top of page

GÖKKUŞAĞI DAĞI HAKKINDA SIKÇA SORULANLAR

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Turkuaz, kırmızı ve hardal renkli tortuların Gökkuşağı Dağı'nı (Vinicuna) kaplamasıyla inanılmaz bir şölen oluşturmuş ve dağa "gökkuşağı" adını vermiş .

Peruda bulunan And Dağlarının uzak bir bölgesinde bulunan Gökkuşağı Dağı sadece Ausangate dağlarında trekking yapanları görebildiği bir mucizeydi. Artık bu doğal güzelliğe, 1 veya 2 günlük yürüyüş turu ile tanık olabilirsiniz. Tur hakkında en sık sorulan soruları ve uzmanların verdiği cavapları sizinle paylaşacağım.

Gökkuşağı Dağına nasıl bir yoldan gidilir ?


Yol haritası

Dik kayalıklara varıncaya kadar bir vadi boyunca hafifçe yükselen bir yolla başlar. Bu inanılmaz manzara için Gökkuşağı Dağının karşısında yer alan çok dik,bir dağa tırmanmanız gerekir. Dağın dik olması nedeniyle arazi ıslak olduğunda kaygan olabilir. Zirve, dağ çizgilerini ve dağın karanlık tepelerinde kaybolan yemyeşil manzarayı gözlerinizin önüne serer "

Gökkuşağı Dağına çıkış ne kadar zor?


Yüksek rakımda gerçekleşen bir yürüyüş!

Öncelikle Gökkuşağı Dağı yürüyüşünün yüksek rakımda gerçekleştiğini bilmeniz gerekiyor. Yükseklik, yolun eğiminden çok daha fazla, zorlayıcı olabilmekte. yolculuk yaklaşık 4.300 metreden başlar ve 5.000 metreye kadar yükselir. Birçok kişi parkur boyunca yürüyen yerli halkın atlarıyla geri dönmek için para ödüyor. "

Nasıl bir hava beklemeliyiz?


Çok değişken bir hava sizi bekliyor. Güneş, yağmur, rüzgar hatta yukarılara çıkıldıkça kar... bölgede havanın hızlı ve sıklıkla nasıl değiştiğine tanık olacaksınız hazırlıklı olmanız gerek. Yağmur mevsimi boyunca bölge için yağmurluk ve su geçirmeyen kıyafetler olmazsa olmaz.

Yol boyunca tuvalet bulabilir miyiz?


Yol boyunca belirli aralıklarla tuvalet bulabilirsiniz. Tabii mükemmel tuvaletler beklemeyin insanlıktan bu kadar uzakta tuvalet olması bile bir nimet. Her zaman kendi tuvalet kağıdınızı ve hijyen malzemelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Bir Günlük Gökkuşağı Dağı turu için yanımızda neler getirmeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz ?


-Her zaman bir su şişesi taşıyın ve bol miktarda su için. - Şekerleme, su, soda ve yiyecek satan yerlileri yol boyunca göreceksiniz fakat yanınızda atıştırmalıklar getirmenizde fayda var. (çöp poşeti getirmelisiniz) -Yanınızda bozuk paranız olsun. -Rahat yürüyüş ayakkabıları giyin.

Gökkuşağı dağının da içinde bulunduğu unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Peru turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page