top of page

Lopes Mendes Plajı

8401061783_f8f6a6e819_k.jpg

Lopes Mendes plajı adada ki en ünlü plaj ve Brezilya’nın da en iyi plajı olarak seçildi. Bu ünvanının nedenini ise ayaklarınızı suya değdirdiğiniz ve kendinizi tertemiz masmavi sulara bıraktığınızda anlayacaksınız. Eğer plajda kendinize daha rahat bir alan isterseniz de insanların daha az olduğu plajın son kısımları sizin için iyi bir tercih olacaktır. Sörf yapmak için en iyi dalganın gelmesini bekleyen yerel sörfçüler de günlerini Lopes Mendes plajında geçiriyorlar. Sörf tahtaları, atıştırmalıklar ve soğuk  içecekler de ihtiyacı olanlar için plajda satılıyor. 

Lopes Mendes’e ulaşmak için en kolay yol ise taksi botları kullanmak. Vila Abraao’dan bineceğiniz botlar için birkaç tane firma bulunuyor ve bu botlar sizi yarım saatlik bir yolculukla birlikte Mangues Plajına ulaştırıyorlar. Oradan Lopes Mendes’e ulaşmak için de ormanın içinden kısa bir tırmanış yapmanız gerekiyor. Yol üstünde adanın vahşi yaşamına dair örnekler de görebilirsiniz.

 

Lopes Mendes’e ulaşmak için 2. Yol ise Vila Abraao’dan 6 kilometrelik ve 3 saat süren bir doğa yürüyüşü yapmak. Yürüyüşün bazı yerleri biraz zorlu olsa da adanın ihtişamını birkaç farklı noktadan görüyor olmak bütün bu zorluğa değer.

The Blue Lagoon

large.jpg

Vila Abraao’ya 15 dakika mesafede ki bu sığ koy, berrak sularıyla birlikte şnorkelle dalmak için ideal bir alan. Yüzdürme cihazlarının da bulunduğu koyda insanlar kolayca suyun içerisinde ilerlerken rengarenk balıkları gözlemleme fırsatı buluyorlar. Birçok firma Blue Lagoon’u müşterilerine  ‘Half Vuelta’ adı altında sunuyor

Paraty Ormanları

NIN_5856-Large.jpg

Paraty'nin eski mimarisi, adaları ve plajlarıyla harika bir uyum yakalayan ormanlar kasabanın görülmesi gereken yerlerinden. Brezilya Turu kapsamındaki off-road cip turu ile keşfedeceğiniz ormana ilk olarak oradaki çağlayanları gezerek başlayabilirsiniz. Sonrasında turunuz 17. ve 19. yüzyıllar arasında köleler tarafından inşa edilip altın taşımacılığında kullanılan Gold Trail - Altın Patika - ile devam edecek. Rehbersiz gezinin yasak olduğu bu patikada sizlere Güney Amerika Seyahat'in uzman rehberleri eşlik edecek. Şeker kamışından elde edilip Brezilya'nın en popüler yerel içkisi olan Cachaça imalathanesiyle sürecek Paraty Ormanı turunuzun son aktivitesi ise 300'ü aşkın bitki türüne sahip olan Bremeliad -Tropikal Bitki Ailesi- bitkilerini görmek.

Paraty Plajları

GettyImages-75292600-573f3d8b3df78c6bb01

Eşsiz güzellikte plajların bulunduğu Paraty'de mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden bir diğeri ise Güney Amerika Seyahat Brezilya Turu kapsamında yer alan tekne turuna çıkmak. Bu tur size en güzel koylardaki plajlara gidip göz alıcı berraklıktaki sularda yüzme ve şnorkelle dalma imkanı sunuyor. Sörf için ideal olan Cepilho, çıplak olarak yüzmenin serbest ve güvenli olduğu Figueria ve devasa taşların arasında oluşan doğal havuzlarda yüzme imkanı veren Cachadaco plajları turunuz kapsamında yer alan ve deneyimleyeceğiniz diğer noktalar.

bottom of page