Rapçi, şarkılarını antik dil Quechua dilinde yaparak bu dilin yok olmaktan korunması ve Peru toplumundaki değerinin artmasını amaçlıyor.


Michael Marichal

Listemizdeki son isim olan Kübalı rapçi Marichal, müziğini Komünist rejimin politikalarını eleştirmek için kullanarak son yıllarda hükümetin açık sözlü bir eleştirmeni oldu. Şimdilik hala Küba'da yaşıyor, ancak konuşmaya devam ederse bunun değişmesi gerekebilir.


2021 yılı Güney Amerika turu promosyonlarına göz atmak için hemen buraya tıklayın!


#LatinAmerika #GüneyAmerika #LatinAmerikaŞarkıcıları #GüneyAmerikaŞarkıcıları

Bize Ulaşın

Av. Honorio Pueyrredon 906,

Buenos Aires, Arjantin

Av. Diego Portales 283, 
Viña del Mar, Şili

TR Tel: +90 (539) 852 60 61

AR Tel: +54 9 11 5593 3345

CL Tel: +56 9 9181 9962

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • Pinterest - White Circle
  • White LinkedIn Icon