top of page

Şehir Turu

4c410251e0146b2edd2b8b1d64a02047-buenos-

Güney Amerika'nın romantizm başkentinde harika bir şehir turu sizleri bekliyor. Güzel bir sabah kahvaltısından sonra dünyanın en geniş sokağının (9 de Julio Caddesi) ortasında bulunan ve Buenos Aires’in sembolü haline gelen Obelisco ile turunuza başlayacaksınız. Teatro Colon, Mayıs Parkı,  San Martin Parkı, Finans Merkezi gibi şehrin farklı noktalarını gezdikten sonra Buenos Aires’in daha tarihi ve tango ruhuyla harmanlamış mahallelerine doğru yol alacaksınız: Boca, San Telmo ve Monserrat. Bu mahalleri pazar günü kurdukları eşsiz antika marketleriyle tanıma fırsatını yakalayacaksınız. Burada ki turunuzu tamamladıktan sonra şehrin daha elegant bölgeleri olan Palermo ve Recoleta’ya doğru ilerleyeceksiniz. En sonunda ise şehrin en yeni ve en modern kısmı olan Puerto Madero’da turunuzu sonlandıracaksınız.

Tango Porteno

Latin Dans Çift

Tango'nun doğduğu şehre gelip de muhteşem bir tango şovu izlemeden gitmek elbette ki büyük kayıp olur. Sizleri Buenos Aires'in en güzel Tango şovlarından birine davet ediyoruz. Işıklar loşlaşıp orkestra başlayınca sahnedeki ayakların ritmine alışmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sahnelenen bu baştan çıkartıcı koreografide gerçek tangonun sizi kendinizden alması hiç zor olmayacak! Bu müzik ve bu dansın neden dünyaca ünlü olduğunu göreceksiniz!

Tangonun 100 yıllık hikayesini, sihrini, 12 dans sanatçısı, 2 ses sanatçısı, ve büyük canlı bir orkestra ile gece boyunca deneyimlerken, bir yandan da Arjantin’in ünlü barbeküsünü yiyebilirsiniz.

Tigre Delta Turu

Paseo-en-el-Delta-del-Tigre.jpg

Tango'nun başkentinde yaptığımız gezilerden sonra sıra Buenos Aires'in en keyif verici yerlerinden biri Tigre ziyaretimizde. Turunuza Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San Isidro’da başlayacaksınız. Bölgenin geleneksel Hipodromunu, aristokrat Jockey Klübünü, ve inanılmaz güzellikte ki San Isidro Labrador Katedralini ziyaret edeceksiniz. Antik bir gözlem noktasından La Plata nehrinin uçsuz bucaksız büyüklüğünü seyredebilirsiniz. Sonra gezinin ana noktası olan Tigre’ye varacaksınız. Meyve Pazarı, ünlü Victoria sokağında bulunan Tigre Klübünün önünden geçerek Tigre Delta’da ki 1 saatlik nehir turunuzla günlük turunuzu bitiriyor olacaksınız.

Fiesta Gaucha

446138435_95e9b0d46e_b.jpg

Arjantin kovboylarıyla unutulmaz bir güne hazır olun. Buenos Aires’in biraz dışında, 1200 hektarlık bir alanda, yerel kültürü ve folklörü çok yakından tanımanızı sağlayacak bu aktivite ile çok eğleneceksiniz. Tipik dansları ve oyunları tanımızın yanı sıra, kovboylara özgü Arjantin Barbeküsünü de tadacaksınız.

Yerel Danslar, yerel müzikler, at oyunları yemek, şarap ve kültür...

Buenos Aires turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page