Quebrada de Humahuaca

Farklı türden minerallerin binlerce yıllık aşınmasıyla meydana gelen Quebrada de Humahuaca dağları, öndört rengin birbiriyle muhteşem uyumunu sizlere görme şansı sunuyor. Unesco Dünya Mirası listesinde de kendine yer edinen kuzey Arjantin dağı, 15. YY'da İnka İmparatorluğunun kullandığı kervan yolu rotasının da üstünde bulunuyor. Kırmızı şeritlerin pembe kayaçlarla yoğurulduğu büyüleyici dağ, gökkuşağına benzeyen görüntüsüyle birçok turistin uğrak noktası konumunda.

Los Cardones Ulusal Parkı

Yoğun bitki örtüsü ve bulutlara uzanan dağların arasında keşfe çıkacağınız Los Cardones Ulusal Parkı, bünyesinde 300 çeşit kuş türü barındırmasının yanı sıra Güney Amerika Jaguarlarına, tapirlere ve And geyiklerine ev sahipliği yapmasıyla da vahşi hayatın en çarpıcı örneklerinden biridir. Doğa yürüyüşü ve kamp yapmak için de harika bir yer olan parkta bisiklet yolculuğuna çıkmak ya da at sırtında parkı dolaşmak yapabileceğiniz gözde aktivitelerden.

Purmamarca

İspanyol himayesi dönemi öncesinden kalan bu büyüleyici kasaba kırmızı yollarıyla, kerpiç evleriyle ve bunların arka planındaki 7 renkli tepesiyle kartpostalları andıran harika bir güzelliğe sahip. Kayaçların oluşturduğu muhteşem renk cümbüşüyle harika bir doğa ziyafeti çekeceğiniz Purmamarca'da kasabanın merkezinde bulunan sokak satıcılarından da anı olarak saklayabileceğiniz el yapışı ürünlerden alabilirsiniz.

Salinas Grandes

Salta ve Jujuy sınırları içerisinde, kuzeybatı Arjantin'de bulunan Salinas Grandes, 200 kilometre kareyi aşan beyaz alanıyla Arjantin'in en büyük, dünyanın ise 3. büyük tur rezervi olma özelliğine sahiptir. Bir zamanlar Salinas Grandes Gölü olan bölge, deniz seviyesinin 3350 metre yükseğinde bulunan irtifasından dolayı zamanla buharlaşarak günümüzdeki karbeyaz halini almıştır. Tuz alanların üzerinde bulunan turkuaz renkli havuzlar ise tuzlu suyu buharlaştırıp saf tuzu elde edebilmek için kullanılmıştır.

Talampaya Ulusal Parkı

Muhteşem kaya formasyonları ve eşsiz kanyonlardan oluşan ulusal park, suyun zamanla ne kadar güçlü bir erozyona sebep olabildiğini kanıtlar nitelikte. Parkın zamanında su ve buz kütlelerine ev sahipliği  yaptığına inanmak ise kurak bir çöl arazisinde bulunmasından dolayı bir hayli zor. Talampaya Ulusal Parkı muhteşem görüntüsünün yanı sıra birçok fosile de rastlayabileceğiniz ve komşusu Ischigualasto Parkıyla kolayca kombine tur gerçekleştirebileceğiniz büyüleyici bir doğa harikası.

Ischigualasto İl Parkı

Aya benzer çöl arazisi "Boyalı Vadi (Painted Valley)" ve "Bowling Alanı (Bowling Field)"  gibi çarpıcı kaya oluşumlarına sahip olan Ay Vadisi olarak da bilinen Ischigualasto İl Parkı, kuzeybatı Ajantin'de bulunuyor. Triyas Dönemi'ne ait dinozor fosilleri, parktaki müzede sergilenmektedir. Yollar, vadi üzerinden manzarayı gören Cerro Morado dağına çıkar. Lama benzeri bir hayvan olan Guanacolar'a parkta sık sık rastlanır.

Salta ve Jujuy turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

Bize Ulaşın

Av. Honorio Pueyrredon 906,

Buenos Aires, Arjantin

Av. Diego Portales 283, 
Viña del Mar, Şili

TR Tel: +90 (539) 852 60 61

AR Tel: +54 9 11 5593 3345

CL Tel: +56 9 9181 9962

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • Pinterest - White Circle
  • White LinkedIn Icon