top of page

ADRENALİN TUTKUNLARI İÇİN GÜNEY AMERİKA

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Ekvator Gökyüzü Salıncağı

Güney Amerika, sahip olduğu muhteşem yürüyüş rotalarının yanında, kalbinizin hızlanmasını sağlayacak macera etkinlikleri konusunda epeyce zengin. Seyahat ederken sınırları zorlamak isterim diyenlerdenseniz, Güney Amerika'daki bu ekstrem sporları değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Medellin, Kolombiya'da Planör Uçuşu veya Yamaç Paraşütü


Medellin'de Gliding ve Paragliding

Kolombiya'nın başkenti ya da en büyük şehri olmasa da, Medellin çoğu gezgin için gözde bir şehir haline gelmiş durumda. Şehrin sadece 45 dakika uzağında, birçok şirket yukarıdan şehri görmek isteyen herkese tandem uçuş sürüş imkânı sunuyor.

Uçuşlar genellikle 25-30 dakika uzunluğunda ve tüm Medellín vadisinin ve batıdaki Santa Fe Antioquia'nın muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Peru'da Kum Sörfü


Huacachina'da Kum Sörfü

Güney Amerika'yı düşünürken, dev kum tepeleri akla gelen ilk şey olmayabilir; ancak, kıta, Peru'daki kurak topraklar da dahil olmak üzere birçok farklı ekosistem türüne sahip. Çoğu gezgin ülkenin başkenti olan Lima'dan Huacachina'ya geçer. Gezginler Lima'ya beş saatten az bir mesafede, Ica'nın merkez kentinde durup kum sörfü molası verir. Araziyi keşfetmek ve doğru tepeyi bulmak için sizi kum tepeciklerinde götürecek çok sayıda tur operatörü bulabilirsiniz.

Daha önceden snowboard tecrübesi olanlar, kum sörfü yapmayı çok daha kolay buluyor. Eski snowboardlarla operatörlük yapanları bulmak mümkündür; ancak kar üzerinde olduğu gibi hızlı gitmenin mümkün olmadığını şimdiden söyleyelim. Ne olursa olsun, ekstrem spor tutkunları genelde kum sörfünü Peru'daki önemli atktivitelerden biri olarak görüyorlar.

Patagonya, Şili'de Su Kayağı


Buzulların arasında su kayağı

Patagonya, macera gezginleri için çok büyük bir beraberliktir ve "W" yürüyüşü, yapılacaklar listesinde ilk sırada yer alırken Su kayağı hemen arkasınan takip eder. Şili, neredeyse aklınıza gelen her iklimi size yaşatabilir bu nedenle yüzlerce buzul gölü ve Andean Dağları ile fiyortları birbirine bağlayan berrak nehirlerle ve inanılmaz manzaralar eşliğinde kayak yapmak listenizde kesinlikle olmalı.

Rehberli turlarla iki ila dokuz gün arasında olmak üzere turlara katılabilirsiniz . Arazinin nispeten dokunulmamış olması nedeniyle rehberli bir tur seçmenizi öneririm. Aksi takdirde karşılaşacağınız herhangi bir problemde yardım bulmanız zor olabilir, ancak Şili'nin Göl Alanı'nın vahşi doğasında rehbersiz kayak yapmanız mümkündür.

Ekvator, Mindo şehrinde Ziplining


Ziplining

Güney Amerika'da zilining sporun en uç noktası olmayabilirken kesinlikle kalbinizin hızlanmasına neden olacak ve çocuklar için güvenli olduğu için mükemmel bir bütün aile etkinliği.Mindo, yağmur ormanları yakınına ulaşmadan önce , Quito'dan sadece bir buçuk saatlik mesafededir. 500'den fazla türe ev sahipliği yapan vadi , kuş ve doğa gözlemcileri için çok popüler.

Birçok gezgin Mindo'ya doğaya yakın olmak ve biraz da heyecan yaşamak için geliyor; Rio Blanco ya da Rio Mindo'da su kızaklarının tadını çıkarmak da mümkün. Yürümek isteyenler için birçok patika ve şelale var. Fakat en büyük ziyaretçiyi, katılımcıların bir koşuma kilitlendiği ve muhteşem bir manzaraya sahip ormanın üstünde çelik kablolarla kaydığı etkinliktir.

Bungee jumping, Paulo Afonso, Bahia, Brezilya


Bahia Brezilya

Brezilya'da bungee jumping yapmak için pek çok yer olsa da, en popüler noktalardan biri Bahia macera bölgesi; birçok gezginin rafting, rappelling ve diğer etkinliklerle sınırları zorlamasına imkan tanıyor.

Paulo Afonso Kenti'nin hemen dışında, Sao Francisco Nehri'ne bakan bir köprüde 86 metre mesafede Brezilya'nın en yüksek bungee jumping noktası bulunuyor. Birçok atlayıcı nehre "batırılır". Bu yüzden operatörlere bu seçeneği isteyip istemediğinizi söyleyin.

Adrenalin tutkunlarına özel Güney Amerika macera turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Kommentare


bottom of page