top of page

RIO KARNAVALI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2018


Önümüzdeki yıl 9 Şubat - 17 Şubat arası gerçekleşecek dünyanın en büyük karnavalı hakkında sizleri biraz daha bilgilendirmek istedik.

Brezilya’nın bütün hafta süren partisi, güney yarım kürenin Mardi Gras karnavalını karakterize eder ve yön verir. Kutlama ve geçit törenleri tüm ülke çapında gerçekleşir ama en göze çarpan kutlamalar Rio de Jenario yaşam bulur. Karnaval kutlamalarının içeriği ve uzunluğu bölgelere göre farklılık gösterir.


Karnaval 1830’lu yıllarda Portekiz’lilerin Lent’ten önceki günleri kutlama amacıyla ortaya çıktı. Lent, öncelikle Katolikler tarafından Paskalya'ya hazırlıkta fedakarlık aracı olarak görülen 46 günlük süredir. 1800'lerin sonlarında, sokak müzisyenleri, dansçılar, tematik kostümler Rio de Jenario’nun “Karnaval Kral”ını seçmek için ortaya çıktı. Kutlamalar, canlı müzik, sokak performansları, dans, deniz ,çılgın kostümler , bol bol yeme içme içerir.

Rio de Janeiro Karnavalı


Rio de Jenario en ünlü karnaval kutlamalarına ev sahipliği yapar. Karnaval, 100 blok boyunca süren bir geçit törenine ev sahipliği yapar ve bir çoğu Samba okullarının öğrenci ve çalışanları tarafından desteklenir. Rio karnavalı “Favela” deninlen şehrin en fakir kesimlerinin etkisi altındadır. Favela yerlileri genel olarak lokal samba okullarının öğrencileridir ve inanılmaz büyük gruplar halinde karnavala katılıp devasa gösteriler sunarlar. Ünlü gruplar “Banda de Ipanema”, “Carmelitas”, “Cordao” do Bola Preta” ve "Suvaco do Cristo” yu içlerinde barındırırlar. Şehrin her mahallesi kendi sokak grubuna sahiptir ve 300’den fazla grup karnavala katılır. Kutlama, aylarca süren hazırlıkların doruk noktasıdır ve birçok farklı insanı bir araya getirir.

Karnaval Geçit Törenleri


Geçit törenleri 5 geceye yayılır. İlk iki gece, "Serie A" okulları - küçük samba okulları - yarışıyor, kazanan gelecek yıl özel gruba geçmeye hak kazanacak. Önümüzdeki iki gece Özel Grup’ların geçitlerine tanık olacaksınız. Burada en büyük samba okulları, Birinci Lig Okulları ve Özel Gruplar, şampiyonu belirlemek için yarışıyor. Sonraki cumartesi Şampiyonlar Geçidi, burada Birinci Lige gelen en iyi 6 okul ikinci kez geçit töreni yapıyor.

Sektör 9'da ön kutuların arkasındaki “General Stands” kısmı koltukların numaralandırıldığı ve tahsis edildiği turist dostu bir bölüm. Bu bölüm, baterías (müzik grubu) performanslarını izlemek için en iyi bölümdür ve en kapsamlı manzaraya sahip.

09/02-10/02 Serie A Samba Okulları Geçidi


Bu Rio Sambódromo Karnaval girişi, muhteşem Samba Tepesi'nde yarışacak Serie A samba okullarına (Rio'nun daha küçük, ama yine de inanılmaz samba okullarına) tanık olma şansı tanıyor.

11/02-12/02 Özel Grup Samba Okulları Geçidi


Dünyanın en büyük karnavalı partisine katılın! Rio Sambadrome Karnival Biletleri, Rio'nun Özel Grup Samba Okulları (şehrin en iyi samba okulları) tarafından hazırlanmış inanılmaz bir tören.

17/02 Şampiyonlar Geçidi


Rio de Janeiro Karnavalı'ndaki şampiyonların geçit töreni! Dünyanın en büyük karnaval partisine katılın! Sadece kazanan samba okullarının zafer geçit törenini izlerken,Sambadrome'un heyecan verici atmosferinin tadını çıkarın!
Muhteşem Rio de Janeiro Karnavalı'nın da dahil olduğu unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Brezilya turlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Kendi turunuzu ayarlayın ve seyahat uzmanlarımızdan ücretsiz olarak size özel bir tur fiyatlandırması alın!

Comments


bottom of page