top of page

En Popüler Güney Amerika Şehirleri

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Başkent olmaları , turistik değer taşımaları veya ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeleri , ülkelerin ulaşım merkezleri olmaları ve bunlar gibi özelliklere göre değerlendirilmiş her birinin kendine ait kültürü ve ambiyansı olan Güney Amerika'nın en popüler şehirleri...

Buenos Aires, Arjantin


Arjantin'in başkenti Buenos Aires, kozmopolit birşehirdir ve her mahallesi sıcak bir semt hissi bırakır. Görkemli tango da dahil olmak üzere, gezi, gece hayatı, bu sofistike şehirde zorunluluktur.


Kültür arayanlar için Buenos Aires, ziyaret edilecek en popüler Güney Amerika şehirlerinden biridir.

Rio de Janeiro, Brezilya


Gerçekten muhteşem şehir, Rio inanılmaz bir konuma sahiptir. Sıcak insanları ve sahileriyle tropik yemyeşil tepeler arasında yer alan canlı bir yaşam tarzının keyfini çıkarabilirsiniz.


Rio de Janeiro, gece hayatıyla ünlüdür ve güneşdoğana kadar eğlenmek mümkündür. Özellikle Karnaval zamanında ordaysanız hayatınızın en büyük partisine katılabilirisiniz.

Santiago, Şil


Şili'nin başkenti Santiago, kozmopolit bir şehir olmanın yanında, ülkenin finansal, kültürel ve politik merkezidir. Ağaçlı sokaklar, parklar, farklı mahalleler, çeşitli restoranlar ve otellerle süslenmiş.


Kendi ilgi çekici yerlerine ek olarak Santiago, kayak merkezleri, plaj tatil beldeleri ve Central Valley'e ve Şili'nin en uçlarına doğru geziler için ideal bir merkezdir.

Sao Paulo, Brezilya


Brezilya'nın en büyük şehri ve ülkenin ticaret ve sanayi merkezi. . Güney Amerika'nın en çekici şehirlerinden biri olarak görülmese de Sao Paulo'da yapacak çok şey var.

Bogota, Kolombiya


2620 m'de konumlanmış en yüksekte bulunan şehirlerden biri olan Bogota, bir zıtlıklar şehri. Sömürge kiliselerinin yanında duran yüksek katlı binalar, büyük galeriler, tiyatrolar ve müzeleri bulunan bir üniversite şehri . Şehir, İspanyol, İngiliz ve Hint etkilerinin bir karışımını görebilirsiniz.


Kolombiya'nın diğer bölgelerine ulaşmak için harika bir şehir. Cartagena, kahve üçgeni ve beyaz şehir - Popayan'a gidebileceğiniz çok sayıda indirimli uçuş var.

Lima, Peru


Lima, kurulduğu günden itibaren Kralların Şehri olarak bilinir. Son derece önemli bir sömürge şehri olan Lima, günümüzde Güney Amerika'daki modern kentlerin sıkıntılarını yaşamaktadır. Peru'nun diğer cazibe merkezlerine giden ziyaretçiler burada zengin bir tarih ve kültür eksikliği yaşamaktadır.


Baranco ya da satıcılardan yeni yapılmış ceviche satın alabileceğiniz pazarlar gibi güzel mahalleleri kaçırmayın.

Karakas, Venezuela


Venezuela'nın başkenti ve en büyük şehri, ticaret, kültür, ekonomi merkezi ve Angel Falls ve ülkenin diğer turistik mekanlarını gezmek bir başlangıç noktası. Şu anda çok sıkıntılı bir dönemden geçmekte ama umuyoruz ki en kısa zamanda Venezuela eskiden olduğu gibi yine turistlerin uğrak noktası olur.

Cartagena, Kolombiya


Tarih boyunca duvarlarla çevrili kent ve kale, işgalcileri ve korsanları uzak tuttu. Artık bu şehrin cazibesinin, enerjik gece hayatının ve yakınlardaki cazibe merkezlerinin tadını çıkarabilirsiniz.


Cartagena'ya Güney Amerika'nın en güzel şehirlerinden biri olduğu için genellikle Güney Amerika'nın mücevheri denir. Ayrıca Lost City ve Taganga'ya veya Kolombiya'nın en güzel şehirlerinden biri olarak düşünülen Playa Blanca'ya geçmeden önce önemli bir durak noktasıdır.

Quito, Ekvator


Ekvator'un başkenti, sömürge geçmişi ve modern düzeni ile ziyaretçiler için enteresan ve eğlenceli bir şehir. Şehri gezin, sonra kuzey ve güneye giden PanAmerican otoyolundan devam edebilirsiniz.


Çoğu Güney Amerika şehri gibi yankesici ve küçük hırsızlara karşı dikkatli olmalısınız. Quito'da kalabalık bölgelerde soygunlar turistler için yaygın olduğundan, eşyalarınızı her zaman göz önünde bulundurun.

Salvador, Brezilya


Canlı kentin önemli noktaları arasında Candomble, Baina do Acarages, Cairinhas, kendine özgü binaları ve çok sayıda plaj sayılabilir.

Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page