top of page

Brezilya’da Görmeniz Gereken En Güzel 7 Yer

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Brezilya, Güney Amerika'da hem doğası hem de kültürü ile en heyecan verici ülkelerden birisidir. Masmavi okyanus kıyıları, büyüleyici ormanları ve Güney Amerika'nın en canlı şehirlerini bir arada barındırmaktadır. Bu yazımızda özellikle görmenizi önerdiğimiz 15 yerden kısaca bahsedeceğiz...


1. Rio de Janeiro

Tam anlamıyla egzotik bir tatil merkezi arayanlar için ideal bir şehir. Doğası gerçekten harika ve kıyılarını "altın kıyılar" olarak tanımlıyorlar. Şehrin hemen her yerinde Kurtarıcı İsa heykelini görebiliyorsunuz. Corcovado Dağı üzerinde konumlandırılmış bu heykel, şehrin sembolü olarak kabul edilir. "Rio Karnavalı" etkinliği ile de adından dünya çapında sıkça göz ettirmiş bu şehirde, yılın her mevsiminde samba dansçılarını görebilmek mümkündür.2. São Paulo

Bu şehir “uyumayan şehir” olarak tanımlanıyor. Aradığınız herşeyi, günün her saatinde bulabiliyorsunuz. Ancak bize sorarsanız güzel bir gece turu yapmak ve sonrasında ünlü restoranlardan birisinde farklı lezzetler denemek, bu şehirde zaman geçirmenin en güzel yöntemlerinden birisidir.3. Olinda

Brezilya Turu, Olinda Turu

Burada dikkatinizi en çok çekecek ayrıntı ise sokaklardır. Sokaklarda 18. yüzyıldan kalan Barok mimarisine sahip Kiliseler bulunuyor. Ayrıca bu sokaklardaki evlerin her biri farklı canlı renkler ile boyanmış. Bu şehrin en güzel özelliklerinden birisi de pek çok açıdan muazzam okyanus manzarasını izlememize imkan sağlıyor olmasıdır. Bu şehirde sanata daha fazla önem veriliyor. Ziyaret edebileceğiniz pek çok sanat galerisi mevcut.


4. Fernando de Noronha

Fernando de Noronha Turu, Brezilya Turu

Fernando de Noronha, Brezilya sahil kesiminin 350 km boyunca uzanmaktadır. Recife üzerinden uçuş yapılarak ulaşabilen bu volkanik takımadalar muazzam manzara keşfi yapabileceğiniz bir diğer yerdir. Sizlere tam anlamıyla farklı bir yaşam alanı keşfi imkanı sağlıyor. Bu sahil şeridinin doğası korunuyor. Bu yüzden yüzyıllardır doğal manzara burada bulunuyor. İnsanlar özel günlerde, unutulmaz tatil fotoğrafları çekiminde, evlilik teklifi için ya da daha özel amaçlar için ziyaret ediyor. Burada yunuslar, köpek balıkları, kaplumbağalar ve diğer vahşi yaşam canlıları da bulunuyor. Bu yüzden bazı zamanlarda ziyaretçi zamanlaması değiştirilebiliyor ve kişi sayısı sınırlaması yapılabiliyor.


5. Florianopolis

Florianopolis Turu, Brezilya Turu

Brezilya'nın güneyinde, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Santa Catarina eyaletinin başkenti olan Florianopolis’i ünlü kılan en önemli ayrıntı sahilleridir. Coğrafi konumu itibariyle plajlarında muazzam gün batımını gözlemlemek mümkün oluyor. Santa Catarina eyaleti boyunca olan tüm plajlarda gözlemleyebileceğiniz bu muazzam gün batımı için kesinlikle ziyaret edilmeye değer. Ayrıca burada konaklayabileceğiniz birçok uygun fiyatlı oteller bulunuyor.


6. Foz de Iguaçu

Foz de Iguaçu'da bulunan bu küçük kasabayı özel kılan en önemli ayrıntıların başında doğa harikası şelaleleri gelmektedir. Yüzlerce şelaleyi bu küçük kasabada keşfedebilirsiniz ayrıca bu şelaleler dünyanın en büyük şelaleleri olarak da bilinir. Ayrıca bu kasabada egzotik kuş parkları bulunuyor ki, bu parklarda artık nesli tükenmekte olan farklı kuş cinslerini yerinde, doğal yaşam ortamlarında izleyebilirsiniz.

Bu kasanın yakınlarında Itaipu Barajı bulunuyor ki bu baraj oldukça heybetli bir görüntüye sahip olması ile ziyaretçileri etkileyen bir diğer yapıdır.

Ayrıca bu kenti ziyaret ettiğinizde ucuz alışveriş için güzel bir imkana da sahip oluyorsunuz. Nitekim hızlı otobüs seferi sayesinde Paraguay'da bulunan Ciudad del Este şehrine ulaşabilirsiniz ki bu şehirde pek çok ucuz alışveriş yapmanıza imkan sağlayan mağazalar bulunuyor.


7. Bonito

Bonito, yer yer uçurumlara sahip ve aynı zamanda tatlı su havuzlarının da bulunduğu değişik bir ekosisteme sahip alandır. Bu alanın en önemli özelliği ise ünlü Rio da Prata nehri de dahil olmak üzere pek çok nehre sahip olmasıdır. Tatlı su kaynaklarından oluşan bu nehirlerde, özel tatlı su türüne ait canlılar bulunmaktadır ki parlak renkli balıklar bunlardan birisidir. Mağaraları, yeraltı gölleri gibi alanlarda özel keşifler yapmak ve bu canlıları doğal yaşam alanlarında gözlemlemek mümkündür.


Brezilya, aklınızı başından alacak!

Unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Brezilya turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page