top of page

Casa Real Otel’de Bir Yudum Şarap İçer miydiniz?

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018Casa Real Hotel, Şili, Şarap Hoteli

Şarap sevenlerin Güney Amerika'da Şili Turuna çıktığında kesinlikle uğraması gereken bir yer: Casa Real Otel

Güney Amerika’da unutulmaz bir keşif yapmak için Casa Real Otel idealdir. İlk defa duyanlar için bir anlam ifade etmese de, hakkında bilgi sahibi olunduğu zaman sıradan konaklama imkanı sunan bir otelden çok daha fazlası olduğuna ikna oluyorsunuz.

Casa Real Otel, Güney Amerika’da; tarih, şarap ve doğa öğelerini eşsiz bir bakış açısı ile ziyaretçilerine sunan özel bir yerdir. Bu geniş, doğal arazide konumlandırılmış muazzam dekora sahip bir malikane ve “butik otel” olarak tanımlanıyor. 16 kişilik kapasiteye sahip bu otelde özel bir yemek salonu ve güzel bir zaman geçirebileceğiniz farklı oda tarzları mevcut.

Şili Turu, Casa Real Hotel

Temeli 1880 yılında atılan Casa Real Otel bünyesinde Santa Rita Şaraphanesi bulunuyor. Şili’li ünlü, saygın iş adamı Domingo Fernández Concha bu otel ve bünyesindeki şaraphanesi için her bir ayrıntının özel olmasını istemiştir. Bu doğrultuda; Alman mimar Teodoro Burchard, otel yakınındaki; yazlık evi, Pompei tarzında ve küçük Kilise’yi de neo-gotik öğeleri ile inşa etmiştir. Tüm oteli çevreleyen 40 hektarlık park ise Fransız peyzaj mimarı Guillermo Renner tarafından tasarlanmıştır. Bu peyzaj alanında otelin ruhunu yansıtan özel İtalyan, Fransız ve İngiliz heykellerine yer verilmiştir.


Casa Real Hotel Kilise

Casa Real Otel’i Ziyaret Etmeniz için Sebepler...

Bu otel misafirlerinin her bir dakikayı güzel geçirebilmesi için tüm personel tam anlamıyla misafirperverliğini ortaya koyuyor. Çevresinde sadece bir kaç adım attığınızda, sadece doğa ve farklı kültürel yapılar ile baş başa kalıyorsunuz. Ziyaret edebileceğiniz, hemen yakında Andean Müzesi ve daha ilerisinde ise Santa Rita şaraphanesi bulunuyor.


Şarap Turu, Casa Real Hotel

Otel ziyaretçileri için farklı güzel etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere dahil olarak otel ve çevresinde hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bu etkinlikler boyunca ve aynı zamanda günün farklı öğünlerinde eşsiz gurme lezzetleri tatma imkanını da elde etmiş oluyorsunuz.

Özellikle de öğün menüsünün sadece kişiye özel olması dikkat çekmektedir. Tercih ve beğenileriniz dikkate alınarak özel lezzetler, tamamen sizin damak tadınıza özel olmaktadır. Elbette ki bir diğer önemli ayrıntı ise şarap tercihinizdir. Ünlü şefler tarafından özenle eşleştirilerek hazırlanmış menülerden birisini tercih ettikten sonra beraberinde geniş şarap yelpazesinden dilediğiniz birisini tercih ederek, kusursuz bir öğünün sadece size özel hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Gurme Olmanız Şart Değil...

Bu özel gurme lezzetleri için gurme olmanız gerekmiyor. Sadece yeni bir tat ve lezzet için keşif yapabilirsiniz. 1880 yılından beridir Şili’nin en iyi şaraplarının imalatını gerçekleştiren bu aile, zaman içerisinde bünyesinde otel ve farklı kültürleri yansıtan öğeler ile çevrelediği özel bahçe alanını tüm dünyaya açmıştır. Güney Amerika ziyareti planlayanlar için en iyi konaklama seçeneklerinden birisidir.

Ayrıca;

  • Yılın mevsimlerine uygun farklı konseptlerde menüler düzenlenmektedir.

  • Güney Amerika’nın seçkin vokalleri, otel bünyesinde piyano enstrümanı ile konser vermektedir.

  • Özel rehber eşliğinde Şili’nin etnografik geçmişine dair elde edilmiş, 3000’den fazla tarihi eser ve kalıntının bulunduğu müzeyi gezebilirsiniz.

  • Özel şarap keşif gezisine dahil olabilir ve asırlık şaraphaneyi, lezzeti ile birlikte yakından keşfedebilirsiniz.

  • Rahat, ferah ve özel dekore edilmiş odada ve salonda keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.


Şarap Turu, Kırmızı Oda

40 hektarlık özel park alanı ve 1000 hektarlık üzüm bağına sahip Casa Real Hotel aynı zamanda manzarası ile de büyüleyicidir. Andes Dağı eteklerinde muazzam doğa manzarası eşliğinde zaman geçirirsiniz. Her bir ayrıntısı ile büyüleyici bu otel için rezervasyon yaptırmak; Dünya’nın bir ucunda, eşsiz bir birkaç gün geçirmek için doğru bir karar olabilir.

Güney Amerika Turu, Şili Turu ve Şarap turu arayan ve kaliteden ödün vermeyenler için mükemmel bir seçim: Casa Real Hotel
Casa Real Otel'in ve muhteşem şarap lezzetinin de yer aldığı unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Şili turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!Comentários


bottom of page