top of page

Brezilya Amazonu Turu

1.jpg

1. GÜN

Kahvaltıdan sonra rehberinizle birlikte Brezilya Amazonlarının başkenti olarak gösterilen Manaus’a uçmak için havaalanına gidecek ve 5 saatli uçuşun ardından otelinize transfer edileceksiniz. Manaus, Amazon bölgesinde bulunan, kauçuk ve fındık üretiminde gelişmiş bir şehirdir. Rio Negro nehrinin Solimões nehrine karıştığı yerde konuşlanan Manaus, Brezilya Amazonuna giriş görevini üstlenmektedir.

yachtrive.jpg

2. GÜN

Manaus’tan ayrılış saatinize göre şehir turuna çıkabilirsiniz. Sonrasında rehberiniz eşliğinde bot ile Amazon otelinize doğru yola çıkacaksınız. Amazon Lodge yani Amazon turunuz süresince konaklayacağınız amazon oteli, maceraperest gezginler için dünyanın en büyük yağmur ormanını keşfetmek için en doğru yerdir. Rehberinizle konuşup önünüzdeki günlerde hangi turları gerçekleştireceğinize karar verin. Bizim önerimiz gece safarisi turuna çıkıp Amazonlarda gecenin sessizliğinde neler yaşadığını yakından görmeniz. Timsahlar, kurbağalar ve yarasalar sessizliği bozacaklar!

brazilian-indigenous-family-amazon-river

3. ve 4. GÜN

Her 2 gün de kahvaltıdan sonra önceden belirlediğiniz turlarınız başlayacak. Maymun ormanı turu, yerel kasabaları ziyaret ve insanların hayatını gözlemleme, Amazonun yoğun bitki örtüsü arasında yürüyüş ve kano turu yapabileceğiniz turlardan bazıları. Her günün farklı anıları sizlere bırakacağı muhteşem amazon turunuzda hem kültürler arası hem de dünyalar arası yolculuğa çıkacaksınız. Piranalara, Jaguarlara, Kaymanlara ve daha binlerce hayvana ev sahipliği yapan Brezilya Amazon Yağmur Ormanlarında rehberlerimizin uzmanlığında Amazon bitki örtüsünü tanıyacak ve Brezilya’nın ünlü papağanlarını ve kuşlarını görme şansı bulacaksınız. Brezilya Amazonu, dünyanın en büyük yağmur ormanı olmakla birlikte Brezilya’nın %60’ını kapsamaktadır.

Amazon turlarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve seyahat uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanan ve tamamen ücretsiz tur örneğinizi almak  için hemen aşağıdaki butona tıklayın!

bottom of page