top of page

GÜNEY AMERİKA'DA GÖRMENİZ GEREKEN 5 ŞELALE

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Her adımınızda görebileceğiniz gibi doğa ve Güney Amerika birbirinden ayrılamayan bir ikili. Bu ikilinin bizlere sunduğu doğa harikalarından en ihtişamlıları da şelaleler diyebiliriz. Güney Amerika’da bulunan dünyanın en büyük şelalelerini sizin için listeledik.

1.Iguazu Şelalesi

Dünyanın en büyük şelalerinden biri olarak kabul edilen Igazu Şelalesi Arjantin ve Brezilya sınırında bulunuyor. Her iki ülkeden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Dünyanın en büyük su perdesine sahip olan Victoria Şelalerine benzetilmekle beraber Igazu dağınık bir yapıya sahip olduğu için daha geniş bir alana sahip

2.Angel Şelalesi

Venezuelalı bu şelale genel olarak Angel Şelaleleri olarak biliniyor fakat değişik isimleri de var. En önemli özelliği, en üst noktasından aşağı kesintisiz olarak akması ve dünyanın en yüksek şelalesi olması . Venezuela ormanlarının derinliklerinde olması nedeniyle bu listedeki ulaşması en zor şelalelerden biri diyebiliriz. Bir rehber eşliğinde yaz ve bahar aylarında yapılan nehir gezisi ve ya şelaleler üzerinde bir helikopter turu, Angel Şelaleleri’ni görmenin en güzel yolu olabilir.

3.Kaieteur Şelalesi


Guyana’da, Güney Amerika’nın kuzey kısmında bulunan Kaieteur Şelalesi listedeki diğer şelalelere göre daha kısa olamsına rağmen dünyanın en güçlü akıntılardan birine sahip olmasıyla listemizdeki yerini alıyor . Önemli turistik bölgelerden biri olduğu için ulaşım konusunda hiç bir zorluk çekmeyeceksiniz.

4.Yumbilla Şelalesi


Peru’da bulunan Dünyanın 5. en yüksek şelelesi olanYumbilla son zamanlarda dünyanın dikkatini çekmeye başlayan şelalelerden biri. Bulunduğu yer nedeniyle ulaşması en zor şelalelerden olan Yumbilla, parçalı yapısıyla birçok şelalenin birleşiminden oluşuyor.

5.Cuquenan Şelaleleri

Son olarak Venezuela’nın ve dünyanın 2. en yüksek şelalesi Cuquenan Şelalesi yüksek olması ve güçsüz bir akıntıya sahip olması nedeniyle Yumbilla Şelalesi’ne benziyor. Bu şelaleye de ulaşım nispeten zor fakat şelaleyi uzaktan izleyerek keyfini çıkarabilirisiniz.
Bu muhteşem şelalelerin de bulunduğu, unutulmaz deneyimler yaşayacağınız turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabiliriniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page