top of page

Tierra del Fuego Ulusal Parkı

Tierra.del.Fuego.original.17862.jpg

Yeryüzünün son durağı olan Tierra del Fuego Ulusal Parkı, aynı zamanda ünlü And dağlarının esintilerine de rastlayacağınız son yerdir. Birbirlerine paralel uzanan bu dağlar, parkı ulaşılması oldukça zor olan 2 vadiye böler. Diğer Patagonya parklarının aksine Tierra del Fuego, 6 kilometre boyunca Beagle kanalına kadar uzanan kendine has bitki örtüsüne sahip dağlara ev sahipliği yapar. 1960 yılında kurulan ve 63 bin hektarlık koruma alanına sahip eşsiz Patagonya parkının en korunan bölgesi ise sularını Pasifik Okyanusuna bırakan Fagnano Gölüdür.

Martillo Adası

Isla-Martillo.jpg

Penguenleri kendi yaşam alanlarında görmek isterseniz Martillo Adası ziyareti sizin için olmazsa olmaz. Magellan ve Gentoo penguenlerşni keşfetme şansı bulacağınız adaya giderken zodiac bot bulunan bir feribotu tercih etmelisiniz ki adaya ayak basıp penguenleri yakından görme şansına erişin. Eğer biraz şanslıysanız bebek penguenlerin koşuşturmalarına da tanıklık edebilirsiniz.

Beagle Kanalı

beagle-channel-aerial.jpg

Beagle Kanalı, muhteşem manzarasıyla ve etrafındaki vahşi yaşamıyla Ushuaia'da görmeniz gereken en önemli yerlerden. Bot turuyla erişebileceğiniz kanalda süzülürken Lobos ve Pajaros adalarındaki denis aslanlaı ve birbirinden eşsiz kuşlar size eşlik edecek. Eğer şanslıysanız yunusları ve hatta balinaları görmeniz işten bile değil. Kanal turunuzda Ushuaia'nın simgelerinden olan ve hala görev yapmayı sürdüren kırmızı beyaz Faro Les Eclaireurs deniz feneri de sizi yalnız bırakmayacak.

Esmeralda Gölü

26424011697_e791c3da2d_k.jpg

Kısmen basit olan, eşsiz bitki örtülerinin arasından yapacağınız doğa yürüyüşü sonucu ulaşacağınız mavi-yeşil buzul gölü Esmeralda, aileniz ile birlikte zorlanmadan harika Patagonya gölü manzarasına ulaşmanız için size fırsat tanıyor. Kunduzların da yaşama alanı olan göl Ushuaia'nın kendine özel bitki örtüsünü keşfedebileceğiniz en iyi noktalardan biri.

Ushuaia turlarımız hakkında bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page